Навигация
Реклама
Реклама

Що таке органічне, біодинамічне і природне вино - The Village

  1. біодинамічне вино
  2. Факти про біодинамічного вини:
  3. органічне вино
  4. Факти про органічне вини:
  5. Органічні сертифікати для вина:
  6. природні вина
  7. природні вина

Світ всіма способами намагається повернути вислизає натуральність і зробити вручну те, що можна зробити вручну. Що стосується вина, то тут історія альтернативних методів виробництва почалася набагато раніше, ніж в інших галузях, ще в 70-х роках минулого століття і по глибоко ідейних причин. Ніхто не знає більше про таємний зв'язок землі з тим, що на ній росте, ніж винороби, адже вина виходять різними не тільки в залежності від виноградника і сорти вина, але і від року до року на одному місці.

Сьогодні біодинаміка і органіка перестали бути екзотикою для винної Європи, в меншій мірі - для Америки. До Росії новий виток тенденції, що приніс в лексикон винних фанатів словосполучення «natural wines», який переживає зараз пік своєї контркультурной популярності, поки не добрався навіть у вигляді експорту. Органічні і біодинамічні вина досі залишаються в Москві і Санкт-Петербурзі швидше темою для застільних розмов - вони настільки непомітні в винних картах ресторанів, що часто навіть сомельє не зможе виразно розповісти вам потрібні подробиці.

The Village попросив винного критика Антона Обрезчікова розкласти в цій темі все по поличках. У сьогоднішньому матеріалі він розповідає про те, що таке біодинамічне, природне і органічне вино і в чому їх відмінності. В наступній частині буде список московських і петербурзьких ресторанів, барів і магазинів, в яких нечисленні зразки можна спробувати і придбати.

біодинамічне вино

Ерве жест з Шампані, якому багато в чому зобов'язане «Абрау-Дюрсо» чудовим перетворенням з запущеного радянського виробництва в скроєний за шампанським лекалами повноцінний бренд ігристих вин, - винороб-біодінаміст. Робітники заводу, де він буває наїздами, побоюються його, особливо після того, як застали одного разу вночі в Абрау збирає місячне світло в порожні пластикові пляшки, які він потім підкладав під винні бочки.

Біодинаміка - всесвітня змова сільських божевільних, секта, побудована навколо cекретного знання. Біодинаміка застосовна не тільки до виноробства, але і взагалі до будь-якого сільського господарства. Її придумав теософ Рудольф Штайнер (російський поет і письменник Андрій Білий був якийсь час його учнем і соратником) років сто тому як універсальний сільськогосподарський метод, як спосіб підняти продуктивність і гармонізувати сільське господарство з біоритмами матінки-природи, всіма способами залучаючи енергії води, світла, землі і повітря. Кінофільм «П'ятий елемент», якщо в двох словах.

Факти про біодинамічного вини:

- Догляд за виноградниками по фазах місяця і іншим показникам природних ритмів.

- Самостійна підготовка виноробом органічних добрив також з урахуванням біоритмів.

- Гарантія біохімічної чистоти виноградника.

- Максимум ручних операцій.

- У процесі створення вина механічний вплив на нього зводиться до мінімуму. Виноробня будується таким чином, щоб вино переміщалася по виноробні під впливом сили тяжіння.

- Ви ніколи не зробите хороше біодинамічне вино на невдало розташованому винограднику.

- Обов'язкові добрива: № 500 - гній, витриманий в коров'ячому розі, для мікробіології землі і № 501 - кварц, витриманий в коров'ячому розі, для посилення фотосинтезу.

- В ідеалі - сертифікація Demeter або Biodivin.

Саме в поєднанні з роботою на винограднику біодинаміка виробляє максимальну естетичне враження на непідготовленого користувача - вино здатне заінтригувати його куди більше, ніж, скажімо, біодинамічна картопля. Тут неймовірна кількість екзотики, що б'є по очах: ​​ходіння за плугом і конем, дружба з правильними птахами, які їдять неправильних жуків, коров'ячі роги, наповнені гноєм, гомеопатичні добрива для лози, зроблені з хвоща, кропиви і аптечних трав. Почуття як мінімум іронії, як максимум - відторгнення здатне з'явитися автоматично.

Проте з кожним роком біодинаміка стає все популярнішим і популярнішим. Чому? Тому що, як би дивно не виглядало збирання місячного світла в пляшку, парадокс полягає в тому, що все це працює - про це вам скаже будь-який експерт. Вина, які той же Ерве робить в Шампані, періодично отримують вищі рейтинги у Bettane & Desseauve , Самого прогресивного винного гіда Франції.

Вина, які той же Ерве робить в Шампані, періодично отримують вищі рейтинги у   Bettane & Desseauve   , Самого прогресивного винного гіда Франції

Як відрізнити біодинамічні вина на полиці? Для цього є спеціальні сертифікати, їх можна знайти на етикетках. Найвідоміший і найстаріший - Demeter. Що характерно - сертифікується не саме вино, а виноградник. Це приблизно так само, як автомобільний двигун може бути сертифікований як екологічний, а вже як там потім буде їздити цей автомобіль - справа друга. Не у всіх біодінамістов є гроші або бажання на проходження досить тривалої за часом сертифікації, і тому, коли якийсь винороб каже, що він «не сертифікований біодінаміст», залишається не так вірити йому, скільки довіритися своїм відчуттям від вина.

Біодинамічні вина дійсно виглядають в келиху по-іншому - це завжди більш живі і непріглаженние, чисті і інтенсивні запахи, іноді вони можуть бути досить дивними - дикими, шорсткими, енергійними, їх букет в цілому яскравіше і інтенсивніше, ніж у звичайних вин. Не лякайтесь. Ви навіть не здогадуєтеся, наскільки біодинаміка може бути близька народу. Календар посадок петрушки по циклам місяця у своєї бабусі бачили? Ось ось. А легкий шок від букета - швидше запорука хороших продажів. Втім, не всім виноробам вдається досягти гармонії. Сам по собі сертифікат мало що гарантує, в цьому сенсі біодинаміка - класична духовна практика. У Росії, до речі, приживається вона поки не дуже. Єдиний вдалий приклад - вина Павла Швеця з кримського господарства UPPA Winery .

органічне вино

Органіка - не настільки радикальна методика в порівнянні з біодинаміки, більш наближена до життєвих потреб звичайного питущого. У виноробстві це скоріше результат загального органічного буму. Сенс органіки - отримати все від землі по максимуму, без насильства її неразлагающіеся і погано розкладаються неорганічними добривами. Методика ця не настільки декоративна, як біодинаміка: оранка на конях, відстеження місячного циклу - все це відходить на другий план, а основна увага приділяється хімічної чистоті землі і винограду. Всі добрива, зрозуміло, натуральні, але без фанатизму і камлання. Якщо в біодинаміці, скажімо, обов'язково орати на конях і збирати виноград вручну, то в органіці робити це зовсім не обов'язково - можна орати на тракторі і збирати спеціальним комбайном.

Факти про органічне вини:

- Органіка - базова щабель для біодинамічного і природного виноробства.

- Підтверджена контролюючими органами біохімічна чистота виноградника.

- Підтверджена віддаленість виноградника від всіляких джерел забруднень.

- Використання органічних добрив, заборона на використання неорганічних добрив - пестицидів.

- Менш жорсткі вимоги щодо використання машинного праці, ніж в біодинаміці.

Головне - підтвердити біохімічну чистоту землі у відповідних комітетах. Але це не так просто: якщо землі були в сільськогосподарському використанні перш, це, швидше за все, означає, що їх удобрювали неорганікою, для виведення всього цього барахла потрібні роки - як правило, від трьох до п'яти років.

Але це не так просто: якщо землі були в сільськогосподарському використанні перш, це, швидше за все, означає, що їх удобрювали неорганікою, для виведення всього цього барахла потрібні роки - як правило, від трьох до п'яти років

Органічне вино можна дізнатися за сертифікатами на етикетці, їх роздають організації, в яких ви будете завіряти екологічну чистоту свого виноградника. Практично у всіх європейських країнах цим займаються спеціальні підрозділи, афілійовані з Мінсільгоспу. Як і будь-яка софт-версія, органіка найбільш прийнятна винної комерцією, тому все ж не така вже й рідкість на полицях наших супермаркетів - просто придивіться до етикеток уважніше. Російських сертифікованих органічних вин на ринку поки немає.

Органічні сертифікати для вина:

Органічні сертифікати для вина:

Єдиний сертифікат Європейського союзу

Єдиний сертифікат Європейського союзу

AB (Agriculture Biologique), Франція

природні вина

Natural Wines, по-російськи натуральні або природні вина, - продавці ще не домовилися між собою, як правильно їх називати, - сприймаються як несподіваний тренд останніх років, з одного боку, більш заморочений, з іншого - це завжди вина більш вільного стилю. Насправді перші досліди цілеспрямованого просування Vin Naturel мали місце у Франції столітньої давності. Якщо біодінамістам і нові методи необхідно отримати все по максимуму від землі, «натурали» вважають за краще битися за свою ідеологію на всіх етапах. Вихідна біохімічна чистота винограду, зрозуміло, для них теж важлива, проте бажання створити універсум переходить всякі рамки.

природні вина

Найвимогливіша методика, мета якої - зробити
ідеальне вино з мінімальним втручанням винороба в процес

- Використання диких дріжджів при бродінні.

- Нетрадиційні методи антибактеріальної захисту вина, відмова від використання діоксиду сірки.

- Максимум ручних операцій.

Того, що виноград повинен бути екологічно чистим, цим людям вже недостатньо. Ідея фікс прихильників природних вин - відмовитися від діоксиду сірки, який, взагалі-то, винороби використовували з античних часів. Діоксид сірки - консервант, здатний зупинити бродіння, їм користувалися всі і завжди і продовжують користуватися на різних етапах виробництва вина. Він практично нешкідливий, хіба що його надмірне вживання виноробами, доповнила на надмірне вживання вина вами, породжує характерну ранкову головний біль. Однак в якийсь момент - сталося це не так давно, на хвилі органічного буму - прогресивна винна громадськість вирішила, що діоксид сірки - щось зовсім зайве, і виявилася готовою пожертвувати термінами зберігання вина заради його натуральності.

І органічне, і біодинамічне виноробство воліє працювати швидше з малими кількостями діоксиду, ніж зовсім без них. Прихильники природних вин вирішили піти далі. Вийшла різниця приблизно як між вегетаріанцями і веганами.

Армія шанувальників природних вин зростає з кожним днем, центр апологетики руху, цілком підпадає за параметрами під контркультуру, - щорічна Real Wine Fair в Лондоні. Експортувати такі вина поки ніхто не додумався. До Росії тенденція поки не добралася, але якісь вина зрідка потрапляють на зростаючий, як на дріжджах, винний ринок Петербурга.

фотографії: yourdigitalsolution.com.au , uppawinery , stefano_lubiana_wines

Чому?
Як відрізнити біодинамічні вина на полиці?
Календар посадок петрушки по циклам місяця у своєї бабусі бачили?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.