Навигация
Реклама
Реклама

Традиції і регіони виноробства в Болгарії

Вино, вироблене на виноградниках Болгарії в усі часи високо цінувалося у всій Європі. Уїнстон Черчілль щорічно замовляв собі по 500 літрів болгарського вина сорту «Мельник». За радянських часів болгарське вино поширювалося у всіх країнах соц. табору, включаючи Радянський союз. І зараз виноробство в Болгарії продовжує розвиватися.

Найбільш відомі болгарські сорти винограду, які використовуються для виробництва вина - мавруд і мірошник. Ще один поширений сорт Гимза (він же Кадарка) - дуже делікатний і чутливий - «Гимза» в перекладі з арабської мови означає «примхлива жінка». У Північній Болгарії, в Плевені, більш 100 років існує спеціальний Інститут виноградарства і виноробства, що займається вивченням і розробкою нових сортів болгарських вин. На початку лютого в Болгарії проводиться болгарський винний форум - «Вінарія», приурочений зі святом Трифона Зарізана, традиційним днем, коли відбувається перша підрізування лози і поливання її вином. У квітні або травні в Софії проводиться «Салон вина». А в травні - свята троянд у Долині фракійських царів дають привід для проби вина з фракійського краю і ракії, приготовленої з троянд. Свята, пов'язані з днем ​​Святого Георгія і початком весни, також заслуговують на увагу, і в кожному регіоні вони відзначаються по-різному.
Всього в Болгарії є п'ять виноробних регіонів.
Найбільш багатий виноробними підприємствами - регіон Південної Болгарії. Тут росте унікальний сорт винограду мавруд, з якого виробляють однойменну вино. Мавруд - сухе червоне, злегка терпке вино з ароматом ожини, малини і черешні. Типовий для Болгарії Мавруд можна спробувати в Пловдиві, Брестовиця, Асеновграде, Перуштица. Всього в регіоні є 6 винних льохів, де створені всі умови для дегустації. А в східній і західній частині регіону Ви зможете продегустувати вина Каберне, Совіньон і Мерло місцевого виробництва.
Центральна Болгарія і Помор'я запропонують Вам інший сорт винограду - Памід. Памід виростає на Балканах ще з фракійських часів. З нього виробляють чудове прозоре вино - блискуче червоне з рожевим відтінком. Використовується Памід в основному в домашньому виноробстві, і виростає в Памидово, Пазарджиці, Пловдиві. У 30-ходах користувалося популярністю Карабунарское вино, яке виготовляється на 85% з памід і на 15% з Мавруд.
Регіон уздовж Чорноморського узбережжя пропонує самі відповідні умови для вирощування білих сортів винограду, і тут виготовляються найкращі білі болгарські вина. У внутрішній частині Чорноморського регіону Вас зустрінуть багатою фольклорною програмою, ви познайомитеся з древньою столицею Болгарії - містом Великий Преслав. Тут можна покуштувати вишукані витримані сорти бренді, створені за класичною коньячною технологією.
У Північному регіоні вам запропонують вино і ракію цілий рік! Тут не бракує ні у винних погребах, ні в культурних і історичних пам'ятках. На північному заході Болгарії знаходяться дві печери неймовірної краси - Магура і Леденика. В одній з них можна спробувати природне пінисте вино, виготовлене за класичною шампанською технології. Там можна продегустувати і Гимза і Мускат з характерними для цього регіону якостями.
На узбережжі річки Струма виростає типовий болгарський сорт Широка мельнішская лоза або Мельник, рожеве вино з якого має аромат зрілої черешні, чорного перцю і тютюну.
Можна без кінця перелічувати сорти вина, які Ви зможете спробувати в Болгарії - це Шардоне, Мускат, Мерло, Траміньер і специфічний балканський сорт - Дімят.
Для інформації: 14 лютого за всьому світу відзначається День всіх закоханих, який в Болгарії збігається з днем Святого Трифона, покровителя виноробства. Він був священиком, якого стратили в Нікеї в 250 році. Як розповідають легенди, в день страти на всі виноградники країни напали комахи. Тоді виноградники закликали Трифона, щоб він врятував їх від напасті.
Святого Трифона часто називають Трифон зарізаний (Підтятий), так як за традицією під час свята прийнято підрізати лози, щоб восени урожай вийшов на славу. Довіряють це робити тільки чоловікам, жінок на виноградники в цей день взагалі не пускають.
Підрізати виноград - не жіноча робота. У цей день галасливі святкування проходять по всій країні протягом трьох днів. З самого ранку з будинків доноситься запах тушкованої курки, начиненою рисом, і домашнього хліба. Безпосередньо свято починається на місцевих виноградниках, де вибирають самого старанного виноградаря - Короля Лози. Процесія святкуючих рухається на чолі з королем вулицями, заходять в кожен будинок, де їх пригощають вином. Спочатку п'є король, а потім вже все решта. Зупиняється процесія біля будинку короля, де вже накритий святковий стіл. У цей день вино ллється рікою.

Вино, вироблене на виноградниках Болгарії в усі часи високо цінувалося у всій Європі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.