Навигация
Реклама
Реклама

У Туреччині відновлять античне місто Перга поруч з Антальї

  1. Чим унікальний перга
  2. ПЕРШИМ В РУКИ реставратори ВІДДАДУТЬ амфітеатр

Недалеко від турецької Анталії планують відновити стародавнє місто Перга, щоб залучати туристів не тільки античними пам'ятками, а й також шоу, виставами і спортивними змаганнями.

Чим унікальний перга

Туреччина все більше вкладає в збереження і просування свого культурно-історичної спадщини. Слідом за легендарним містом Троя , Де в цьому році буде відкрито мультимедійний музей, влада країни взялися і за древній Перга, який знаходиться в 17 км від Анталії (район Аксу).

У археологів немає єдиної думки про час заснування Перга. Сучасні дослідження говорять про те, що поселення тут існувало ще в 15 столітті до н.е. У II ст. до н.е. Перга був завойований римлянами і увійшов до складу Римської Імперії, за часів якої і досяг свого розквіту. У Перга навіть був монетний двір, де карбувалася своя монета. На початку нашої ери Перга був важливим центром поширення християнства: саме тут почав свій шлях по Малій Азії апостол Павло. Після краху Візантії, через війни і обміління річки Кестрос, перетворившись в маленьке селище, Перга поступово зник.

З 80-х років минулого століття в Перга ведуться археологічні розкопки, завдяки яким вже відкриті світу міські ворота, вулиці, амфітеатр, стадіон і терми, агора. Туристів активно возять на екскурсії в Перзі з курортів анатолийского узбережжя. Однак в Туреччині вважають, що потенціал цього прекрасно зберігся історичного об'єкта набагато вище: на думку експертів, Перга здатний приймати не менше 4 млн туристів в рік (це можна порівняти з кількістю росіян, що відвідали Анталію в 2017 році).

Так що на державному рівні прийнято рішення реставрувати і відновити в рамках розумного ряд ключових об'єктів, щоб вдихнути в них «друге життя».

ПЕРШИМ В РУКИ реставратори ВІДДАДУТЬ амфітеатр

Першими реставраційні роботи розпочнуться в амфітеатрі, колись вміщав до 15 тис. Глядачів. Спорудження, в якому 42 ярусу, було побудовано в II столітті нашої ери і було одним з найбільших стадіонів Малої Азії того часу. Тут регулярно проводилися гладіаторські бої.

Сцена амфітеатру складалася з безлічі аркових ніш, прикрашених розкішними статуями богів і імператорів. Тут також були барельєфи, що зображують сцени з життя бога Діоніса - покровителя виноробства і театру. Частина прикрас - барельєфи і фризи - сьогодні перенесені в кілька археологічних музеїв Туреччини. За визнанням турецьких експертів, древній амфітеатр в південній провінції Аксуському району Анталії настільки ж чудовий, як і об'єкти в більш відомому Ефесі або Аспендосе.

Унікальність амфітеатру в Перга в тому, що це буде перша в його історії реставрація: так що цей античний об'єкт, як підкреслюють в Туреччині, має «оригінальне походження». З цієї причини і відновлювати амфітеатр будуть з матеріалів, максимально близьких за складом до тих, що застосовувалися багато століть назад.

На відновлення амфітеатру Міністерство культури і туризму Туреччини надав 3 мільйони турецьких лір. Проект реставрації буде готовий до кінця поточного року, і як тільки він буде затверджений, відразу почнуться реставраційні роботи.

Слідом за амфітеатром буде відновлений і 12-тисячний стадіон. За задумом Мінкультури, стадіон знову побачить спортсменів на своїй арені, як в старі добрі імперські часи, але тепер уже в сучасних видах спорту. У свою чергу амфітеатр стане місцем проведення концертів, вистав і фестивалів.

До речі, під відновлення Перга Туреччина активно домагається повернення вкрадених раніше з цього античного міста артефактів. Успіхи вже є: так, з Швейцарії була повернута скульптура Геракла, викрадена 57 років тому. Сьогодні вона виставлена ​​в археологічному музеї Анталії.

Ще більше цікавих матеріалів від АТОР - в нашому каналі на Яндекс.Дзен .

Отримувати новини "Вісника АТОР" також можна, підписавшись на наш канал в Telegram

.

Повернутися назад

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.