Навигация
Реклама
Реклама

вина Австрії

  1. Історія з географією
  2. Сорти і вина
  3. Класифікація та цукру


Ще кельти в VII столітті до н.е. займалися на території сучасної Австрії виноградарством і виноробством. З приходом римлян площі, відведені під виноградники, значно збільшилися. Імператор Карл Великий зробив неоціненний внесок у розвиток австрійського виноробства, ввівши кадастр виноградарства, і з тих пір вина Австрії отримали першу класифікацію.

Історія з географією

Документальні згадки про винах Австрії містяться вже в документах XVI століття. З тих пір виноробна галузь країни переживала чимало злетів і падінь, пов'язаних і з війнами, і з прийняттям нових законів, і з економічним зростанням, і з епідеміями сільськогосподарських шкідників.
Промислового рівня випуск вина Австрії досяг в середині ХХ століття, коли у виноробів з'явилися нові сільгоспмашини, добрива та інші технологічні нововведення.
Більшість плодоносних виноградників Австрії розташовується на південно-східному регіоні. У співвідношенні білих і червоних вин Австрії переважають світлі. Чотири основні області країни, де налагоджено виробництво вина, - це Штирія, Відень, Нижня Австрія та Бургенланд.

Сорти і вина

Провідним сортом австрійського винограду є Грюнер, з якого виробляють легке і живе біле вино, яке відрізняється фруктово-пряним ароматом і смаком. З сорту Італійський Рислінг виходять вина з приємною кислинкою, свіжі і дзвінкі. М'який і насичений горіховий присмак відрізняє білі вина з сорту Нойбургер.
Червоні сорти австрійського винограду - це Цвайгельт і Блауфренкіш. Перший дарує гурманам густе вино з ароматом вишні, яке прийнято пити молодим. З ягід сорту Блауфренкіш готують вина з відтінками ожини і ароматом чорної смородини.

Класифікація та цукру

Головний критерій складної класифікації вина Австрії - вміст цукру в суслі, з якого купажується напій. Таблиця класифікації є однією з найскладніших у світі і містить дюжину підкласів. Характерні представники австрійських вин виглядають наступним чином:

  • Столові вина TAFELWEIN - наймасовіша категорія. Виготовляється з суміші винограду, який може бути зібраний в межах країн Євросоюзу.
  • Місцеве вино LANDWEIN виготовляють з плодів певного регіону. Вони містять більше алкоголю і цукру, ніж попередні.
  • QUALITATSWEIN - марочний продукт, регіон виробництва якого вказується на етикетці. Мають особливий код, який присвоюється на спеціальних дегустаціях.
  • Кабінетні вина Австрії KABINETTWEIN, бутіліруемие лише на території країни.

Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 14.01.2015


фотографії

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.