Навигация
Реклама
Реклама

вина Ізраїлю

  1. Сорти і цифри
  2. Особливі правила кошерного виноробства
  3. Монастирі та вина


Історики цілком справедливо вважають, що виноробство на землях Ізраїлю почалося не менше п'яти тисячоліть назад. Підтвердження тому - численні археологічні знахідки, які свідчать, що жителі Землі Обітованої з давніх пір вирощували плоди винограду і готували з них вина. Сучасні виноробні традиції в країні налічують не більше століття, але вина Ізраїлю вже зайняли гідне місце і на місцевому ринку, і за кордоном.

Сорти і цифри

Всього на території сучасного Ізраїлю існує більше двохсот виноробства, переважна більшість яких - дрібні, сімейні. При цьому левова частка обсягів виробництва припадає на десяток підприємств, які і розливають вина, призначені на експорт. Шанс спробувати продукцію сімейних виноробів є у тих, хто вирушає в винний тур по Ізраїлю. Протягом усієї поїздки гості знайомляться з технологіями вирощування плодів і виготовлення вина Ізраїлю, дізнаються секрети приготування кошерної продукції.
Серед найпопулярніших ізраїльських сортів винограду і місцеві, і міжнародні. У регіонах Зіхрон Яків і Шимшон вирощують Мускат Рислінг і Аргаман. Решта областей обробітку винограду воліють сорту Совіньйон Блан, Шенін Блан, Аргаман і Емеральд Рислінг.

Особливі правила кошерного виноробства

Ізраїль - країна особлива. Сповідують іудаїзм повинні вживати в їжу лише ті продукти, що приготовлені за правилами кашрута. Кошерні продукти і вина Ізраїлю не суперечать канонам ортодоксального іудаїзму, а, значить, при їх виготовленні дотримуються наступні традиції:

  • Виноградник, що дає плоди для вина повинен бути старше чотирьох років.
  • Йому слід давати відпочивати кожні сім років.
  • Як тільки ягоди прибувають на виноробню, торкатися їх можуть тільки ті винороби, які дотримуються шабат і інші правила, передбачені кашрутом.
  • Виробництва таких вин вимагає застосування лише кошерних матеріалів.

Кошерні вина мають важливе значення в економіці країни. Тільки такий напій може дозволити собі ортодоксальний єврей, а тому продукція кошерних виноробів користується особливим попитом і в країні, і в усьому світі.

Монастирі та вина

Один з найпопулярніших винних турів по Ізраїлю включає в себе відвідування декількох монастирів, де готують вина за старовинними рецептами. Особливе місце між Єрусалимом і Тель-Авівом - монастир Латрун. Його заснував чернечий орден траппістов молчальников, а під час компанії Наполеона сюди привезли першу лозу. З тих пір вина Ізраїлю у багатьох асоціюються з винами Латрун.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 16.01.2015


фотографії

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.