Навигация
Реклама
Реклама

Вина Нової Зеландії

  1. Історія з географією
  2. Родзинка програми


Далекі новозеландські острови - не найпопулярніший напрямок для російського туриста. Довгий переліт, недешеві квитки і суттєва різниця в часі не дуже сприяють ажіотажному попиту на тури. Але є в цій далекій країні щось привабливе, сметана в свідомості гурманів всі названі перешкоди, - вина Нової Зеландії. Їх вважають одними з найкращих в світі, причиною чого і унікальні природні умови, і м'який клімат, і екологічна чистота новозеландських виноградних плантацій.

Історія з географією

Появою тонких і вишуканих сортів новозеландських вин людство зобов'язане С. Марслену, посадивши першу лозу на початку XIX століття в Керікері. Виноградарство і виноробство на островах з тих пір пройшли через безліч випробувань. Епідемії шкідників і сухий закон, обмеження на виробництво вина Нової Зеландії і продаж його в країні - лише мала частина труднощів, які випали на долю виноробів. Середина ХХ століття стала переломною і в 60-х роках виноробство почало розвиватися семимильними кроками.
Сьогодні білі вина Нової Зеландії - одні з найбільш гідних в світовому табелі про ранги. Традиційні сорти винограду в унікальних кліматичних умовах островів дають самобутні і особливі вина: Рислінг тут ароматні, Совіньон Блан дзвінкіше, а Шардоне має стійкий горіховим післясмаком. Головні виноробні регіони - Марльборо на Північному острові і Гісборн і Хоук Бей - на Південному. Саме тут прокладені маршрути гастрономічних та винних турів по Новій Зеландії, під час яких можна продегустувати кращі напої і познайомитися з технологією вирощування та збору ягід.

Родзинка програми

З усіх вин Нової Зеландії особливу цінність, на думку і енологів, і просто гурманів, являє Совіньон Блан. Це біле сухе вино легко впізнається по динно-медовим відтінкам і особливої ​​терпкості в смаку. Новозеландський еталон Совіньон Блан ще занадто молодий, щоб конкурувати з французьким, наприклад, але його потенціал незаперечно високий. Вино, виготовлене в долинах Луари у Франції, незаперечно програє новозеландського тезці. У французькому Совіньон Блан немає і сотої частки тієї терпкості, яка приводить у захват шанувальників новозеландських напоїв.
Класифікація вина Нової Зеландії не так строга, як в європейських країнах. У назві на етикетці обов'язково вказується сорт винограду і регіон походження плодів, а якість вина визначити дуже просто: чим "вже" зазначений регіон, тим краще. А тому наявність назви конкретного виноградника на етикетці пляшки - вже гарантія того, що напій гідний.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 14.01.2015


фотографії

Популярні статті#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.