Навигация
Реклама
Реклама

Виноробство - найбільш потужна сфера для інвестицій на Закарпатті

На інвестиційному форумі "Закарпаття - бізнес в центрі Європи", який почався сьогодні в Ужгороді, говорили про розвиток виноградарства і виноробства в Україні, зокрема, на Закарпатті, як точку росту для економіки.

Виноробство - найбільш потужна сфера для інвестицій на Закарпатті

На інвестиційному форумі "Закарпаття - бізнес в центрі Європи", який почався сьогодні в Ужгороді, говорили про розвиток виноградарства і виноробства в Україні, як про точку росту для економіки.

Галузь має величезний потенціал на внутрішньому ринку, а оскільки новий закон дозволяє легалізуватися приватним виноробам, в області очікують великий поштовх до розвитку виноробства. Про це повідомили в коментарях кореспонденту Укрінформу доповідачі на панельних дискусіях форуму.

"Темою форуму ми обрали саме виноградарство і виноробство як сферу, де зараз найбільш вигідно вкладати кошти на Закарпатті , - пояснив директор департаменту економіки Закарпатської ОДА Денис Ман. - Буквально в червні був прийнятий закон, який скасував ліцензію для малих виробників, їм це дозволяє вийти з тіні, показати себе як активних учасників економіки нашого краю. А буквально днями були прийняті підзаконні нормативні акти, які дозволяють розуміти сам механізм дії цього закону. Цей форум має на меті поспілкуватися з виноробами, пояснити механізм і процедуру ", - сказав Ман.

Також він розповів про ще однієї великої мети - залучити до реалізації проекту по просуванню бренду українського вина чотири області країни (крім Закарпатської, ще Одеську, Миколаївську і Херсонську), а також Чернівецьку, яка сама запропонувала долучитися, і де теж є певна частина земель під виноградниками.

"Механізм фінансування цього проекту - бюджетно-секторальна підтримка за кошти ЄС для держбюджету України. Ми знаємо, де попросити гроші, за нами, як за областю, розробка такого проекту з просування бренду українського вина. Тому невідкладність продиктована тим, що змінилося законодавство - це раз, а друге - це можливість зробити ривок для Закарпаття в сфері виноробства ", акцентував Ман.

Читайте також: На економічному форумі Закарпаття інвесторам демонструють 14 проектів

Олександр Ковач, голова спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, зазначив що нині виноробство в Україні має такі горизонти, що українським виноробам навіть немає сенсу думати про експорт.

"Середній українець споживає 4 л вина, француз - 42. Якщо українці почнуть пити на 10 л хорошого вина більше в 40-мільйонній державі - ви уявляєте, який це ринок? Це півмільярда літрів. Тому виноробам в Україні пощастило, на відміну від сусідньої Угорщини , де усі регіони винні, у нас - тільки 4 регіони винні. Решта - це ринок збуту. Таким чином, у виноробів зараз відкривається доступ до величезного ринку, який потрібно освоювати. А з огляду на особливості Закарпаття, для нас легальне приватне виноробство - це величезний поштовх до розвитку самого регіону ", - сказав Ковач.

З його слів, потенціал розвитку виноробства в краї - це п'ять тисяч і виноробів. Зараз напівлегально працює близько 50.

Інвестиційний форум Закарпаття-бізнес в центрі Європи / Фото: Сергій Гудак, Укрінформ Інвестиційний форум "Закарпаття-бізнес в центрі Європи" / Фото: Сергій Гудак, Укрінформ

"Вкладати гроші в виноробство саме на Закарпатті зараз надзвичайно вигідно, - сказав Ковач. - У нас величезний ринок збуту, який в наступні роки буде дуже динамічно розвиватися".

Один з авторів закону про легалізацію виноробства народний депутат Роберт Горват вважає, що виноробна галузь зможе дати поштовх усій економіці України.

"Сьогодні виноробна галузь може зробити великий поштовх для розвитку економіки і області, в країни в цілому. Що стосується закону - раніше приватному виноробу потрібно було зробити 140 дозвільних документів, зараз - легалізуватися в місячний термін. Я сподіваюся, що цей рух серед приватних виноробів почнеться , і ми будемо мати можливість підняти цю галузь на Закарпатті ", - сказав він.

42. Якщо українці почнуть пити на 10 л хорошого вина більше в 40-мільйонній державі - ви уявляєте, який це ринок?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.