Навигация
Реклама
Реклама

Виноробство Вірменії - повернення до витоків. ФОТО

Опубліковано: 14:48 - 9 січня 2018

Після періоду забуття і мовчання, виноробство Вірменії, що сягає своїм корінням в старовину, знаходиться в стадії активного відродження - такий висновок зробив керівник групи АЛКОЕКСПЕРТ Юрій Юдіч, який недавно побував в гостях у сонячному Єревані та прилеглих виноробних регіонах   Я із задоволенням прийняв запрошення відвідати Вірменію, так як давно мріяв побувати в цій гостинній країні
Після періоду забуття і мовчання, виноробство Вірменії, що сягає своїм корінням в старовину, знаходиться в стадії активного відродження - такий висновок зробив керівник групи АЛКОЕКСПЕРТ Юрій Юдіч, який недавно побував в гостях у сонячному Єревані та прилеглих виноробних регіонах
Я із задоволенням прийняв запрошення відвідати Вірменію, так як давно мріяв побувати в цій гостинній країні. Метою поїздки було знайомство з виноробством Вірменії, а організував тур Фонд виноградарства і виноробства Вірменії (ФВВА), створений недавно, але вже встиг прославитися організацією колективних експозицій на міжнародних виставках, проведенням прес-турів, і іншими заходами по просуванню вірменського вина, збереженню і відродженню культурної спадщини Вірменії.


А зберігати є що - ще біблійні легенди свідчать, що після порятунку всього живого на Ковчезі, Ной, причалив у гори Арарат, став займатися саме виноградарством. Бог дав йому виноградну лозу в нагороду за його подвиги, Ной робив вино і навіть постраждав, будучи в нетверезому вигляді висміяв своїм сином - хамом. Згодом це ім'я стало прозивним для тих, хто не має поваги до людей, нехай навіть злегка «напідпитку».
Як би там не було, але якщо сьогодні Грузія офіційно вважається батьківщиною виноградної лози, то Вірменія оспорює - небезпідставно - право на батьківщину першій виноробні. (див. фоторепортаж) .

Справа в тому, що в 2011 році, в Вірменії був виявлений найстаріший в світі «винний завод», в печері «Арені-1» в Вайоц Дзор. Знайдено перші винні преса, бродильні чани, різні амфори і визначена приблизна дата їх походження - 4100 до н.е.
National Geographic News наводить слова Грегорі Арешян, співдиректора розкопок і помічника директора Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі з археології: «Це найстаріший перевірений зафіксований випадок виробництва вина, і свідчення раннього садівництва і виноградарства».
Велике виноробне минуле Вірменії доведено, а як йдуть справи сьогодні?
Сьогодні у Вірменії в активному виробництві знаходиться близько 17300 га виноградників і існує близько 400 місцевих сортів, з яких культивується 30 білих і 25 червоних сортів. Вірменія активно шукає і успішно знаходить національні сорти, такі, наприклад, як Арені або Воскеат. Інформація про сорти .
А зберігати є що - ще біблійні легенди свідчать, що після порятунку всього живого на Ковчезі, Ной, причалив у гори Арарат, став займатися саме виноградарством
На сьогоднішній день виноробство визнано в Вірменії пріоритетним сектором економіки, розвиток галузі затверджено в загальному плані стратегічного розвитку країни до 2025 року. Висадка нових виноградників почалася в Вірменії близько 10 років тому - так що, можна сказати виноробство Вірменії ще зовсім молодо. При цьому досягнення молодої індустрії очевидні - продукція вірменських виноробів перемагає на міжнародних престижних конкурсах, наприклад премія журналу DECANTER, Mundus Vini, Muscats du Monde, Le Mondial du Rose, Concours Mondial de Bruxelles і т. Д .. У 2014 році Вірменія стає 46- ою державою-членом ОІВ (OIV). Основні інвестиції в розвиток виноробства Вірменії - а по суті, в нове виноробство здійснюються представниками діаспори, які привносять передові технології та перфекціоністськими підхід. Завдяки вливання свіжих сил у вигляді репатріантів з усього світу вірменське виноробство переживає ренесанс, в якому нам довелося переконатися на власні очі, відвідавши кілька знакових виноробів і регіонів.
Регіони і виноробні
Армавір

Першим регіоном відвідування для нас став Армавір, який при невеликій площі має чималу частку в загальному обсязі виноградників Вірменії. Армавір розташований на південному заході країни на кордоні з Туреччиною між горами Арарат і Арагац. Висота над рівнем моря - 850-1000 м. Регіон характерний сухим, континентальним кліматом з порівняно невеликим рівнем опадів - від 250 до 500 мм на рік, що випадають на більш ніж 7000 га виноградників. Тут ми відвідали виноробню KARAS , Яка є знаковою не тільки для регіону, а й для всього сучасного вірменського виноробства. Заснована аргентинським вірменином, оснащена за останнім словом техніки і консультованого Мішелем Роланом, виноробня впевнено рухається вперед, не забуваючи при цьому збирати урожай золотих медалей за свої топові вина. Мабуть, KARAS успішно доводить можливість реалізації комерційного проекту з міжнародними сортами на вірменській землі, і готовністю світового ринку до нових, невідомих раніше терруар.

Картина вірменської винної промисловості була б неповною без візиту на підприємство MAP , Що продовжує традиції виробництва, закладені ще в радянські часи, при цьому володіє найновішою і досконалої виноробної технікою і експортує вина в інші регіони.
У перший день нам вдалося відвідати також виноробню ARMENIA WINE, але про неї - трохи пізніше, тим більше що завершенням першого дня став вечерю з чудовою людиною, засновником компанії Semina Consulting http://semina.am/about/ , Ваге Кеушгіряном. Ваге - особистість знаменита, консультант, який брав участь у багатьох виноробних проектах, місіонер вірменського виноробства. Нам вдалося спробувати цікаві зразки з «підшефних» Ваге господарств. Наприклад, виноробню KOOR, а також високогірне шампанське Keush з Вайоц Дзор, зроблене за класичним методом.
Вайоц Дзор
У другий день візиту шлях наш лежав в один із найлегендарніших (згадаємо знайдену первісну виноробню) регіонів Вірменії - Вайотц Дзор. Це гориста місцевість, середні висоти якої коливаються від 850 м (Арені) до 3522 м (гора Варденіс). Виноградники розташовуються в середньому на висоті 1500 м, загальна площа близько 1000 га. Клімат тут сухий, континентальний, грунту різноманітні - є і вулканічні, є і лугові.

Регіон чудовий невеликими, бутікову виноробними, що виробляють вина, в-основному, з винограду сорту Арені і Воскеат. Цікавий факт - в червні 2016 року CNN включив Вайоц Дзор в список з 15 найбільш привабливих місць для винного туризму в світі, серед яких були Бордо (Франція), Ріоха (Іспанія), Мендоса (Аргентина), Тоскана (Італія).

Ми приїхали на фестиваль, що проходить в місті, яке дало назву сорту винограду - Арені, але перш за нас чекала зустріч зі справжньою легендою - виноробнею Zorah і її засновником - Зорик Гарібяном і його дружиною ЕрАЗ. Італієць вірменського походження, міланський кутюр'є, який став виноробом вніс неоціненний вклад в розвиток автентичного вірменського виноробства, поставивши «на чільне місце» роботу з автохтонами і виноробство з використанням традиційних глиняних ємностей - Карасьов.

Великою подією цього дня став для нас Фестиваль Арені, на якому зібралися майже всі винороби Вірменії, а прибувають люди свідчили інтерес до виноробства «у найширших верств народних мас». дивіться фоторепортаж .
Арагацотн
Цей регіон, виноробні якого ми відвідували в перший і останній день подорожі, розташований на заході країни, і відрізняється гористою місцевістю і великим перепадом висот - від 950 до 4090 метрів над рівнем моря. Назва регіону, настільки труднопроизносимое майже для всіх мов світу, означає лише «підніжжя гори Арагац». Опади і мікроклімат регіону залежать від висоти над рівнем моря. На рівнинній частині це довге і сухе літо, а в горах майже весь час зима. Традиційно, регіон виробляє вина з сортів Воскеат, Кангун, Ркацителі та Ахтанак.

У найперший день нам вдалося відвідати одну з головних визначних пам'яток цього регіону - виноробню ARMENIA WINE . Будучи локалізованої в Арагоцотн, почавши з висадки виноградника в регіоні Армавір, виноробня працює з виноградом не тільки свого регіону, а й закуповує виноград в Армавір і Вайоц Дзор. Компанія успішна в експорті - в портфоліо 15 країн, в які відправляється левова частка вироблених 14,5 млн пляшок різних алкогольних напоїв. Таким чином, ARMENIA WINE успішно справляється зі своїм завданням показати виноробні можливості Вірменії всьому світу, а сам завод безперервно приймає туристичні групи з усього світу - адже розташований він в шикарному місці з видом на Арарат, має великий ресторан, і цікавий маршрут по виноробні з дегустацією .

Якщо ARMENIA WINE прагне показати широкий спектр можливостей вірменської землі, то виноробня Воскеваз працює швидше «вглиб» вірменської традиції, ретельно працюючи з автохтонами, ферментіруя і витримуючи в Карас, проводячи витримку в карабаському дубі. Плоди праці виноробів Воскеваз відображені у визнанні їх заслуг не тільки в Вірменії, але і по всьому світу, зокрема, бренд широко відомий в Росії.

Ще одна історія повернення вірменина на рідну землю з далеких мандрів - це історія виноробні ArmAs , І її засновника Армена Асланяна. Виноробня, екскурсію по якій проводила дочка засновника Вікторія - ще один знаковий проект, який вносить відчутний внесок у визнання вірменського виноробства світовим винним співтовариством.

Я вдячний організаторам нашого туру, Фонду виноградарства і виноробства Вірменії, за грамотно складену програму туру -в нашому маршруті виявилися не тільки великі і середні виноробні, а й маленькі, сімейні, або як прийнято говорити зараз в Росії, «гаражні» господарства, основний кадровий склад яких - сім'я засновника. Це такі виноробні, як Van Ardi в Араоготце і VOSKENI в регіоні Арарат .

Виноробня Voskeni завершила цикл нашої подорожі

У завершальному нашу поїздку вечері на виноробні ВОСКЕНІ, в сутінках прохолодної ночі, що опустилася на Арарат долину, я розмірковував про феноменальному явищі різкого якісного стрибка вірменського виноробства.
Крім правильної державної політики, історичної традиції і вдалого терруара, одна з головних сил, що впливають на вірменське виноробство сьогодні - це менталітет вірменів, які повернулися на батьківщину, для того щоб займатися відродженням винної культури. Вони несуть в собі перфекціонізм сучасного світового виноробства - будь то вплив Італії, Франції або Нового Світу. Але не тільки це ... Вино для повернулися на батьківщину вірмен - це спосіб висловити свої почуття до рідної землі. Любов до свого народу, до своєї історії, повагу до своїх предків .. Саме ця пристрасть рухає сьогодні вірменським виноробством - і на такому «пальному» цей локомотив буде нестися вперед стрімко і безповоротно.
Автор висловлює подяку Зорі Мурадян, Ліані Абелян, Сюзанні Мкртчян, Тейміне Арзуманян, Карині Багдасарян, Арамаіс Мкртчян, Сірарпі Шагінян а також усьому колективу Фонду виноградарства і виноробства Вірменії.

Модератор: alcoexpert Переглядів: 4 167 Категорія: клуб вінопутешествій / Новини / Фотогалерея

Велике виноробне минуле Вірменії доведено, а як йдуть справи сьогодні?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.