Навигация
Реклама
Реклама

Комунальники розчистять Синє озеро на Виноградарі

КП «Плесо» має намір розробити проект розчищення і впорядкування Синього озера на масиві Виноградар у Подільському районі Києва.

Про це повідомили в комунальному підприємстві .

"Кошти на це в обсязі 850 тис. Гривень закладено в рамках Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік. Проектування повинна виконати спеціалізована організація, в тому числі на основі аналізу архівних матеріалів, рівня грунтових вод і гідрологічних спостережень загального стану водойми ", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, тільки за останні 10 років рівень води в озері знизився на 2 метри, відповідно, зменшилася також площа водної поверхні. В останній раз глибоке очищення його дна і берегів проводили в 1998 році з тимчасовою перекачуванням води в штучно створений поруч канал-резервуар.

В останній раз глибоке очищення його дна і берегів проводили в 1998 році з тимчасовою перекачуванням води в штучно створений поруч канал-резервуар

З тих пір на озері велися тільки профілактичні очищення дна за допомогою спецтехніки в період підготовки до літнього сезону або за зверненнями місцевих активістів.

"Відновлення Синього озера як природоохоронного об'єкта - тривалий процес, який почався в 2016 році з закріплення водоемаза КП« Плесо », і зараз переходить в формат багаторівневого проекту, оскільки в минулому році територія навколо нього отримала статус парку», - зазначив в.о. генерального директора комунального підприємства «Плесо» Олег Юсіпенко.

Він підкреслив, що проектувальники повинні також надати рекомендації щодо оптимального періоду розчищення Синього озера, щоб зберегти його екосистему. Водний об'єкт населяють кілька видів риб, ондатри і качки.

Водний   об'єкт населяють кілька видів риб, ондатри і качки

Проведення тендерної закупівлі послуг проектувальної організації відбудеться за допомогою системи Prozorro після розробки фахівцями КП технічного завдання (ТЗ) на проектування.

Читайте також: Купатися небезпечно: в "чорний список" потрапили 110 річкових пляжів

Громадські активісти та екологи можуть долучитися до формування ТЗ, відправивши свої пропозиції на електронну пошту [email protected] до 20 серпня 2018 року.

У КП нагадали, що в березні 2017 року Київрада ухвалила рішення про створення парку площею 12 га на земельній ділянці, що перебуває на проспекті Правди (озеро Синє). Територія парку закріплена за комунальним об'єднанням «Київзеленбуд», яке буде замовником проекту його облаштування та благоустрою.

Фото: pleso.org

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.