Навигация
Реклама
Реклама

Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

 1. Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото Хочете скуштувати смачних осетинських...
 2. культові споруди
 3. монументи
 4. Музеї та історичні пам'ятки
 5. природні пам'ятки
 6. Що подивитися у Владикавказі за 1 день
 7. Відео - Владикавказ з висоти
 8. Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми
 9. Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото
 10. Пам'ятки Владикавказа і околиць
 11. культові споруди
 12. монументи
 13. Музеї та історичні пам'ятки
 14. природні пам'ятки
 15. Що подивитися у Владикавказі за 1 день
 16. Відео - Владикавказ з висоти
 17. Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми
 18. Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото
 19. Пам'ятки Владикавказа і околиць
 20. культові споруди
 21. монументи
 22. Музеї та історичні пам'ятки
 23. природні пам'ятки
 24. Що подивитися у Владикавказі за 1 день
 25. Відео - Владикавказ з висоти
 26. Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми

Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Хочете скуштувати смачних осетинських пирогів, насолодитися щедрим і щирим гостинністю, помилуватися монументальними горами Кавказу і побувати в місцях, де залишив частину свого серця Лермонтов? Тоді вам неодмінно варто вирушити до Владикавказа - місто з давньою історією, яскравим минулим, щедрою душею і безліччю цікавих місць. Перераховувати, куди сходити у Владикавказі, можна дуже довго, тому маршрут краще спланувати заздалегідь, продумавши, які саме пам'ятки вас цікавлять. Природно, тут є «най-най» місця, повз які пройти просто не можна, однак чимало і найцікавіших куточків, про які краще дізнатися ще напередодні поїздки.

Пам'ятки Владикавказа і околиць

В обов'язкову програму неодмінно варто включити милування видом Столовою гори (в ясну погоду це можна зробити практично з будь-якої точки міста), огляд сунітської мечеті, храму Різдва і Вірменської церкви. Не пропустіть можливість відчути південну атмосферу, прокотившись на трамваї по проспекту Миру. Якщо ж ви хочете ще й доторкнутися до історії, тоді внесіть в список відвідування місцевих музеїв. Втім, про все по порядку.

культові споруди

Владикавказ з повним правом можна назвати мультирелігійному містом, адже на його вуличках сяють куполами православні храми, підносяться мечеті. Саме вони створюють унікальний вигляд Владикавказа.

 • Кафедральний собор, який носить ім'я Георгія Побідоносця, - один з найбільш величних вірменських храмів міста. Саме від нього бере свій початок вулиця Вірменська. Спочатку храм був зведений в кінці дев'ятнадцятого століття, проте пізніше довелося його реставрувати. Сьогодні тут зберігається частка мощей святого, а у дворі встановлений хрест в пам'ять про геноцид вірменського народу.
 • Осетинська церква Різдва Богородиці - це не тільки намоленого храм, але ще і пам'ятник архітектури. Храм є найстарішим у Владикавказі, причому був поведений до того, як місто отримало свій статус. Етнографи стверджують, що це єдина споруда, яке вціліло з тих пір, коли на місці міста була фортеця. У некрополі храму поховано багато видатних городяни.
 • Сунітське мечеть вже більше ста років розташована в самому серці міста і є одним з його символів. Її побудували на гроші нафтопромисловця Мухтарова, тому іноді так і називають - «мечеть Мухтарова». Радянська влада в минулому столітті хотіла знищити храм, однак військові татарської роти відстояли мечеть. Щоб зберегти її, будівлі «привласнили» звання пам'ятки архітектури, а пізніше відвели під краєзнавчий музей. Сьогодні її повернули мусульманам. Будова відрізняється витонченими формами, а висота мінаретів перевищує 30 м.

сунітське мечеть сунітське мечеть

монументи

 • Одним із знакових пам'яток є монумент полководцю Іссе Плиеву, який з високого постаменту дивиться на місто, немов готовий в будь-яку хвилину пустити вскач свого коня.
 • Пам'ятник Михайлу Булгакову примітний тим, що поруч з письменником зображений один з його чарівних героїв - кіт Бегемот. Свої перші поетичні спроби в області журналістики і письменницької діяльності Михайло Опанасович зробив саме у Владикавказі, про що і нагадує композиція.
 • Пам'ятник Дзаугу Бугулову - засновнику міста. Він зображений в народному одязі того часу, з посохом і картою. Поруч з пам'ятником розташувався і меморіальний комплекс, присвячений заснуванню Владикавказа.
 • Фонтан Нарта Заслана присвячений не історичної особистості, а герою народного епосу. Богатир і захисник цієї землі - саме таким його зобразив скульптор. Сослан танцює на чаші, яка відрізняє брехню від правди.
 • «Дід і внук» - це оригінальна композиція, якій можна помилуватися в Центральному парку міста. Вона зображує двох чоловіків - діда і онука, які міряються силою рук. Цікаво, що вік онука змінюється від того, під яким кутом на нього дивитися.
 • Обеліск знімальній групі Бодрова - цей скорботний монумент встановлено не в самому Владикавказі, а недалеко від нього, в Кармадонській ущелині, де і сталася трагедія.
 • Пам'ятник Уастирджі - осетинському божеству, що захищає воїнів і чоловіків. Композиція дуже незвичайна: божество немов виривається на коні зі скелі.

Пам'ятник Михайлу Булгакову Пам'ятник Михайлу Булгакову

Музеї та історичні пам'ятки

 • Національний музей - це зібрання більше трьох сотень експонатів, багато з яких є унікальними. Однак цікаві не тільки його експозиції, а й будівлю, де розміщений музей, особняк Ходякова, місцевого власника вальцьовий млинів і коннозаводчіка. Будинок побудований на початку двадцятого століття і є відмінним зразком стилю модерн.
 • Палац барона Штейнгеля - будівля в два поверхи заввишки, яке дивує своїми зубчастими вежами і розкішним видом. У його зовнішності простежуються риси готики, бароко, класицизму та інших стилів. Цікаво, що сам барон ніколи тут не жив - він чи то подарував будова місту, чи то продав - тут легенди розходяться в думках.
 • Проспект Миру - не стільки пам'ятник, скільки серце міста. Саме з нього багато хто починає знайомство з визначними пам'ятками Владикавказа, адже фото з описом цього проспекту зустрічаються практично в кожному туристичному буклеті. Тут розташовано чимало оригінальних будівель, а також йде трамвайна лінія. Свого часу проспект перейменовували кілька разів.
 • Ольгинській міст - ще одна «знакова» пам'ятка. Назвали його на честь дружини кавказького намісника, а відкрили - в кінці дев'ятнадцятого століття. Варто відзначити, що чавунний міст став справжнім порятунком для жителів міста: Терек під час розливів часто зносив дерев'яні мости, які доводилося відбудовувати практично щорічно.
 • Дзівгісская фортеця в середні століття не давала ворогам потрапити в Фіагдонскую улоговину. Розташована на скелі і складається з шести споруд, які ведуть в природні печери. Потрапити до основної будівлі можна, піднявшись по добре збереглася сходах.
 • Місто мертвих - історичний пам'ятник, розташований в околицях Владикавказа, поруч із селищем Даргавс. Це значний комплекс з майже сотні склепів в два і чотири поверхи, який датується вісімнадцятим століттям. Усипальниці мають форму конусів і вражають тонкістю роботи.

Місто мертвих Місто мертвих

природні пам'ятки

Чи знаєте ви? На гербі Владикавказа зображена одна з головних природних пам'яток краю - Столова гора.

 • Столова гора видна практично з будь-якої точки Владикавказа і є найбільшою в скелястому хребті. Її відрізняє полога вершина і стрімкі схили.
 • Зейгеланскій водоспад - це один з десяти найвищих водоспадів світу, і починається він з долинного джерела. Загальна висота каскадів - до 700 м. Місце вражає своєю красою.
 • Щоб помилуватися прекрасним панорамним видом, підніміться на гору Араухох, висота якої над рівнем моря - більше 2,5 тисячі метрів. При цьому вона - найнижча в скелястому хребті. Тут дуже дзвінке відлуння, що і відображено в осетинському назві гори. Територією Араухох проходить кілька туристичних маршрутів.
 • Кадаргаванскій каньйон - це місце, де практично кожен висловить захоплення неприборканої природою краю. Річка Фіагдон, яка біжить по вузької щілини, ділить його навпіл, піниться і вирує. Над нею зависають величезні брили каменю, а неподалік розташований старий аул.

Зейгеланскій водоспад Зейгеланскій водоспад

Що подивитися у Владикавказі за 1 день

 • Тим, хто хоче осягнути неосяжне, закохавшись у Владикавказ всього за день, варто перш за все прогулятися по проспекту Миру. Тут ви зможете і пам'ятниками помилуватися, і архітектуру оцінити.
 • Головне - не надто довго видивляйтеся на місцеву строкатість, оскільки ваше завдання - дійти до парку Коста Хетагурова, де можна трохи розслабитися і відпочити.
 • Далі спускайтеся до набережної Терека - звідси відкривається прекрасний вид на сунітські мечеті.

Чи знаєте ви? У парку Коста Хетагурова (раніше він називався Комендантським садом) ще в кінці позаминулого століття зробили велодоріжки - жителі Владикавказа йшли практично в ногу з Європою , А то і випереджали її.

 • Після цього не забудьте помилуватися Вірменської і Осетинської церквами.
 • Якщо залишиться час і сили - рушайте в Місто мертвих або просто посидьте на березі мальовничого Терека.

Відео - Владикавказ з висоти

Відео про місто Владикавказ з висоти пташиного польоту. Приємного вам перегляду!

Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми

 1. Якщо ви вирішили приїхати сюди з молодшим поколінням, почніть з прогулянки по проспекту Миру, можете навіть покататися на трамваї.
 2. Після цього варто помилуватися горами, хоча б здалеку, і відправитися в зоопарк. Тут можна не тільки помилуватися тваринами, але і погодувати деяких з них.
 3. З дітками постарше можна відвідати місцевий Національний музей, спробувати піднятися в гори (обов'язково з провідником) і просто насолодитися смачною осетинської кухнею.

Проспект Миру Проспект Миру

Звичайно, це далеко не повний список цікавих місць, якими славиться величний Владикавказ. Однак і їх достатньо, щоб зрозуміти, що ж тягнуло сюди Булгакова, Пушкіна, Лермонтова та інших відомих людей.

Чи бували ви у Владикавказі? Які пам'ятки вразили вас найбільше? Доповніть їх перелік в коментарях.

Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Хочете скуштувати смачних осетинських пирогів, насолодитися щедрим і щирим гостинністю, помилуватися монументальними горами Кавказу і побувати в місцях, де залишив частину свого серця Лермонтов? Тоді вам неодмінно варто вирушити до Владикавказа - місто з давньою історією, яскравим минулим, щедрою душею і безліччю цікавих місць. Перераховувати, куди сходити у Владикавказі, можна дуже довго, тому маршрут краще спланувати заздалегідь, продумавши, які саме пам'ятки вас цікавлять. Природно, тут є «най-най» місця, повз які пройти просто не можна, однак чимало і найцікавіших куточків, про які краще дізнатися ще напередодні поїздки.

Пам'ятки Владикавказа і околиць

В обов'язкову програму неодмінно варто включити милування видом Столовою гори (в ясну погоду це можна зробити практично з будь-якої точки міста), огляд сунітської мечеті, храму Різдва і Вірменської церкви. Не пропустіть можливість відчути південну атмосферу, прокотившись на трамваї по проспекту Миру. Якщо ж ви хочете ще й доторкнутися до історії, тоді внесіть в список відвідування місцевих музеїв. Втім, про все по порядку.

культові споруди

Владикавказ з повним правом можна назвати мультирелігійному містом, адже на його вуличках сяють куполами православні храми, підносяться мечеті. Саме вони створюють унікальний вигляд Владикавказа.

 • Кафедральний собор, який носить ім'я Георгія Побідоносця, - один з найбільш величних вірменських храмів міста. Саме від нього бере свій початок вулиця Вірменська. Спочатку храм був зведений в кінці дев'ятнадцятого століття, проте пізніше довелося його реставрувати. Сьогодні тут зберігається частка мощей святого, а у дворі встановлений хрест в пам'ять про геноцид вірменського народу.
 • Осетинська церква Різдва Богородиці - це не тільки намоленого храм, але ще і пам'ятник архітектури. Храм є найстарішим у Владикавказі, причому був поведений до того, як місто отримало свій статус. Етнографи стверджують, що це єдина споруда, яке вціліло з тих пір, коли на місці міста була фортеця. У некрополі храму поховано багато видатних городяни.
 • Сунітське мечеть вже більше ста років розташована в самому серці міста і є одним з його символів. Її побудували на гроші нафтопромисловця Мухтарова, тому іноді так і називають - «мечеть Мухтарова». Радянська влада в минулому столітті хотіла знищити храм, однак військові татарської роти відстояли мечеть. Щоб зберегти її, будівлі «привласнили» звання пам'ятки архітектури, а пізніше відвели під краєзнавчий музей. Сьогодні її повернули мусульманам. Будова відрізняється витонченими формами, а висота мінаретів перевищує 30 м.

сунітське мечеть сунітське мечеть

монументи

 • Одним із знакових пам'яток є монумент полководцю Іссе Плиеву, який з високого постаменту дивиться на місто, немов готовий в будь-яку хвилину пустити вскач свого коня.
 • Пам'ятник Михайлу Булгакову примітний тим, що поруч з письменником зображений один з його чарівних героїв - кіт Бегемот. Свої перші поетичні спроби в області журналістики і письменницької діяльності Михайло Опанасович зробив саме у Владикавказі, про що і нагадує композиція.
 • Пам'ятник Дзаугу Бугулову - засновнику міста. Він зображений в народному одязі того часу, з посохом і картою. Поруч з пам'ятником розташувався і меморіальний комплекс, присвячений заснуванню Владикавказа.
 • Фонтан Нарта Заслана присвячений не історичної особистості, а герою народного епосу. Богатир і захисник цієї землі - саме таким його зобразив скульптор. Сослан танцює на чаші, яка відрізняє брехню від правди.
 • «Дід і внук» - це оригінальна композиція, якій можна помилуватися в Центральному парку міста. Вона зображує двох чоловіків - діда і онука, які міряються силою рук. Цікаво, що вік онука змінюється від того, під яким кутом на нього дивитися.
 • Обеліск знімальній групі Бодрова - цей скорботний монумент встановлено не в самому Владикавказі, а недалеко від нього, в Кармадонській ущелині, де і сталася трагедія.
 • Пам'ятник Уастирджі - осетинському божеству, що захищає воїнів і чоловіків. Композиція дуже незвичайна: божество немов виривається на коні зі скелі.

Пам'ятник Михайлу Булгакову Пам'ятник Михайлу Булгакову

Музеї та історичні пам'ятки

 • Національний музей - це зібрання більше трьох сотень експонатів, багато з яких є унікальними. Однак цікаві не тільки його експозиції, а й будівлю, де розміщений музей, особняк Ходякова, місцевого власника вальцьовий млинів і коннозаводчіка. Будинок побудований на початку двадцятого століття і є відмінним зразком стилю модерн.
 • Палац барона Штейнгеля - будівля в два поверхи заввишки, яке дивує своїми зубчастими вежами і розкішним видом. У його зовнішності простежуються риси готики, бароко, класицизму та інших стилів. Цікаво, що сам барон ніколи тут не жив - він чи то подарував будова місту, чи то продав - тут легенди розходяться в думках.
 • Проспект Миру - не стільки пам'ятник, скільки серце міста. Саме з нього багато хто починає знайомство з визначними пам'ятками Владикавказа, адже фото з описом цього проспекту зустрічаються практично в кожному туристичному буклеті. Тут розташовано чимало оригінальних будівель, а також йде трамвайна лінія. Свого часу проспект перейменовували кілька разів.
 • Ольгинській міст - ще одна «знакова» пам'ятка. Назвали його на честь дружини кавказького намісника, а відкрили - в кінці дев'ятнадцятого століття. Варто відзначити, що чавунний міст став справжнім порятунком для жителів міста: Терек під час розливів часто зносив дерев'яні мости, які доводилося відбудовувати практично щорічно.
 • Дзівгісская фортеця в середні століття не давала ворогам потрапити в Фіагдонскую улоговину. Розташована на скелі і складається з шести споруд, які ведуть в природні печери. Потрапити до основної будівлі можна, піднявшись по добре збереглася сходах.
 • Місто мертвих - історичний пам'ятник, розташований в околицях Владикавказа, поруч із селищем Даргавс. Це значний комплекс з майже сотні склепів в два і чотири поверхи, який датується вісімнадцятим століттям. Усипальниці мають форму конусів і вражають тонкістю роботи.

Місто мертвих Місто мертвих

природні пам'ятки

Чи знаєте ви? На гербі Владикавказа зображена одна з головних природних пам'яток краю - Столова гора.

 • Столова гора видна практично з будь-якої точки Владикавказа і є найбільшою в скелястому хребті. Її відрізняє полога вершина і стрімкі схили.
 • Зейгеланскій водоспад - це один з десяти найвищих водоспадів світу, і починається він з долинного джерела. Загальна висота каскадів - до 700 м. Місце вражає своєю красою.
 • Щоб помилуватися прекрасним панорамним видом, підніміться на гору Араухох, висота якої над рівнем моря - більше 2,5 тисячі метрів. При цьому вона - найнижча в скелястому хребті. Тут дуже дзвінке відлуння, що і відображено в осетинському назві гори. Територією Араухох проходить кілька туристичних маршрутів.
 • Кадаргаванскій каньйон - це місце, де практично кожен висловить захоплення неприборканої природою краю. Річка Фіагдон, яка біжить по вузької щілини, ділить його навпіл, піниться і вирує. Над нею зависають величезні брили каменю, а неподалік розташований старий аул.

Зейгеланскій водоспад Зейгеланскій водоспад

Що подивитися у Владикавказі за 1 день

 • Тим, хто хоче осягнути неосяжне, закохавшись у Владикавказ всього за день, варто перш за все прогулятися по проспекту Миру. Тут ви зможете і пам'ятниками помилуватися, і архітектуру оцінити.
 • Головне - не надто довго видивляйтеся на місцеву строкатість, оскільки ваше завдання - дійти до парку Коста Хетагурова, де можна трохи розслабитися і відпочити.
 • Далі спускайтеся до набережної Терека - звідси відкривається прекрасний вид на сунітські мечеті.

Чи знаєте ви? У парку Коста Хетагурова (раніше він називався Комендантським садом) ще в кінці позаминулого століття зробили велодоріжки - жителі Владикавказа йшли практично в ногу з Європою , А то і випереджали її.

 • Після цього не забудьте помилуватися Вірменської і Осетинської церквами.
 • Якщо залишиться час і сили - рушайте в Місто мертвих або просто посидьте на березі мальовничого Терека.

Відео - Владикавказ з висоти

Відео про місто Владикавказ з висоти пташиного польоту. Приємного вам перегляду!

Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми

 1. Якщо ви вирішили приїхати сюди з молодшим поколінням, почніть з прогулянки по проспекту Миру, можете навіть покататися на трамваї.
 2. Після цього варто помилуватися горами, хоча б здалеку, і відправитися в зоопарк. Тут можна не тільки помилуватися тваринами, але і погодувати деяких з них.
 3. З дітками постарше можна відвідати місцевий Національний музей, спробувати піднятися в гори (обов'язково з провідником) і просто насолодитися смачною осетинської кухнею.

Проспект Миру Проспект Миру

Звичайно, це далеко не повний список цікавих місць, якими славиться величний Владикавказ. Однак і їх достатньо, щоб зрозуміти, що ж тягнуло сюди Булгакова, Пушкіна, Лермонтова та інших відомих людей.

Чи бували ви у Владикавказі? Які пам'ятки вразили вас найбільше? Доповніть їх перелік в коментарях.

Місто Владикавказ і його головні визначні пам'ятки з описом і фото

Хочете скуштувати смачних осетинських пирогів, насолодитися щедрим і щирим гостинністю, помилуватися монументальними горами Кавказу і побувати в місцях, де залишив частину свого серця Лермонтов? Тоді вам неодмінно варто вирушити до Владикавказа - місто з давньою історією, яскравим минулим, щедрою душею і безліччю цікавих місць. Перераховувати, куди сходити у Владикавказі, можна дуже довго, тому маршрут краще спланувати заздалегідь, продумавши, які саме пам'ятки вас цікавлять. Природно, тут є «най-най» місця, повз які пройти просто не можна, однак чимало і найцікавіших куточків, про які краще дізнатися ще напередодні поїздки.

Пам'ятки Владикавказа і околиць

В обов'язкову програму неодмінно варто включити милування видом Столовою гори (в ясну погоду це можна зробити практично з будь-якої точки міста), огляд сунітської мечеті, храму Різдва і Вірменської церкви. Не пропустіть можливість відчути південну атмосферу, прокотившись на трамваї по проспекту Миру. Якщо ж ви хочете ще й доторкнутися до історії, тоді внесіть в список відвідування місцевих музеїв. Втім, про все по порядку.

культові споруди

Владикавказ з повним правом можна назвати мультирелігійному містом, адже на його вуличках сяють куполами православні храми, підносяться мечеті. Саме вони створюють унікальний вигляд Владикавказа.

 • Кафедральний собор, який носить ім'я Георгія Побідоносця, - один з найбільш величних вірменських храмів міста. Саме від нього бере свій початок вулиця Вірменська. Спочатку храм був зведений в кінці дев'ятнадцятого століття, проте пізніше довелося його реставрувати. Сьогодні тут зберігається частка мощей святого, а у дворі встановлений хрест в пам'ять про геноцид вірменського народу.
 • Осетинська церква Різдва Богородиці - це не тільки намоленого храм, але ще і пам'ятник архітектури. Храм є найстарішим у Владикавказі, причому був поведений до того, як місто отримало свій статус. Етнографи стверджують, що це єдина споруда, яке вціліло з тих пір, коли на місці міста була фортеця. У некрополі храму поховано багато видатних городяни.
 • Сунітське мечеть вже більше ста років розташована в самому серці міста і є одним з його символів. Її побудували на гроші нафтопромисловця Мухтарова, тому іноді так і називають - «мечеть Мухтарова». Радянська влада в минулому столітті хотіла знищити храм, однак військові татарської роти відстояли мечеть. Щоб зберегти її, будівлі «привласнили» звання пам'ятки архітектури, а пізніше відвели під краєзнавчий музей. Сьогодні її повернули мусульманам. Будова відрізняється витонченими формами, а висота мінаретів перевищує 30 м.

сунітське мечеть сунітське мечеть

монументи

 • Одним із знакових пам'яток є монумент полководцю Іссе Плиеву, який з високого постаменту дивиться на місто, немов готовий в будь-яку хвилину пустити вскач свого коня.
 • Пам'ятник Михайлу Булгакову примітний тим, що поруч з письменником зображений один з його чарівних героїв - кіт Бегемот. Свої перші поетичні спроби в області журналістики і письменницької діяльності Михайло Опанасович зробив саме у Владикавказі, про що і нагадує композиція.
 • Пам'ятник Дзаугу Бугулову - засновнику міста. Він зображений в народному одязі того часу, з посохом і картою. Поруч з пам'ятником розташувався і меморіальний комплекс, присвячений заснуванню Владикавказа.
 • Фонтан Нарта Заслана присвячений не історичної особистості, а герою народного епосу. Богатир і захисник цієї землі - саме таким його зобразив скульптор. Сослан танцює на чаші, яка відрізняє брехню від правди.
 • «Дід і внук» - це оригінальна композиція, якій можна помилуватися в Центральному парку міста. Вона зображує двох чоловіків - діда і онука, які міряються силою рук. Цікаво, що вік онука змінюється від того, під яким кутом на нього дивитися.
 • Обеліск знімальній групі Бодрова - цей скорботний монумент встановлено не в самому Владикавказі, а недалеко від нього, в Кармадонській ущелині, де і сталася трагедія.
 • Пам'ятник Уастирджі - осетинському божеству, що захищає воїнів і чоловіків. Композиція дуже незвичайна: божество немов виривається на коні зі скелі.

Пам'ятник Михайлу Булгакову Пам'ятник Михайлу Булгакову

Музеї та історичні пам'ятки

 • Національний музей - це зібрання більше трьох сотень експонатів, багато з яких є унікальними. Однак цікаві не тільки його експозиції, а й будівлю, де розміщений музей, особняк Ходякова, місцевого власника вальцьовий млинів і коннозаводчіка. Будинок побудований на початку двадцятого століття і є відмінним зразком стилю модерн.
 • Палац барона Штейнгеля - будівля в два поверхи заввишки, яке дивує своїми зубчастими вежами і розкішним видом. У його зовнішності простежуються риси готики, бароко, класицизму та інших стилів. Цікаво, що сам барон ніколи тут не жив - він чи то подарував будова місту, чи то продав - тут легенди розходяться в думках.
 • Проспект Миру - не стільки пам'ятник, скільки серце міста. Саме з нього багато хто починає знайомство з визначними пам'ятками Владикавказа, адже фото з описом цього проспекту зустрічаються практично в кожному туристичному буклеті. Тут розташовано чимало оригінальних будівель, а також йде трамвайна лінія. Свого часу проспект перейменовували кілька разів.
 • Ольгинській міст - ще одна «знакова» пам'ятка. Назвали його на честь дружини кавказького намісника, а відкрили - в кінці дев'ятнадцятого століття. Варто відзначити, що чавунний міст став справжнім порятунком для жителів міста: Терек під час розливів часто зносив дерев'яні мости, які доводилося відбудовувати практично щорічно.
 • Дзівгісская фортеця в середні століття не давала ворогам потрапити в Фіагдонскую улоговину. Розташована на скелі і складається з шести споруд, які ведуть в природні печери. Потрапити до основної будівлі можна, піднявшись по добре збереглася сходах.
 • Місто мертвих - історичний пам'ятник, розташований в околицях Владикавказа, поруч із селищем Даргавс. Це значний комплекс з майже сотні склепів в два і чотири поверхи, який датується вісімнадцятим століттям. Усипальниці мають форму конусів і вражають тонкістю роботи.

Місто мертвих Місто мертвих

природні пам'ятки

Чи знаєте ви? На гербі Владикавказа зображена одна з головних природних пам'яток краю - Столова гора.

 • Столова гора видна практично з будь-якої точки Владикавказа і є найбільшою в скелястому хребті. Її відрізняє полога вершина і стрімкі схили.
 • Зейгеланскій водоспад - це один з десяти найвищих водоспадів світу, і починається він з долинного джерела. Загальна висота каскадів - до 700 м. Місце вражає своєю красою.
 • Щоб помилуватися прекрасним панорамним видом, підніміться на гору Араухох, висота якої над рівнем моря - більше 2,5 тисячі метрів. При цьому вона - найнижча в скелястому хребті. Тут дуже дзвінке відлуння, що і відображено в осетинському назві гори. Територією Араухох проходить кілька туристичних маршрутів.
 • Кадаргаванскій каньйон - це місце, де практично кожен висловить захоплення неприборканої природою краю. Річка Фіагдон, яка біжить по вузької щілини, ділить його навпіл, піниться і вирує. Над нею зависають величезні брили каменю, а неподалік розташований старий аул.

Зейгеланскій водоспад Зейгеланскій водоспад

Що подивитися у Владикавказі за 1 день

 • Тим, хто хоче осягнути неосяжне, закохавшись у Владикавказ всього за день, варто перш за все прогулятися по проспекту Миру. Тут ви зможете і пам'ятниками помилуватися, і архітектуру оцінити.
 • Головне - не надто довго видивляйтеся на місцеву строкатість, оскільки ваше завдання - дійти до парку Коста Хетагурова, де можна трохи розслабитися і відпочити.
 • Далі спускайтеся до набережної Терека - звідси відкривається прекрасний вид на сунітські мечеті.

Чи знаєте ви? У парку Коста Хетагурова (раніше він називався Комендантським садом) ще в кінці позаминулого століття зробили велодоріжки - жителі Владикавказа йшли практично в ногу з Європою , А то і випереджали її.

 • Після цього не забудьте помилуватися Вірменської і Осетинської церквами.
 • Якщо залишиться час і сили - рушайте в Місто мертвих або просто посидьте на березі мальовничого Терека.

Відео - Владикавказ з висоти

Відео про місто Владикавказ з висоти пташиного польоту. Приємного вам перегляду!

Владикавказ і його головні визначні пам'ятки - що подивитися з дітьми

 1. Якщо ви вирішили приїхати сюди з молодшим поколінням, почніть з прогулянки по проспекту Миру, можете навіть покататися на трамваї.
 2. Після цього варто помилуватися горами, хоча б здалеку, і відправитися в зоопарк. Тут можна не тільки помилуватися тваринами, але і погодувати деяких з них.
 3. З дітками постарше можна відвідати місцевий Національний музей, спробувати піднятися в гори (обов'язково з провідником) і просто насолодитися смачною осетинської кухнею.

Проспект Миру Проспект Миру

Звичайно, це далеко не повний список цікавих місць, якими славиться величний Владикавказ. Однак і їх достатньо, щоб зрозуміти, що ж тягнуло сюди Булгакова, Пушкіна, Лермонтова та інших відомих людей.

Чи бували ви у Владикавказі? Які пам'ятки вразили вас найбільше? Доповніть їх перелік в коментарях.

Чи знаєте ви?
Чи бували ви у Владикавказі?
Які пам'ятки вразили вас найбільше?
Чи знаєте ви?
Чи бували ви у Владикавказі?
Які пам'ятки вразили вас найбільше?
Чи знаєте ви?
Чи бували ви у Владикавказі?
Які пам'ятки вразили вас найбільше?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.