Навигация
Реклама
Реклама

Подорож до Владивостока - розповідь і відгук на сайті СВ-Астур про поїздку до Владивостока

  1. Подорож до Владивостока
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море

далекий Схід

Подорож до Владивостока

Настав липень. Нарешті збулася мрія мого далекій молодості: проїхати автостопом 1-го роду (на попутних машинах) Владивостоцького трасу, точніше, найцікавіший її ділянку від Чити до Хабаровська, який перебуває зараз в стадії активного будівництва. ... Тисячі людей з давніх-давен шукали наземні шляхи на російський Далекий Схід, але тоді дістатися туди можна було тільки по воді або зимникам.

Влітку шлях до Сибіру займав довгий час (першопрохідці три роки тяглися до Якутська, потім ще роками далі). Споруда Транссибу поліпшила становище, зробивши можливим швидкий наземний сухопутний шлях. Але дороги для автотранспорту протягом 1700 км між Читинської і Амурської областями як і раніше не було, і всі автомашини, туристи і велосипедисти ділянку від Чернишевського до Шимановська долають на поїздах.

Найвідоміший пітерський автостопщик Олексій Злодіїв зумів продертися колись по погіршеним дорогах до Зілов (Читинська обл.), І тільки наполеглива московський велосипедист Георгій Гончаров подолав на велосипеді цей шлях прямо по шпалах, ухиляючись від зустрічних поїздів. Ми прямуючи на схід, теж дісталися автостопом до Зілов і потім пересіли на «залізяку».

В кінці минулого тисячоліття дороги в Росії все-таки почали будувати. Спершу з'єднали з Великим миром (ґрунтовкою на схід) трасу Сковородіно - Невір - Якутськ. Перегонники японських іномарок шукали різні обхідні стежки з Владивостока, їхали по зимникам, по льоду замерзлих річок, зазнаючи збитків від холоду, мафії і міліції. Нарешті річну дорогу побудували спершу в проміжному варіанті, з усякими тимчасовими обходами, об'їздами, але з 2002 р по трасі машини пішли косяками взимку і влітку, деякі люди примудрялися на машині або автостопом за 10-12 діб проскочити до океану.

Транспортні міністри кілька разів вже відкривали цю дорогу. І ось, нарешті, і я зміг зробити поїздку своєї давньої мрії. Отже, тепер автотраси Заходу і Сходу Росії реально з'єднані хорошою проїжджою дорогою - широкої, гладкою і наполовину вже асфальтованої. Під час моєї подорожі її асфальтували цілодобово відразу в декількох місцях, так що, ймовірно, до наступного літа вона буде заасфальтована вся. Автодорога істотно коротше, ніж «залізяка», тому що та сильно петляє.

На всьому протязі траси досить багато транспорту, навіть на самому глухому ділянці між Амазар і селищем Єрофій Павлович кожну годину проїжджають близько 5 машин в кожну сторону. А ось рейсового автотранспорту (автобусів) тут поки немає; бажаючі надійно і швидко проїхати цю ділянку можуть скористатися поїздом. Автодорога йде в 1-6 км від «залізяки», перетинаючи її кілька разів. Від Чити до Хабаровська я доїхав за 56 ходових годин, змінивши два десятка машин. А на ранок 15 липня в'їхав до Владивостока на машині з киргизом Жалаладдіном, родом їх Оша, який віз на владивостоцький базар вироблені їм овочі.

Владивосток незвичайне місто. У Росії таких три: Сочі, Мурманськ і Владивосток. Море, сопки і шаруватість: місто не плаский, а об'ємний. Сусідня вулиця може бути на 50 м вище, ніж ваша. У Владивостоку підвищена вологість від моря, плюс весь серпень через день йшли дощі. У місті великі автомобільні пробки, причому 99% машин - японські, з правим кермом. Тут високі ціни на продукти, але до сих пір поширена «ринкова економіка» - тобто на ринку дешевше, ніж в супермаркеті, а гіпермаркетів і зовсім немає.

Незважаючи на те, що Примор'ї - один з найбільш південних регіонів Росії, фруктів тут зовсім небагато, є тільки кавуни і груші, а більшість плодів привізні, китайські. Більшість жителів Далекого Сходу ратують «за святу Русь» і бояться, що нас окупують китайці. При цьому 90% зустрінутих мною людей на схід від Чити лаяли московських чиновників, тому що ті все вкрали, розвалили, та ще й підвищили мита на японські іномарки. У Приморському краї багато цікавих людей, туристів, спелеологів, а також дигерів, які вивчають міські катакомби.

У XIX - початку XX ст. тут набудували багато підземних ходів, галерей, фортів та інших споруд для захисту міста від ворогів. З усіх цих фортець жодного разу не стріляли, як і з Цар-гармати, і зараз майже всі вони занедбані. Ми відвідували ці катакомби вместно з місцевими жителями. Найцікавішими для нас були острова. Поруч з містом знаходиться великий острів Російський, на якому раніше були військові бази, а зараз залишилося кілька поселень, кілька тисяч осіб. На острів кожен день ходять кілька поромів, приїжджають туристи і відпочиваючі.

Через пару років на Російському відбудеться саміт АТЕС, до нього будують міст. Далі в море є о. Попова, на ньому два селища - Попова і Старк загальним населенням кілька сотень людей. Тут море чистіше, місця глухіше, скелі цікавіше. Сюди ходять 1-2 порома в день, в дорозі 1,5 години. І, нарешті, о. Рейнеке - найдальший і малолюдний. Там живуть кілька десятків людей, і пароплав ходить раз на два дні (в дорозі години дві). Всі три острови офіційно вважаються частиною Владивостока. На них є магазини (чим далі, чим дорожче), діє мобільний зв'язок. Влітку на острови потрапити нелегко, особливо на Рейнеке.

Квитки на судно продають тільки в день відправлення, тому в серпні бажаючі поплисти на Рейнеке чергу в касу займають з ночі. У вересні поплисти вже проще.Посетів різні острова, ми вибрали о. Попова для святкування 14-ї річниці АВП. На поромі нас було 25 чоловік. Оселилися на безлюдному березі. Дрова тут, як і на всіх островах, зустрічаються в достатку - одні є в лісі, інші приносить море. У затоці Петра Великого є ще багато інших дрібних острівців. На них немає річок і населених пунктів, рейсові пароплави туди не ходять.

Бажають Робінзон можуть потрапити на ці дрібні острівці, замовивши катер або човен, або на своєму транспорті. Сезон подорожей в Примор'ї триває з червня по кінець вересня. Вересень - самий сухий місяць. Крім названих островів, ми відвідували і інші місцевості. Наприклад, Сахалін. Вже давно точаться розмови про з'єднання Сахаліну з материком тунелем або мостом в найвужчому місці Татарської протоки. Він в районі сел.

Лазарєв має ширину менше 10 км. Незважаючи на розмови, міст там поки не будують, переправа можлива, але тільки на катері. Навпаки на березі Сахаліну знаходиться сел. Погиби з декількох будинків, який поки не з'єднаний з основною автодорожньої мережею острова - звідти вибратися на Велику дорогу можна тільки пішки (близько 70 км). Я полінувався перебиратися до загинув і скористався рейсовим паромом, який ходить щодня між портами Ваніно і Холмськ.

Стаття опублікована в газеті «Вільний вітер», на нашому сайті публікується з дозволу редакції. Сайт газети http://veter.turizm.ru/

ru/

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.