Навигация
Реклама
Реклама

Що подарувати на народження малюка?

  1. Що потрібно?
  2. запитуємо батьків
  3. Оригінальні подарунки
  4. Що говорити?

Існує безліч книг і журналів, автори яких дають різноманітні поради майбутнім і молодим батькам. Але рідко побачиш поради для бабусь і дідусів. Але ж їм теж нелегко дається освоєння нової ролі. Сподіваємося, що ця стаття стане для старшого покоління надійним другом і мудрим порадником.

Скоро народиться ваш онук або внучка Скоро народиться ваш онук або внучка. Це велика подія в житті вашої родини, і всі готуються до нього, як можуть: роблять ремонт, перебудовують відносини, ходять на курси для вагітних, купують придане для майбутньої дитини. Іноді, правда, покупки з забобони відкладаються на «після народження», але списки зазвичай складаються заздалегідь. Напевно вам теж хочеться взяти участь в цих приємних клопотах і ви вже підшукуєте, що купити і подарувати довгоочікуваного онука. Щоб ці клопоти так і залишилися приємними, а ваші покупки і подарунки були до речі, необхідно підійти до цієї справи відповідально.

Що потрібно?

Майбутньому людині, незважаючи на його скромні розміри, потрібно буде дуже багато всього, щоб жити, рости і розвиватися. Як же не розгубитися при нинішньому величезному асортименті дитячих товарів? Як не потрапити в халепу і не купити для малюка те, що вже куплено кимось ще?

запитуємо батьків

Почнемо з того, що при купівлі подарунків обов'язково потрібно скоординувати свої дії з батьками дитини. Дізнайтеся у них попередньо, що вони вже купили і що хочуть обов'язково купити самі. Буде вкрай безглуздо, якщо ви з'явитеся до них з повним набором того, що вже лежить в їх комоді.

Дізнайтеся, чи є у них будь-які переваги щодо подарунків і якщо є, то які. Розпитайте їх якомога докладніше про те, що б саме їм хотілося, особливо якщо те, що ви вирішили для них купити, великого розміру і буде використовуватися кожен день, як, наприклад, ліжечко або коляска. Якщо вони будуть незручними або, на погляд молодих батьків, некрасивими, то ефект виявиться вкрай негативним і рівно протилежним тому, чого ви хочете. Уявіть, що молода мама буде весь час дивитися на ліжечко, яка їй не подобається. Як ви думаєте, що вона буде відчувати? Швидше за все, що росте з кожним днем ​​роздратування і образу на вас за те, що ви не запитали її, чого вона хоче, або не зважили на її думку.

Чи не сперечайтеся зі своїми дітьми, якщо вони обов'язково хочуть самі купити те, що ви вирішили їм подарувати. Для молодих батьків може бути вкрай важливо зробити щось самим, навіть якщо це складно і дорого. Згадайте себе, коли ви були на їх місці: для вас теж були дуже важливі якісь моменти, абсолютно незрозумілі оточуючим, наприклад особиста покупка таких дрібних речей, як ложка, нагруднічкі або шапочка.

Іноді вдалим вирішенням питання може бути спільна поїздка в магазин або на ярмарок дитячих товарів. Молода мама сама вибере те, що їй подобається, а ви оплатите її покупки або поділіть витрати навпіл. При цьому важливо заздалегідь вирішити яку суму ви можете і хочете витратить! на покупки для малюка, і узгодити з її батьками. Це необхідно зробити, що б жодна сторона не була потім розчарована в своїх очікуваннях.

Іноді діти чекають від батьків горазда більшого, ніж ті можуть їм дати, а іноді батьківський дар здається їм надмірно щедрим, а подяку за нього - непосильним. Це буває, коли молоді батьки ще не дуже впевнені в своїй самостійності, відчувають себе залежними від батьків і всіляко намагаються довести їм (а насправді собі самим), що вони вже дорослі і самі можуть вирішити всі свої проблеми. Тоді дорогі подарунки стануть для них нагадуванням, що вони ще не настільки самостійні, як їм би хотілося, і можуть викликати, як це не дивно звучить, роздратування і образу замість подяки.

Якщо ж очікування дітей більше ваших можливостей або намірів - не бійтеся сказати «ні», обов'язково пояснивши при цьому причини своєї відмови. Це, знову-таки, допоможе дітям відчувати себе більш дорослими і відповідальними, нагадуючи їм, що це їхня дитина і піклуватися про нього доведеться в першу чергу їм самим, а не бабусям і дідусям.

Іноді діти вважають за краще просто отримати від батьків якусь суму грошей на покупки, а робити їх вже самі. Не ображайтеся на них за це - може бути, для них це привід, знову-таки, відчути свою самостійність, бажання бути впевненими, що куплять саме те, що їм потрібно. Дайте їм таку можливість: ви завжди зможете потім домовитися, що хоч щось ви все-таки подаруйте їм самі.

Оригінальні подарунки

Якщо батьки дитини добре забезпечені, все купили самі або якщо ви не хочете робити банальні подарунки, можна придумати щось більш оригінальне, наприклад заздалегідь оплатити для дитини курс масажу, річне обслуговування в медичному центрі, відкрити страховку на його рахунок - цільову освітню або до повноліття - або зробити щось ще в цьому роді.

Можливо, ви захочете зробити дитині якийсь дуже символічний для вас подарунок, ціна якого буде вимірюватися аж ніяк не грошима, а закладеним в нього сенсом. Наприклад, це буде срібна ложка, яку подарували вашим батькам на ваше народження і з якої вас годували в дитинстві. Або ваша перша іграшка, яку ви всі ці роки любовно зберігали. Або навіть фамільні коштовності, що передаються за традицією з покоління в покоління, від бабусі чи дідуся до онуків, або щось ще, дороге для вас як пам'ять і виражає всю вашу любов до дитини. Дуже важливо при цьому розуміти, що немовля точно не зможе це оцінити, а як оцінять і приймуть це його батьки - цілком залежить від вас. Такий подарунок необхідно супроводити словами, що пояснюють всю його цінність і закладений в ньому глибокий зміст, пояснити, наскільки це важливо для вас, розповісти всю його історію: якщо молоді батьки зрозуміють і оцінять його, вони потім донесуть це ідо дитини.

Що говорити?

Те, як ви будете дарувати свої подарунки і що при цьому говорити, важливо в будь-якому випадку. Необхідно подумати, що сказати, щоб не знецінити свої зусилля, не образити молодих батьків, доставити радість і їм, і собі самим. Слова можуть бути різними, в залежності від того, що прийнято у вашій родині, але головне - це, з одного боку, не прибіднятися ( «я тут задешево випадково прихопила одну дурницю»), а з іншого - не звеличувати надмірно себе і свої покупки, знецінюючи молодих батьків (наприклад, «ні у кого немає такої щедрої бабусі» або «ви-то самі без нас що б робили, горе ви наше»).

Продумайте, якими словами ви можете висловити свої почуття до дитини і його батькам. Можна скласти смішні або зворушливі вірші і прикласти їх до подарунка на красивій листівці, можна придумати якісь супровідні сюрпризи або жарти, важливо одне - в цьому подарунку виражена ваша любов, і це обов'язково повинно бути передано і почуте вашими дітьми.

Журнал "9 місяців"

Автор: Олена Бабіевская. Психолог, м.Москва

Що потрібно?
Що потрібно?
Як же не розгубитися при нинішньому величезному асортименті дитячих товарів?
Як не потрапити в халепу і не купити для малюка те, що вже куплено кимось ще?
Як ви думаєте, що вона буде відчувати?
Що говорити?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.