Навигация
Реклама
Реклама

Чому вода в морі солона?

  1. Що надає воді солоний смак
  2. Як утворилася морська вода
  3. Слідство вулканічної діяльності
  4. Через що змінюється склад води

Найчастіше, моряки кораблів, які зазнали аварії або заблукали в морських водах, гинули від спраги. Але мало хто знає, чому так, адже кругом багато води.

Вся справа в тому, що морська вода насичена таким складом, що він не підходить для людського організму і не втамовує спрагу. До того ж у морської води специфічний смак, гірко-солоний і для пиття вона не підходить. Це все через розчинених в ній солей. Розберемося, як вони туди потрапили.

Що надає воді солоний смак

Найчастіше, моряки кораблів, які зазнали аварії або заблукали в морських водах, гинули від спраги

кристали солі

Сіль має кристалічний вигляд. Океанічні води в своєму складі мають майже всі елементи таблиці Менделєєва. Водень і кисень об'єднується в молекули води. Також до складу входять домішки фтору, йоду, кальцію, сірки і брому. У мінеральній основі морської води переважає хлор і натрій (звичайна сіль). Саме через це в море вода солона. Залишається з'ясувати, як же солі потрапляють в цю воду.

Як утворилася морська вода

Вчені довгий час проводять досліди і намагаються з'ясувати, чому в морська вода солона, а річкова - прісна. Є кілька теорій освіти солоної морської води.

Є кілька теорій освіти солоної морської води

Річка впадає в море

Виявляється, в річках і озерах теж вода солона. Але зміст солей в них настільки маленьке, що практично непомітно. Відповідно до першої теорії, річкові води, потрапляючи в моря і океани випаровуються, а солі і мінерали залишаються. Через це їх концентрація весь час збільшується і вода в морі і океані стає солоною.

На думку вчених, процес засолення морів відбувається протягом мільярдів років. Але всупереч першої теорії доведено, що води в світовому океані не змінюють свій хімічний склад вже тривалий час. А ті елементи, які потрапляють з річковою водою, тільки підтримує океанічний склад, але ніяк не змінює. З цього випливає інша теорія. Сіль має кристалічну консистенцію. Хвилі, б'ються об берег омивають камені. У них утворюються ямочки. Коли вода випаровується, кристалики солі залишаються в цих лунках. Коли камінь руйнується, сіль знову потрапляє в воду і вона стає солоною.

Слідство вулканічної діяльності

Вчені зробили висновки, що в морях вода була солоною ще в ті часи, коли на планеті не існувало людства. І причиною цьому стали вулкани. Земна кора на протязі багатьох років утворювалася викидом магми. А в складі вулканічних газів міститися хімічні поєднання хлору, фтору і брому. Вони потрапляли в океанічні води у вигляді кислотних дощів і спочатку вода в океані була кислою. Ця вода ламала кристалічні породи земної кори, і витягувала магній, калій і кальцій. Ці кислоти, почали утворювати солі, в результаті реакції з твердими земляними породами. Мало хто знає про те, що звична для нас сіль утворилася внаслідок реакції хлорної кислоти з океану і іонів натрію з вулканічних порід.

Таким чином, морська вода поступово стала менш кислому і більш солоною. А до нашого часу кислий присмак взагалі зник і ми спостерігаємо тільки солону морську воду. Прихильники цієї теорії впевнені, що сучасні властивості вода морів і океанів придбала 500 000000 років тому. Саме тоді Земля звільнилася від газів вулканів і стабілізувався склад води. А карбонати, які проникають в моря з річковим плином, зникають з складу води завдяки жителям підводного світу, які фільтрують і очищають води. Вони використовують ці мінерали для будови раковин, що захищають тіло від механічних впливів.

Через що змінюється склад води

У різних частинах моря в різні пори року соляної склад може змінюватися. Це залежить від глибини і від інтенсивності випаровування. Там де глибоко і прохолодно (тобто випаровування менше), то і склад солі у воді менше. Де дрібніше і при високій температурі вода солоніша, тому що води випаровуються, а мінерали залишаються і концентрують залишок води. Але ці показники не значні, з цього прийнято вважати, що солоність води не змінюється.

На сьогоднішній день вчені дотримуються думки, що обидві теорії мають право на життя, і вони тільки доповнюють один одного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 4.6 / 5. З 33 голосів.

Please wait ...

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.