Навигация
Реклама
Реклама

Утеплювач з водоростей

Дата публікації: 16.03.2013 Дата публікації: 16

Хвилі Середземного моря часто і у великій кількості викидають на берега мертві сухі водорості різновиди Posidonia Oceanica. Ще їх називають «кулі Нептуна». Вони являють собою круглі кульки коричневого кольору. Якщо такі «дари моря» потрапляють на пляжі, їх просто викидають.

Німецькі вчені з інституту Фраунгофера вирішили з цього екологічного матеріалу зробити утеплювач. Його волокниста структура цілком підходить для цих цілей. Згідно з дослідженнями, «кулі Нептуна» майже не піддають дії гнилі і цвілі і досить вогненебезпечні. До того ж це поновлюваний природний матеріал, який може поглинати вологу, не змінюючи ізоляційні властивості.

Головна складність, з якою зіткнулися вчені при розробці нового ізоляційного матеріалу, полягала в тому, що кулясті сухі водорості на берегах Середземномор'я повні піску. До того ж за своїми властивостями вони липнуть до будь-якого предмету, з яким стикаються. Але вчені вирішили цю проблему. Перед тим як відправити на переробку «кулі Нептуна» деякий час струшують на спеціальній вібруючою установці. В результаті пісок висипається, а самі водорості розпрямляються. Після такого струсу вони по конвеєру потрапляють в подрібнювач. Суха легка пухка маса з довжиною волокон 1.5 - 2 см пакується в мішки і надходить на будмайданчики, де її укладають на стіни як звичайний ізоляційний матеріал. Згідно з дослідженнями її теплоємність на 20% вище, ніж у деревної ізоляції.

Зараз вчені працює над створенням листового утеплювача з «куль Нептуна». А поки водорості для німецьких виробників вручну збирають на Середземноморських узбережжях Албанії та Тунісу.

Додати в блокнот Завантажити Банк ідей
Найближчі заходи

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.