Навигация
Реклама
Реклама

Флот йде на південь: навіщо Росія змінює головну базу ВМФ на Каспії

Каспійська флотилія буде переведена з Астрахані в Місто Каспійськ (Дагестан). Про це в понеділок заявив міністр оборони Сергій Шойгу. Навіщо знадобився цей переклад - тим більше, що кораблі флотилії протягом усього часу після розпаду СРСР базувалися саме в Астрахані? Каспійська флотилія буде переведена з Астрахані в   Місто   Каспійськ (Дагестан)

Сам міністр оборони зазначив, що переклад флотилії є серйозною складовою безпеки в регіоні. "Прийнято рішення про переведення Каспійської флотилії в Каспійськ. Там у нас розгортається величезна будівництво: пірси, причали, пункти обслуговування, житло. Буде збільшуватися кількість наших офіцерів і військовослужбовців кратно", - сказав Шойгу на нараді з керівництвом Міноборони.

Читайте також: "Вигадки, немає нічого": Німеччина про нову зброю РФ

Варто відзначити, що російська флотилія є найбільш потужним військово-морським об'єднанням в регіоні. До того ж вона практично повністю оснащена новими кораблями. Якщо точніше, то на початок 2016 року цей показник становив 85 відсотків. Крім того, до складу флотилії входять авіація і берегові війська.

До речі, саме з акваторії Каспійського моря в жовтні 2015 року було завдано першого удару крилатими ракетами "Калібр" по терористах в Сирії.

Треба зауважити, що пункт базування флотилії в Каспійську вже є (як і в Махачкалі). Але зрозуміло, що переклад туди якщо не всіх кораблів, то майже всіх, вимагає зовсім інших масштабів інфраструктури. Про що, власне, і сказав міністр оборони.

Головний редактор журналу "Арсенал Вітчизни" Віктор Мураховський в бесіді з кореспондентом "Правди.Ру" пояснив, що при всьому тому не йдеться про збільшення чисельність складу самої флотилії.

Читайте також: База на Курилах: чому обережні адмірали

"Кратно збільшується чисельність військовослужбовців на новій базі в Каспійську", - підкреслив експерт.

Рішення ж про переведення флотилії, за його словами, пояснюється наступним: "Астрахань не дуже зручний порт для базування військово-морського флоту. Це дельта річки Волга, гідрологічні умови, м'яко кажучи, не дуже зручні - по фарватерах і так далі. Особливо з зимових умовами, там нерідко замерзання відбуваються і дельти, і північній частині Каспійського моря. А базування на Каспійськ дозволяє відразу фактично виходити у відкрите море, що істотно підвищує оперативну готовність всього флоту. і крім того зрозуміло, що з Каспійська расст яние до основних оперативних районів для флоту істотно менше, ніж пиляти з Астрахані ".

"Напевно, всі пам'ятають, хто у нас вперше застосував крилаті ракети великої дальності" Калібр "по об'єктах терористів в Сирії? Кораблі Каспійської флотилії. Для цього вони виходили в операційні райони в південній частині Каспійського моря", - нагадав експерт.

"Зрозуміло, що це не сьогодні було вирішено. Будівництво-то почалося вже, м'яко кажучи, якийсь час назад, воно закладено в державну програму озброєнь. І дивлячись на те, як реалізується програма будівництва військових об'єктів в збройних силах, є впевненість, що цей об'єкт буде зданий в строк і з високою якістю ", - сказав Віктор Мураховський.

Навіщо знадобився цей переклад - тим більше, що кораблі флотилії протягом усього часу після розпаду СРСР базувалися саме в Астрахані?
Напевно, всі пам'ятають, хто у нас вперше застосував крилаті ракети великої дальності" Калібр "по об'єктах терористів в Сирії?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.