Навигация
Реклама
Реклама

Тримай Камрань ширше. Чому В'єтнам відмовив Росії в розміщенні військової бази

Глава відомства Ле Хай Бінь категорично відкинув таку можливість. Міністр заявив, що В'єтнам не має наміру об'єднуватися з іншими країнами проти третіх держав. Більш того, уряд не дозволить розміщувати на своїй території військові бази.

Ця позиція суперечить висловлюванням посла В'єтнаму в Москві Нгуєна Тхань Шона. У травні поточного року в інтерв'ю агентству РІА Новини дипломат зазначав, що Ханой Не проти присутності у В'єтнамі російських військовослужбовців.

«Реалізація портів Камрані для багатостороннього міжнародного співробітництва в цілях забезпечення морських транспортних послуг, ремонту суден і розвитку військової техніки для забезпечення миру і стабільності в регіоні є підходящим напрямком», - зазначав Тхань Шон.

____________________________

7 жовтня заступник міністра оборони РФ генерал армії Микола Панков заявив про намір розмістити на території В'єтнаму військові бази. Навіщо російській армії потрібні настільки віддалені гарнізони, і що вони являють собою сьогодні - в нашому огляді.

Заява генерала Панкова прозвучало на тлі гострої риторики між Пентагоном і російським військовим відомством. Зокрема, начальник штабу армії США генерал Марк Міллі заявив в п'ятницю, що можливість військового конфлікту з Росією практично неминуча. «Можливість військового конфлікту Сполучених Штатів з Російською федерацією є майже гарантованої», - заявив генерал і запевнив, що США повинні вживати всіх необхідних заходів для підготовки до великомасштабної війни. Очевидно, що російські військові бази у В'єтнамі і на Кубі можуть стати неприємним сюрпризом для «американської вояччини».

Російські бази на Кубі і у В'єтнамі - це:

брязкання зброєю

123 (20.3%)

стратегічна необхідність

326 (53.9%)

бенкет під час чуми

156 (25.8%)

i_korotchenko   : i_korotchenko :

i_korotchenko   :

Американський космічний знімок Центру радіоелектронної розвідки в Лурдесі. Кінець 1980-х років

Військове відомство опрацьовує питання можливого повернення на Кубу і до В'єтнаму, де раніше знаходилися радянські (російські) військові бази, повідомив в Державній Думі заступник міністра оборони РФ генерал армії Микола Панков. «Ми цією роботою займаємося», - сказав Панков, підкресливши, що не хоче деталізувати дане питання. За його словами, в даний час керівництво Міноборони переосмислює ті рішення, які були прийняті з ліквідації баз в цих країнах.

Матеріал по темі

Російські та американські військові обмінялися гострими заявами. Подібну риторику в діалозі Москви і Вашингтона не можна було уявити ще кілька років тому. Чи справді держави готуються до зіткнення на території третьої держави, як це було, наприклад, під час Корейської війни?

Радянські (російські) військові бази знаходилися на Кубі і у В'єтнамі до 2002 року. У Камрані у В'єтнамі перебувала військово-морська база ВМФ. У Лурдесі на Кубі розташовувався радіоелектронний центр - головний радянський, а потім і найважливіший російський закордонний центр радіоелектронної розвідки ГРУ.

Одним з головних ініціаторів ліквідації російських військових баз на Кубі і у В'єтнамі був Анатолій Квашнін, який займав у той час посаду начальника Генерального штабу Збройних Сил РФ. На жаль, ці його пропозиції були реалізовані.

Абсолютно волюнтаристський підхід був продемонстрований Квашніним і щодо РВСН і ВДВ, яких він недолюблював через погані особистих взаємин з маршалом Ігорем Сергєєвим (був призначений міністром оборони з посади головкому РВСН) і генерал-полковником Георгієм Шпаком (командувач ВДВ). На щастя, спроби тодішнього НГШ радикально скоротити РВСН і перепідпорядкувати ВДВ Сухопутних військ не увінчалися успіхом.

Про те, для чого була створена і які завдання база в Лурдесі розповідає військовий оглядач Про те, для чого була створена і які завдання база в Лурдесі розповідає військовий оглядач   Віктор Баранець   : Віктор Баранець :

Лурдес, Куба (ісп. Lourdes, Cuba) - південне передмістя кубинської столиці - м Гавана. До 27 січня 2002 року тут розташовувався головний радянський, а потім і найважливіший російський центр радіоперехоплення, офіційна назва якого було - «Російський електронний центр в Лурдесі».

ЩО ПИСАЛИ АМЕРИКАНЦІ ПРО Лурдес?

«З цього ключового поста прослуховування Поради стежать за комерційними американськими супутниками, зв'язком військових і торгових суден, а також космічними програмами НАСА на мисі Канаверал. З Лурдес Ради можуть прослуховувати і телефонні переговори в Сполучених Штатах »(Зі спільної доповіді держдепартаменту і міністерства оборони США, 1985 рік).

Центр неодноразово модернізувався і грав ключову роль в перехопленні інформації під час холодної війни. Можливості неодноразово модернізованого центру дійсно дозволяли перехоплювати дані з американських супутників зв'язку, наземних телекомунікаційних кабелів, а також повідомлення з американського центру управління польотами НАСА в сусідньому американському штаті Флорида і т. П.

Так, ще в 1993 році міністр оборони Куби Рауль Кастро заявив, що близько 75% інформації розвідувального характеру Росія отримує за допомогою центру в Лурдесі. На кубинській базі постійно перебувало близько тисячі російських фахівців (неточна інфорнмація - СБ). У пострадянський час більше 20 млрд руб. (Треба не знати систему взаєморозрахунків з кубинцями, щоб нести таку туфту - СБ) щорічно витрачалися РФ на утримання центру, хоча вони не окупалися, на думку експертів, ні у військовому, ні в економічному плані.

(ПРИМІТКА: Це дилетантська брехня! Лурдес заміняв нам сотні агентів на території США, на утримання і підкуп яких ми повинні були витрачати гори валюти! А за допомогою Лурдес ми нерідко отримували таку інформацію, коли на кожні 5 доларів витрат отримували і 40%, і 100% «прибутку», - СБ)

В контексті політичної ситуації 1990-х років необхідність підтримки російських військових баз за кордоном була поставлена ​​під сумнів. Через труднощі, які переживає російським бюджетом після кризи 1998 року і слабких темпів економічного зростання в 2000-2001 рр., 17 жовтня 2001 року на закритій нараді в Міноборони Володимир Путін повідомив про закриття військової бази в Лурдесі. Ініціатором такої «економії» виступив тодішній начальник Генштабу Анатолій Квашнін, який зумів переконати Кремль в необхідності залишити Лурдес і Камрань (що принесло російській скарбниці «гігантську» прибуток - аж 120 млн (за іншими даними - 200 млн) доларів в рік! Той же Квашніна пропонував Путіну прибрати нашу базу ВМФ на Камчатці, але Сергій Іванов в цьому випадку виступив категоричні проти і, по суті, врятував Вілючинськ - СБ)

Трохи пізніше разом з Лурдес була ліквідована і російська військова база в м Камрань (В'єтнам), розглядалися пропозиції про закриття бази в м Гудаута (Абхазія), системи СПРН (системи попередження про ракетний напад) в Білорусії, Азербайджані, Казахстані і Киргизії.

Після різкого погіршення російсько-американських відносин після 2004 року, знову розглядалися пропозиції відновлення російських баз. Багато політичних експертів вважали, що без російської підтримки, режим Фіделя Кастро швидко припинить своє існування. Однак, після втрати бази, уряд Куби знайшло союзників в особі президента Венесуели Уго Чавеса, який уклав з Кубою пакт про широкомасштабний соціально-економічне співробітництво.

Однак, можливості і завдання бази в Лурдесі виглядають куди більш скромними на тлі тих, які покладалися на базу в Камрані. Детальніше про них пише Однак, можливості і завдання бази в Лурдесі виглядають куди більш скромними на тлі тих, які покладалися на базу в Камрані nyka :

Історія почалася в далекому вже 1979 році, коли через два місяці після закінчення вьетнамо-китайського конфлікту СРСР і В'єтнам підписали угоду про використання порту Камрані як пункту матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) радянського Військово-морського флоту терміном на 25 років.

Надалі тут була створена найбільша радянська військова база за кордоном загальною площею 100 кв. км. Вся інфраструктура була модернізована. На аеродромі постійно базувався 169-й гвардійський окремий змішаний авіаційний полк трёхескадрільного складу авіації ТОФ, що включав протикорабельні ракетоносці Ту-16К, морські розвідники-целеуказатели Ту-95РЦ, протичовнові літаки Ту-142, винищувачі МіГ-23МЛ, а також вертолітний загін на Ми- 14.

За договором на базі одночасно могли перебувати 8-10 радянських надводних кораблів, 4-8 підводних човнів з плавбази і до шести інших судів. Крім того, дозволялося одночасне перебування на аеродромі 14-16 літаків-ракетоносців, 6-9 розвідувальних і 2-3 транспортних. За погодженням між Міністерством оборони СРСР і Міністерством національної оборони СРВ кількість кораблів і літаків могло збільшитися.

З початком базування 17-ї оперативної ескадри Тихоокеанського флоту Камрань отримала статус військово-морської бази.

Згідно радянсько-в'єтнамському договором, оренда бази була безоплатною. З 1991 року в'єтнамська сторона неофіційно пропонувала СРСР, а потім і Росії оплачувати оренду.

У 2001 році керівництво Росії прийняло рішення не продовжувати договір з В'єтнамом і достроково евакуювати базу. Міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов зазначав у 2002 році, що «протягом 10 років наш військово-морський флот не виходив в Індійський океан і не користувався послугами військово-морської бази». База була закрита слідом за закриттям військової бази в Лурдесі (Куба). Останні російські військовослужбовці залишили Камрань в травні 2002 року.

Така передісторія.

Слід зауважити, що відразу ж після поспішного відходу їх Камрані наших військових, на представників В'єтнаму вийшли браві хлопці з Пентагону. І запропонували здати їм Камрань в оренду.

Порт Камрані вважається одним з кращих глибоководних портів світу. Плюс ще колишній американський аеродром, який США втратили в ході війни в 1975 році, а наші непогано модернізували.

До честі в'єтнамців треба сказати, що з пам'яттю у них все відмінно. І американці порт і аеродром не отримали. Камрань продовжувала існувати як порт і міжнародний аеропорт, скажімо так, в усіченому порядку.

Минуло 10 років. За цей час багато що змінилося. Змінювалася потроху Росія, змінювалася і обстановка навколо нас. Якось непомітно росіяни з категорії «жебраків і убогих» перейшли в іншу категорію. І раптом Камрань знову спливла, як спливає в середині ордера підводний човен ймовірного противника.

12 листопада 2013 року, буквально через півроку після вступу на посаду, Володимир Путін і Президент В'єтнаму Чионг Тан Шанг підписують угоду про створення спільної бази для обслуговування і ремонту підводних човнів в Камрані.

Зауважу, що підписання цієї угоди не привернуло особливої ​​уваги. Але все найцікавіше було попереду.

У лютому 2014 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія розширить свою військову присутність в світі: йдуть переговори по розміщенню військових об'єктів з В'єтнамом і Кубою, а також ведеться «активна робота на Сейшельських островах, в Сінгапурі, в Алжирі, на Кіпрі, в Венесуелі, Нікарагуа і ще низці країн ».

Шойгу відзначив, що на екваторі і в інших регіонах світу необхідно забезпечити дозаправку літаків Дальньої авіації РФ.

І з весни 2014 го аеродром Камрані вперше став використовуватися для обслуговування літаків Іл-78, які забезпечують дозаправкою паливом в повітрі стратегічні ракетоносці Ту-95МС.

Це вже не приказка, але ще і не казка. Хоча казка від 2014 роки вже була в самому розпалі. І, спостерігаючи за цією казкою, ми просто втратили моменти, які почали розвиватися на іншому боці земної кульки. У В'єтнамі.

У листопаді 2014 го, під час візиту в РФ генерального секретаря ЦК Компартії В'єтнаму Нгуєн Фу Чонга було підписано угоду про спрощений порядок заходу російських кораблів у в'єтнамський порт Камрань. Як пояснили в Міноборони Росії, російським кораблям і суднам після несення служби в Світовому океані потрібно лише повідомлення портової влади, щоб зробити захід у Камрань. Це стало важливою подією, хоча б тому, що В'єтнам став другою країною (після Сирії) з якої Росія домовилася про «погоджувальній» порядку заходу кораблів ВМФ.

Ось це вже серйозніше. Президент - це добре, але хто жив в СРСР, прекрасно розуміє, що в країні з соціалістичним укладом і порядком, генсек правлячої (а у В'єтнамі - єдиною) партії - це вагоміше вдвічі.

Вже тоді деякі військові експерти припустили, що не за горами підписання з В'єтнамом і іншої угоди, яке також діє з Сирією - про створення пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії (ПМТЗ) в Камрані, вірніше - його повернення. Так, їх мало хто почув, бо яка тут Камрань, коли такі справи відбуваються. Крим поплив!

Але ось потроху все заспокоїлося (якщо можна так висловитися), Крим залишився в новому-старому історичному порту приписки, НАТО почало чергові ворушіння у наших кордонів, і ось знову спливає Камрань. Та ще й в коментарях посла В'єтнаму в Росії.

Варто сказати кілька слів про саму базі в Камрані. Це не сирійський Хмейнім, немає. Це набагато могутніше. Якщо Хмейнім дійсно ПМТЗ, так би мовити, бензоколонка з мінімаркетів, то Камрань - повноцінний глибоководний порт з відмінною інфраструктурою.

У радянські часи вивіска ПМТЗ приховувала за собою повноцінну військово-морську базу 17-ї оперативної ескадри. Тут одночасно перебувало 8-10 надводних кораблів і до восьми підводних човнів. Плюс судна забезпечення. Наявність такої кількості повноцінних бойових кораблів дозволяло Тихоокеанському флоту контролювати південно-західну частину Тихого і весь Індійський океан.

Чи є в цьому необхідність сьогодні? Мабуть, найголовніше питання.

Тут є сенс просто подивитися на карту світу. Камрань - якийсь перехрестя на шляху з Тихого в Індійський океан. І дійсно, звідти легко контролювати багато переміщення суден ймовірного «партнера». Плюс ще, дуже важливий, до Перської затоки - рукою подати. Нашими мірками. А що таке Затока для наших «партнерів», говорити не треба.

Чи справді держави готуються до зіткнення на території третьої держави, як це було, наприклад, під час Корейської війни?
ЩО ПИСАЛИ АМЕРИКАНЦІ ПРО Лурдес?
Чи є в цьому необхідність сьогодні?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.