Навигация
Реклама
Реклама

В'єтнам відмовив Росії в розміщенні військової бази, але прийняв в Камрані кораблі ВМС КНР: Новини Накануне.RU

В'єтнам відмовив Росії в розміщенні військової бази, але прийняв в Камрані кораблі ВМС КНР

В'єтнамська бухта Камрань, де розміщувалася раніше військово-морська база радянського Тихоокеанського флоту, знову опинилася в центрі уваги ЗМІ. Офіційний Ханой відповів відмовою на намір Міністерства оборони РФ відновити базу для потреб вже російського флоту, але разом з тим дозволяє заходити туди бойовим кораблям самих різних держав, передає кореспондент Накануне.RU .

Як повідомляє китайський новинний портал "Цанькао Сяосю", 24 жовтня в Камрань вперше зайшли кораблі ВМС КНР. На думку китайської преси, В'єтнам, з одного боку, зберігає настороженість у відносинах з Китаєм через територіальні суперечок у Південно-Китайському морі (ЮКМ) , Але, з іншого, - ретельно намагається балансувати між двома центрами сили в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні: Пекіном і Вашингтоном.

На думку китайської преси, В'єтнам, з одного боку, зберігає настороженість у відносинах з Китаєм через територіальні   суперечок у Південно-Китайському морі (ЮКМ)   , Але, з іншого, - ретельно намагається балансувати між двома центрами сили в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні: Пекіном і Вашингтоном

У нинішній візит, який триватиме до 26-го листопада, беруть участь три китайських бойових корабля, включаючи ракетний крейсер. В'єтнамське керівництво в принципі допускає відвідування Камрані кораблями будь-яких держав, намагаючись перетворити її в "міжнародну гавань". Раніше в Камрань заходили японські кораблі, що брали участь в патрулюванні Південно-Китайського моря, яке дуже дратує офіційний Пекін. Крім того, після відвідування В'єтнаму Бараком Обамою в травні цього року в КНР занепокоїлися тим, що ця в'єтнамська бухта, як і затоку Субик-Бей на Філіппінах, зможе стати базою для американських кораблів, що діють в акваторії ЮКМ.

Крім того, після відвідування В'єтнаму Бараком Обамою в травні цього року в КНР занепокоїлися тим, що ця в'єтнамська бухта, як і затоку Субик-Бей на Філіппінах, зможе стати базою для американських кораблів, що діють в акваторії ЮКМ

Однак, в ході недавнього візиту філіппінського президента Дутерте в Пекін, сторонам вдалося досягти певної розрядки в питанні про приналежність спірних островів, а крім того, Маніла взяла курс на розрив військових зв'язків з Вашингтоном. Хоча вони визначаються довгостроковими угодами і не можуть бути згорнуті в один момент, поява нових баз ВМФ США на Філіппінах виключено.

Нинішній візит в Камрань китайських кораблів свідчить про те, що В'єтнам, розвиваючи економічні зв'язки з США, все ж не готовий ставати американським сателітом і надавати Пентагону якісь виняткові права на своїй території. Але і для КНР дозволяється тільки тимчасова стоянка кораблів в Камрані - і ні в якому разі не розміщення військової бази.

Раніше представник МЗС Соціалістичної республіки В'єтнам відзначив, що про розміщення постійної бази будь-якої іноземної держави, включаючи Росію, "Навіть мови бути не може" . Більш того, китайські експерти скептично дивляться на саму необхідність для РФ відновити базу в Камрані, вважаючи, що потреб в її відновленні зараз нібито немає ні в однієї зі сторін.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.