Навигация
Реклама
Реклама

Ми нагодуємо планету: Киргизстан

Молодіжна Мережа Слоу Фуд мобілізується в Середній Азії: в Киргизстані пройшов обмінний тур для молодіжних активістів з Таджикистану, Киргизстану та Казахстану

Молодіжна Мережа Слоу Фуд мобілізується в Середній Азії: в Киргизстані пройшов обмінний тур для молодіжних активістів з Таджикистану, Киргизстану та Казахстану

Киргизстан - У Киргизстані пройшов обмінний тур «Ми нагодуємо планету: Киргизстан» для членів Молодіжної Мережі Слоу Фуд з Таджикистану, Киргизстану та Казахстану.

Учасники відвідали південний берег оз. Іссик-Куль і взяли участь у фестивалі кочовий кухні при Центрі біокультурного різноманітності киргизького національного аграрного університету (ЦБР КНАУ) (link http://knau.kg/ru/) в Бішкеку. Зустріч стала хорошим стартом для співпраці молодих активістів, виробників і дослідників країн Центральної Азії, для обміну досвідом у збереженні біологічного та культурного різноманіття, для обговорення ролі корінних народів для гарантування сталого майбутнього продовольчої системи.

Зустріч стала хорошим стартом для співпраці молодих активістів, виробників і дослідників країн Центральної Азії, для обміну досвідом у збереженні біологічного та культурного різноманіття, для обговорення ролі корінних народів для гарантування сталого майбутнього продовольчої системи

Хлопці молодіжної мережі Слоу Фуд відвідали південний берег оз. Іссик-Куль, щоб зустрітися з фермерами, ремісниками і оберегами традиційних знань. Вони взяли участь у фестивалі «Астро-жайлоо» в с. Туурі-Суу, познайомилися з традицією виготовлення виробів з повсті, випічки хліба кочівників, відвідали сад ендемічних фруктів і конезавод «Ельдіяр», були присутні при демонстрації елементів традиційного полювання «Салбуурун» і спробували національне блюдо киргизьких мисливців «Таш-кордо».

Учасники молодіжної мережі мали можливість не тільки побачити і спробувати страви кочовий кухні, але і дізнатися історії за цими рецептами, які зберігають в собі знання про найбільш оптимальному використанні дарів природи для регіону, передаючись від покоління до покоління.

Учасники молодіжної мережі мали можливість не тільки побачити і спробувати страви кочовий кухні, але і дізнатися історії за цими рецептами, які зберігають в собі знання про найбільш оптимальному використанні дарів природи для регіону, передаючись від покоління до покоління

Взяла участь в заході та Міжнародний Радник Слоу Фуд Аїда Баймакова, яка поділилася своїми враженнями про обмінний турі: «Я дуже вдячна Молодіжної Мережі Слоу Фуд Бішкек Жер-Ене (link https://www.facebook.com/SlowFoodYouthNetworkKyrgyzstan/) за надану площадку і можливість зустрітися на березі прекрасного озера Іссик-Куль. Програма заходу була досить насиченою і дала можливість обговорити проблеми регіонального розвитку, а також сприяла постановці завдань щодо подальшого просування молодіжної мережі в Центральній Азії (в рамках документа «Цілі біокультурного різноманітності Молодіжної Мережі Слоу Фуд до 2020 року»). Молоді активісти Слоу Фуд з Казахстану, Киргизстану і Таджикистану вважають актуальним посилити комунікації між членами Слоу Фуд не тільки всередині країн, але і між нашими країнами, що мають давні історико-культурні зв'язки. Було запропоновано регулярно організовувати онлайн-конференції, регіональні молодіжні зустрічі та фестивалі, активізувати спілкування на платформі створеної групи в Facebook та інших соціальних мережах. Поява все більшої кількості юних послідовників Слоу Фуд говорить про зростання екологічної та гастрономічної усвідомленості серед молоді Центральної Азії ».

Основним організатором обмінного туру виступила Молодіжна Мережа Слоу Фуд Бішкек Жер-Ене, за підтримки програми регіональних поїздок фонду «Інститут стратегія стабільного розвитку» (link http://isds.kg/about-us/). «Після туру ми не тільки дізналися один одного, а й стали друзями, - каже Меерім Сидикова, один з координаторів зустрічі. - Сподіваємося, що це стане хорошим фундаментом для подальшої співпраці ».

Для отримання більш докладної інформації:

Молодіжна Мережа Слоу Фуд Бішкек Жер-Ене

Меерім Сидикова

[email protected]

  • Did you learn something new from this page?
  • yes no

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.