Навигация
Реклама
Реклама

Подорож по Волзі на теплоході

  1. Подорож по Волзі на теплоході Подорожувати по країні можна по-різному. Наприклад, на поїзді - тиждень...
  2. Подорож по Волзі на теплоході

Подорож по Волзі на теплоході

Подорожувати по країні можна по-різному. Наприклад, на поїзді - тиждень від Москви до Владивостока. Або на літаку. Але найкомфортніший спосіб подорожі - на теплоході по Волзі. Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює.

Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює

У Росії багато великих і красивих річок - Обь, Іртиш, Ангара. Але найголовніша річка - це, звичайно, Волга. Її протяжність майже 3700 кілометрів (найбільша в Європі), а ширина в деяких місцях досягає двох кілометрів. Колись Волгу називали головною вулицею Росії, оскільки довгий час водний шлях був найзручнішим способом перевезення товарів. Не випадково вздовж Волги зросла стільки багатих і красивих міст. І сьогодні під час подорожі назустріч раз у раз трапляються важко навантажені баржі, що перевозять ліс, зерно, вугілля або будівельні матеріали.

Але все ж головні "учасники дорожнього руху" на річці це круїзні теплоходи. Цікаво, що тип комфортабельного пасажирського судна для подорожі по річці був створений в XIX столітті саме на волзьких верфях. З тих пір вони майже не змінилися - настільки вдалою виявилася модель.

Як правило, такий теплохід вміщує близько 200 пасажирів, у нього чотири палуби, на яких розташовані каюти 1-го, 2-го класу і люкс. У кожній каюті є всі необхідні зручності, і відрізняються вони один від одного тільки розмірами. Також на борту є ресторан, кілька барів, кінозал і тренажерний зал.

Звичайно, за кількістю пропонованих послуг річковим теплоходам далеко до океанських лайнерів. Але їм це і ні до чого. Кілька годин переходу, під час якого можна милуватися красивими берегами, сидячи в шезлонгу на верхній палубі, і ви в черговому портовому місті. Так що нудьгувати особливо ніколи. До того ж, організатори круїзів намагаються і ці кілька годин вільного часу заповнити чимось цікавим. Наприклад, читають лекції з історії Росії чи влаштовують кулінарні майстер-класи з російської та іноземної кухні. Невипадково круїзи по Волзі користуються великим попитом у іноземних туристів, особливо представників університетського середовища.

Для більшості туристів, що прибувають до Росії, подорож по Волзі починається прямо з Москви. Колись столиця не мала ніякого відношення до цієї річки, оскільки їх розділяло досить велику відстань. Але 74 роки тому був проритий канал Москва-Волга, завдяки чому місто отримало право гордо називатися "Порт п'яти морів".

Будівля Річкового вокзалу - одне з визначних пам'яток столиці. Воно було побудовано одночасно з каналом в 1937 році і являє зразок так званої "сталінської" архітектури. Будівля виконана у вигляді величезного корабля і прикрашено шпилем із зіркою. до входу в будівлю веде широка центральна сходи, а сам вхід прикрашений майоліками, які зображують "Москву майбутнього" (з точки зору 1937 року). Навколо будівлі розташований великий красивий парк. І завдяки йому, а також набережної і відкривається з високої драбини вокзалу річковому простору, цей район Москви в літній час раптом знаходить невловимий шарм південного міста.

Читайте також: Куточки Росії: сивий Каспій

Ідея поєднати Москву-ріку з Волгою виникла ще у Петра Першого. Але у нього всі сили пішли на створення північної столиці - Санкт-Петербурга. До того ж, в ті роки рівень техніки не дозволяв проводити великі земляні роботи. У першій половині XIX століття в ідеї будівництва каналу знову повернулися і навіть прорили 8,5 кілометра. На це пішло 20 років. Всерйоз за справу взялися більшовики. Їм на будівництво каналу (128 км) було потрібно трохи менше п'яти років. Правда, для такої ударного будівництва довелося залучити в'язнів ГУЛАГу - добровольці тут працювати не хотіли, занадто важкими були умови праці.

З самого початку будівництва каналу його задумували не тільки як велике гідротехнічну споруду, але і як пам'ятник епохи соціалізму. Тому кожен його шлюз виглядає по-особливому: прикрашений спеціально виготовленими скульптурами, барельєфами. А всі разом вони створюють чудовий архітектурний ансамбль. Взагалі, кожен прохід теплохода через шлюз - це окрема подія і навіть можна сказати розвага для пасажирів. Уявіть, щойно з вікна каюти ви бачили зелений берег, і раптом ваш корабель разом з вами опускається кудись мало не в підземеллі. Виявляється, таким чином він переходить на потрібний рівень. Потім ворота шлюзу відкриваються, і можна продовжувати подорож. Правда, коли процес відбувається вночі, приготуйтеся до того, що вас, швидше за все, розбудять гучні крики, щось на кшталт: "Лівіше! Ще трохи! Ви що, не зрозуміли?" Це капітан намагається пояснити членам команди тонкощі шлюзування.

Ярославль

Перший великий місто, який зустрінеться на вашому шляху, - це Ярославль. У 2010 році він відзначав 1000-річчя з дня заснування. І для свого віку цілком непогано зберігся - з урахуванням всіх революцій і перебудов. За царя в місті було 80 церков. Після більшовиків залишилося 40. І це, повірте, чимало. У центрі міста знаходиться церква Іллі-Пророка, покровителя міста. Вона побудована в 1670 році, але збереглася майже в первозданному вигляді. Її неймовірної краси внутрішній розпис виглядає так, ніби фрески тільки вчора намалювали на стінах. Хоча за всі минулі століття їх всього лише два рази помили - в 1902 році і в 1955.

Секрет такої неймовірної стійкості - в унікальних фарбах. З Венеції везли камінь лазурит, який потім розтирали в пудру і отримували бірюзовий колір. Зелений добували аналогічним чином з уральського малахіту. Малюнок спочатку процарапивалі по штукатурці, а потім вже наносили фарби. За радянських часів церква хотіли підірвати - вона стояла якраз навпроти будівлі, де розміщувалося керівництво міста. Але потім чомусь передумали і відкрили музей атеїзму. Тепер храм знову діє.

Центр міста суцільно забудований старовинними особняками і майже не знівечений сучасною архітектурою. У місті також дуже красива набережна, яку напередодні ювілею ретельно відреставрували. Влітку у вихідні дні все місто приходить сюди, щоб погуляти, покататися на велосипедах і роликах, прокат яких працює буквально на кожному кроці. Ще одна відмінна риса місцевій набережній - дуже багато женихів і наречених. У вихідний день зустрічей з ними уникнути нікому не вдасться - численні весільні компанії фотографуються на тлі Волги, просто прогулюються. Здається, що половина міста одружується.

З місцевих сувенірів варто придбати особливі кахлі - керамічну плитку, яку виготовляють тільки тут. Це місцевий художній промисел. На плитці у вигляді барельєфа зображені казкові тварини і символи стародавньої Русі. Її добре повісити куди-небудь на стіну у вигляді прикраси.

Нижній Новгород

З Москви до Нижнього Новгорода на поїзді можна доїхати за чотири години. Подорож на теплоході займе не менше двох діб. Але воно того варте. Ви побачите приголомшливо красиве місце, де Ока впадає в Волгу. І прямо на стрілці, де з'єднуються дві річки, стоїть храм Олександра Невського, чий архітектурний стиль нагадує давньовізантійські форми. Від місцевого річкового вокзалу місто різко піднімається вгору - на пагорб, де стоїть Кремль, побудований в 1511 році. На відміну від московського Кремля, вхід туди вільний. Так що можна гуляти хоч цілий день.

Взагалі центр міста розташовує до пішим прогулянкам. Одна Покровська вулиця чого вартий. Вона пішохідна, тягнеться більш ніж на кілометр і вся забудована красивими старовинними особняками, на перших поверхах яких розташовані кафе і магазини. Гуляти тут одне задоволення. Крім того, є кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається такий вид на Волгу, що дух захоплює. Такими видами місто зобов'язане імператору Миколі Першому, який двічі приїжджав сюди. Завдяки йому, точніше його застрягла в грязі кареті, в місті з'явилися упорядковані вулиці для в'їзду в верхню центральну частину. Також цар наказав розгорнути місто "обличчям" до річки, в результаті чого він придбав свій парадний вигляд.

У царські часи Нижній Новгород називали "кишеню Росії", оскільки саме тут працювала знаменита ярмарок. Для усвідомлення її масштабу наведемо цифру щорічного обороту - 150 мільйонів рублів. Рівно половина торгового обороту всієї царської Росії XIX століття. Для прикладу - будинок тоді коштував 10 рублей.О місцевих купців ходили легенди. Розповідають, що одного разу вони зібрали під чесне слово 250 тисяч рублів для афганських купців, у яких блискавка спалила весь товар. Ті через рік приїхали і все повернули. Інакше не можна було - чесне купецьке слово цінувалося вище розписок.

Головний сувенір з Нижнього Новгорода - знаменита хохлома. Це дерев'яний посуд, розписана особливим чином, вважається "типово російським сувеніром" поряд з матрьошками. Звичайно, в побуті таким посудом ніхто не користується, але в якості прикраси на кухні вона виглядає цілком оригінально.

Читайте також: Куточки Росії: Нижегородський Кремль

Казань

Казань приєднав до Росії цар Іван Грозний. З тих пір тут цілком мирно уживаються дві головні релігії - православ'я і іслам. Взагалі, Татарстан - приклад того, як мирно можна залагодити всі релігійні конфлікти. У мечетях є служби російською мовою, в православних храмах - татарською. Навіщо конфліктувати і сперечатися, хто кращий. Вибирай, що тобі більше до душі.

Тут теж є свій Кремль. Але на відміну від Московського і Нижегородського, він білий, тобто побудований з білого каменю - волзького вапняку. На території Кремля стоїть дуже ошатна (що нехарактерно для мечетей) мечеть Кул Шаріф. Вона прикрашена вітражами, в яких вписані всі 99 імен Аллаха. Хоча мечеть діюча, туди пускають туристів, в тому числі і жінок. Тут же недалеко розташований православний Благовіщенський собор. Його перша версія була побудована ще за Івана Грозного.

Залишається додати, що кожен з цих міст цілком гідний того, щоб затриматися в ньому на кілька днів. Тим більше, що скрізь є пристойні готелі від трьох до п'яти зірок і повно ресторанів і кафе. А ще - це відмінна можливість переконатися, що Росія не обмежується лише Москвою і Санкт-Петербургом.

Читайте також інші статті з серії "Куточки Росії":

Вояж по-російськи поверне до витоків

Невідома Росія: старший брат Пітера

Куточки Росії: заполярна "столиця світу"

Куточки Росії: місто п'ятисот рублів

Куточки Росії: Пушкін і пожарські котлети

Куточки РФ: місто ченців і кораблів

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство

Подорож по Волзі на теплоході

Подорожувати по країні можна по-різному. Наприклад, на поїзді - тиждень від Москви до Владивостока. Або на літаку. Але найкомфортніший спосіб подорожі - на теплоході по Волзі. Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює.

Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює

У Росії багато великих і красивих річок - Обь, Іртиш, Ангара. Але найголовніша річка - це, звичайно, Волга. Її протяжність майже 3700 кілометрів (найбільша в Європі), а ширина в деяких місцях досягає двох кілометрів. Колись Волгу називали головною вулицею Росії, оскільки довгий час водний шлях був найзручнішим способом перевезення товарів. Не випадково вздовж Волги зросла стільки багатих і красивих міст. І сьогодні під час подорожі назустріч раз у раз трапляються важко навантажені баржі, що перевозять ліс, зерно, вугілля або будівельні матеріали.

Але все ж головні "учасники дорожнього руху" на річці це круїзні теплоходи. Цікаво, що тип комфортабельного пасажирського судна для подорожі по річці був створений в XIX столітті саме на волзьких верфях. З тих пір вони майже не змінилися - настільки вдалою виявилася модель.

Як правило, такий теплохід вміщує близько 200 пасажирів, у нього чотири палуби, на яких розташовані каюти 1-го, 2-го класу і люкс. У кожній каюті є всі необхідні зручності, і відрізняються вони один від одного тільки розмірами. Також на борту є ресторан, кілька барів, кінозал і тренажерний зал.

Звичайно, за кількістю пропонованих послуг річковим теплоходам далеко до океанських лайнерів. Але їм це і ні до чого. Кілька годин переходу, під час якого можна милуватися красивими берегами, сидячи в шезлонгу на верхній палубі, і ви в черговому портовому місті. Так що нудьгувати особливо ніколи. До того ж, організатори круїзів намагаються і ці кілька годин вільного часу заповнити чимось цікавим. Наприклад, читають лекції з історії Росії чи влаштовують кулінарні майстер-класи з російської та іноземної кухні. Невипадково круїзи по Волзі користуються великим попитом у іноземних туристів, особливо представників університетського середовища.

Для більшості туристів, що прибувають до Росії, подорож по Волзі починається прямо з Москви. Колись столиця не мала ніякого відношення до цієї річки, оскільки їх розділяло досить велику відстань. Але 74 роки тому був проритий канал Москва-Волга, завдяки чому місто отримало право гордо називатися "Порт п'яти морів".

Будівля Річкового вокзалу - одне з визначних пам'яток столиці. Воно було побудовано одночасно з каналом в 1937 році і являє зразок так званої "сталінської" архітектури. Будівля виконана у вигляді величезного корабля і прикрашено шпилем із зіркою. до входу в будівлю веде широка центральна сходи, а сам вхід прикрашений майоліками, які зображують "Москву майбутнього" (з точки зору 1937 року). Навколо будівлі розташований великий красивий парк. І завдяки йому, а також набережної і відкривається з високої драбини вокзалу річковому простору, цей район Москви в літній час раптом знаходить невловимий шарм південного міста.

Читайте також: Куточки Росії: сивий Каспій

Ідея поєднати Москву-ріку з Волгою виникла ще у Петра Першого. Але у нього всі сили пішли на створення північної столиці - Санкт-Петербурга. До того ж, в ті роки рівень техніки не дозволяв проводити великі земляні роботи. У першій половині XIX століття в ідеї будівництва каналу знову повернулися і навіть прорили 8,5 кілометра. На це пішло 20 років. Всерйоз за справу взялися більшовики. Їм на будівництво каналу (128 км) було потрібно трохи менше п'яти років. Правда, для такої ударного будівництва довелося залучити в'язнів ГУЛАГу - добровольці тут працювати не хотіли, занадто важкими були умови праці.

З самого початку будівництва каналу його задумували не тільки як велике гідротехнічну споруду, але і як пам'ятник епохи соціалізму. Тому кожен його шлюз виглядає по-особливому: прикрашений спеціально виготовленими скульптурами, барельєфами. А всі разом вони створюють чудовий архітектурний ансамбль. Взагалі, кожен прохід теплохода через шлюз - це окрема подія і навіть можна сказати розвага для пасажирів. Уявіть, щойно з вікна каюти ви бачили зелений берег, і раптом ваш корабель разом з вами опускається кудись мало не в підземеллі. Виявляється, таким чином він переходить на потрібний рівень. Потім ворота шлюзу відкриваються, і можна продовжувати подорож. Правда, коли процес відбувається вночі, приготуйтеся до того, що вас, швидше за все, розбудять гучні крики, щось на кшталт: "Лівіше! Ще трохи! Ви що, не зрозуміли?" Це капітан намагається пояснити членам команди тонкощі шлюзування.

Ярославль

Перший великий місто, який зустрінеться на вашому шляху, - це Ярославль. У 2010 році він відзначав 1000-річчя з дня заснування. І для свого віку цілком непогано зберігся - з урахуванням всіх революцій і перебудов. За царя в місті було 80 церков. Після більшовиків залишилося 40. І це, повірте, чимало. У центрі міста знаходиться церква Іллі-Пророка, покровителя міста. Вона побудована в 1670 році, але збереглася майже в первозданному вигляді. Її неймовірної краси внутрішній розпис виглядає так, ніби фрески тільки вчора намалювали на стінах. Хоча за всі минулі століття їх всього лише два рази помили - в 1902 році і в 1955.

Секрет такої неймовірної стійкості - в унікальних фарбах. З Венеції везли камінь лазурит, який потім розтирали в пудру і отримували бірюзовий колір. Зелений добували аналогічним чином з уральського малахіту. Малюнок спочатку процарапивалі по штукатурці, а потім вже наносили фарби. За радянських часів церква хотіли підірвати - вона стояла якраз навпроти будівлі, де розміщувалося керівництво міста. Але потім чомусь передумали і відкрили музей атеїзму. Тепер храм знову діє.

Центр міста суцільно забудований старовинними особняками і майже не знівечений сучасною архітектурою. У місті також дуже красива набережна, яку напередодні ювілею ретельно відреставрували. Влітку у вихідні дні все місто приходить сюди, щоб погуляти, покататися на велосипедах і роликах, прокат яких працює буквально на кожному кроці. Ще одна відмінна риса місцевій набережній - дуже багато женихів і наречених. У вихідний день зустрічей з ними уникнути нікому не вдасться - численні весільні компанії фотографуються на тлі Волги, просто прогулюються. Здається, що половина міста одружується.

З місцевих сувенірів варто придбати особливі кахлі - керамічну плитку, яку виготовляють тільки тут. Це місцевий художній промисел. На плитці у вигляді барельєфа зображені казкові тварини і символи стародавньої Русі. Її добре повісити куди-небудь на стіну у вигляді прикраси.

Нижній Новгород

З Москви до Нижнього Новгорода на поїзді можна доїхати за чотири години. Подорож на теплоході займе не менше двох діб. Але воно того варте. Ви побачите приголомшливо красиве місце, де Ока впадає в Волгу. І прямо на стрілці, де з'єднуються дві річки, стоїть храм Олександра Невського, чий архітектурний стиль нагадує давньовізантійські форми. Від місцевого річкового вокзалу місто різко піднімається вгору - на пагорб, де стоїть Кремль, побудований в 1511 році. На відміну від московського Кремля, вхід туди вільний. Так що можна гуляти хоч цілий день.

Взагалі центр міста розташовує до пішим прогулянкам. Одна Покровська вулиця чого вартий. Вона пішохідна, тягнеться більш ніж на кілометр і вся забудована красивими старовинними особняками, на перших поверхах яких розташовані кафе і магазини. Гуляти тут одне задоволення. Крім того, є кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається такий вид на Волгу, що дух захоплює. Такими видами місто зобов'язане імператору Миколі Першому, який двічі приїжджав сюди. Завдяки йому, точніше його застрягла в грязі кареті, в місті з'явилися упорядковані вулиці для в'їзду в верхню центральну частину. Також цар наказав розгорнути місто "обличчям" до річки, в результаті чого він придбав свій парадний вигляд.

У царські часи Нижній Новгород називали "кишеню Росії", оскільки саме тут працювала знаменита ярмарок. Для усвідомлення її масштабу наведемо цифру щорічного обороту - 150 мільйонів рублів. Рівно половина торгового обороту всієї царської Росії XIX століття. Для прикладу - будинок тоді коштував 10 рублей.О місцевих купців ходили легенди. Розповідають, що одного разу вони зібрали під чесне слово 250 тисяч рублів для афганських купців, у яких блискавка спалила весь товар. Ті через рік приїхали і все повернули. Інакше не можна було - чесне купецьке слово цінувалося вище розписок.

Головний сувенір з Нижнього Новгорода - знаменита хохлома. Це дерев'яний посуд, розписана особливим чином, вважається "типово російським сувеніром" поряд з матрьошками. Звичайно, в побуті таким посудом ніхто не користується, але в якості прикраси на кухні вона виглядає цілком оригінально.

Читайте також: Куточки Росії: Нижегородський Кремль

Казань

Казань приєднав до Росії цар Іван Грозний. З тих пір тут цілком мирно уживаються дві головні релігії - православ'я і іслам. Взагалі, Татарстан - приклад того, як мирно можна залагодити всі релігійні конфлікти. У мечетях є служби російською мовою, в православних храмах - татарською. Навіщо конфліктувати і сперечатися, хто кращий. Вибирай, що тобі більше до душі.

Тут теж є свій Кремль. Але на відміну від Московського і Нижегородського, він білий, тобто побудований з білого каменю - волзького вапняку. На території Кремля стоїть дуже ошатна (що нехарактерно для мечетей) мечеть Кул Шаріф. Вона прикрашена вітражами, в яких вписані всі 99 імен Аллаха. Хоча мечеть діюча, туди пускають туристів, в тому числі і жінок. Тут же недалеко розташований православний Благовіщенський собор. Його перша версія була побудована ще за Івана Грозного.

Залишається додати, що кожен з цих міст цілком гідний того, щоб затриматися в ньому на кілька днів. Тим більше, що скрізь є пристойні готелі від трьох до п'яти зірок і повно ресторанів і кафе. А ще - це відмінна можливість переконатися, що Росія не обмежується лише Москвою і Санкт-Петербургом.

Читайте також інші статті з серії "Куточки Росії":

Вояж по-російськи поверне до витоків

Невідома Росія: старший брат Пітера

Куточки Росії: заполярна "столиця світу"

Куточки Росії: місто п'ятисот рублів

Куточки Росії: Пушкін і пожарські котлети

Куточки РФ: місто ченців і кораблів

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство

Подорож по Волзі на теплоході

Подорожувати по країні можна по-різному. Наприклад, на поїзді - тиждень від Москви до Владивостока. Або на літаку. Але найкомфортніший спосіб подорожі - на теплоході по Волзі. Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює.

Дивлячись з верхньої палуби на зарослий лісом нескінченний берег, де, здається, не ступала нога людини, розумієш, наскільки Росія - величезна країна, аж дух захоплює

У Росії багато великих і красивих річок - Обь, Іртиш, Ангара. Але найголовніша річка - це, звичайно, Волга. Її протяжність майже 3700 кілометрів (найбільша в Європі), а ширина в деяких місцях досягає двох кілометрів. Колись Волгу називали головною вулицею Росії, оскільки довгий час водний шлях був найзручнішим способом перевезення товарів. Не випадково вздовж Волги зросла стільки багатих і красивих міст. І сьогодні під час подорожі назустріч раз у раз трапляються важко навантажені баржі, що перевозять ліс, зерно, вугілля або будівельні матеріали.

Але все ж головні "учасники дорожнього руху" на річці це круїзні теплоходи. Цікаво, що тип комфортабельного пасажирського судна для подорожі по річці був створений в XIX столітті саме на волзьких верфях. З тих пір вони майже не змінилися - настільки вдалою виявилася модель.

Як правило, такий теплохід вміщує близько 200 пасажирів, у нього чотири палуби, на яких розташовані каюти 1-го, 2-го класу і люкс. У кожній каюті є всі необхідні зручності, і відрізняються вони один від одного тільки розмірами. Також на борту є ресторан, кілька барів, кінозал і тренажерний зал.

Звичайно, за кількістю пропонованих послуг річковим теплоходам далеко до океанських лайнерів. Але їм це і ні до чого. Кілька годин переходу, під час якого можна милуватися красивими берегами, сидячи в шезлонгу на верхній палубі, і ви в черговому портовому місті. Так що нудьгувати особливо ніколи. До того ж, організатори круїзів намагаються і ці кілька годин вільного часу заповнити чимось цікавим. Наприклад, читають лекції з історії Росії чи влаштовують кулінарні майстер-класи з російської та іноземної кухні. Невипадково круїзи по Волзі користуються великим попитом у іноземних туристів, особливо представників університетського середовища.

Для більшості туристів, що прибувають до Росії, подорож по Волзі починається прямо з Москви. Колись столиця не мала ніякого відношення до цієї річки, оскільки їх розділяло досить велику відстань. Але 74 роки тому був проритий канал Москва-Волга, завдяки чому місто отримало право гордо називатися "Порт п'яти морів".

Будівля Річкового вокзалу - одне з визначних пам'яток столиці. Воно було побудовано одночасно з каналом в 1937 році і являє зразок так званої "сталінської" архітектури. Будівля виконана у вигляді величезного корабля і прикрашено шпилем із зіркою. до входу в будівлю веде широка центральна сходи, а сам вхід прикрашений майоліками, які зображують "Москву майбутнього" (з точки зору 1937 року). Навколо будівлі розташований великий красивий парк. І завдяки йому, а також набережної і відкривається з високої драбини вокзалу річковому простору, цей район Москви в літній час раптом знаходить невловимий шарм південного міста.

Читайте також: Куточки Росії: сивий Каспій

Ідея поєднати Москву-ріку з Волгою виникла ще у Петра Першого. Але у нього всі сили пішли на створення північної столиці - Санкт-Петербурга. До того ж, в ті роки рівень техніки не дозволяв проводити великі земляні роботи. У першій половині XIX століття в ідеї будівництва каналу знову повернулися і навіть прорили 8,5 кілометра. На це пішло 20 років. Всерйоз за справу взялися більшовики. Їм на будівництво каналу (128 км) було потрібно трохи менше п'яти років. Правда, для такої ударного будівництва довелося залучити в'язнів ГУЛАГу - добровольці тут працювати не хотіли, занадто важкими були умови праці.

З самого початку будівництва каналу його задумували не тільки як велике гідротехнічну споруду, але і як пам'ятник епохи соціалізму. Тому кожен його шлюз виглядає по-особливому: прикрашений спеціально виготовленими скульптурами, барельєфами. А всі разом вони створюють чудовий архітектурний ансамбль. Взагалі, кожен прохід теплохода через шлюз - це окрема подія і навіть можна сказати розвага для пасажирів. Уявіть, щойно з вікна каюти ви бачили зелений берег, і раптом ваш корабель разом з вами опускається кудись мало не в підземеллі. Виявляється, таким чином він переходить на потрібний рівень. Потім ворота шлюзу відкриваються, і можна продовжувати подорож. Правда, коли процес відбувається вночі, приготуйтеся до того, що вас, швидше за все, розбудять гучні крики, щось на кшталт: "Лівіше! Ще трохи! Ви що, не зрозуміли?" Це капітан намагається пояснити членам команди тонкощі шлюзування.

Ярославль

Перший великий місто, який зустрінеться на вашому шляху, - це Ярославль. У 2010 році він відзначав 1000-річчя з дня заснування. І для свого віку цілком непогано зберігся - з урахуванням всіх революцій і перебудов. За царя в місті було 80 церков. Після більшовиків залишилося 40. І це, повірте, чимало. У центрі міста знаходиться церква Іллі-Пророка, покровителя міста. Вона побудована в 1670 році, але збереглася майже в первозданному вигляді. Її неймовірної краси внутрішній розпис виглядає так, ніби фрески тільки вчора намалювали на стінах. Хоча за всі минулі століття їх всього лише два рази помили - в 1902 році і в 1955.

Секрет такої неймовірної стійкості - в унікальних фарбах. З Венеції везли камінь лазурит, який потім розтирали в пудру і отримували бірюзовий колір. Зелений добували аналогічним чином з уральського малахіту. Малюнок спочатку процарапивалі по штукатурці, а потім вже наносили фарби. За радянських часів церква хотіли підірвати - вона стояла якраз навпроти будівлі, де розміщувалося керівництво міста. Але потім чомусь передумали і відкрили музей атеїзму. Тепер храм знову діє.

Центр міста суцільно забудований старовинними особняками і майже не знівечений сучасною архітектурою. У місті також дуже красива набережна, яку напередодні ювілею ретельно відреставрували. Влітку у вихідні дні все місто приходить сюди, щоб погуляти, покататися на велосипедах і роликах, прокат яких працює буквально на кожному кроці. Ще одна відмінна риса місцевій набережній - дуже багато женихів і наречених. У вихідний день зустрічей з ними уникнути нікому не вдасться - численні весільні компанії фотографуються на тлі Волги, просто прогулюються. Здається, що половина міста одружується.

З місцевих сувенірів варто придбати особливі кахлі - керамічну плитку, яку виготовляють тільки тут. Це місцевий художній промисел. На плитці у вигляді барельєфа зображені казкові тварини і символи стародавньої Русі. Її добре повісити куди-небудь на стіну у вигляді прикраси.

Нижній Новгород

З Москви до Нижнього Новгорода на поїзді можна доїхати за чотири години. Подорож на теплоході займе не менше двох діб. Але воно того варте. Ви побачите приголомшливо красиве місце, де Ока впадає в Волгу. І прямо на стрілці, де з'єднуються дві річки, стоїть храм Олександра Невського, чий архітектурний стиль нагадує давньовізантійські форми. Від місцевого річкового вокзалу місто різко піднімається вгору - на пагорб, де стоїть Кремль, побудований в 1511 році. На відміну від московського Кремля, вхід туди вільний. Так що можна гуляти хоч цілий день.

Взагалі центр міста розташовує до пішим прогулянкам. Одна Покровська вулиця чого вартий. Вона пішохідна, тягнеться більш ніж на кілометр і вся забудована красивими старовинними особняками, на перших поверхах яких розташовані кафе і магазини. Гуляти тут одне задоволення. Крім того, є кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається такий вид на Волгу, що дух захоплює. Такими видами місто зобов'язане імператору Миколі Першому, який двічі приїжджав сюди. Завдяки йому, точніше його застрягла в грязі кареті, в місті з'явилися упорядковані вулиці для в'їзду в верхню центральну частину. Також цар наказав розгорнути місто "обличчям" до річки, в результаті чого він придбав свій парадний вигляд.

У царські часи Нижній Новгород називали "кишеню Росії", оскільки саме тут працювала знаменита ярмарок. Для усвідомлення її масштабу наведемо цифру щорічного обороту - 150 мільйонів рублів. Рівно половина торгового обороту всієї царської Росії XIX століття. Для прикладу - будинок тоді коштував 10 рублей.О місцевих купців ходили легенди. Розповідають, що одного разу вони зібрали під чесне слово 250 тисяч рублів для афганських купців, у яких блискавка спалила весь товар. Ті через рік приїхали і все повернули. Інакше не можна було - чесне купецьке слово цінувалося вище розписок.

Головний сувенір з Нижнього Новгорода - знаменита хохлома. Це дерев'яний посуд, розписана особливим чином, вважається "типово російським сувеніром" поряд з матрьошками. Звичайно, в побуті таким посудом ніхто не користується, але в якості прикраси на кухні вона виглядає цілком оригінально.

Читайте також: Куточки Росії: Нижегородський Кремль

Казань

Казань приєднав до Росії цар Іван Грозний. З тих пір тут цілком мирно уживаються дві головні релігії - православ'я і іслам. Взагалі, Татарстан - приклад того, як мирно можна залагодити всі релігійні конфлікти. У мечетях є служби російською мовою, в православних храмах - татарською. Навіщо конфліктувати і сперечатися, хто кращий. Вибирай, що тобі більше до душі.

Тут теж є свій Кремль. Але на відміну від Московського і Нижегородського, він білий, тобто побудований з білого каменю - волзького вапняку. На території Кремля стоїть дуже ошатна (що нехарактерно для мечетей) мечеть Кул Шаріф. Вона прикрашена вітражами, в яких вписані всі 99 імен Аллаха. Хоча мечеть діюча, туди пускають туристів, в тому числі і жінок. Тут же недалеко розташований православний Благовіщенський собор. Його перша версія була побудована ще за Івана Грозного.

Залишається додати, що кожен з цих міст цілком гідний того, щоб затриматися в ньому на кілька днів. Тим більше, що скрізь є пристойні готелі від трьох до п'яти зірок і повно ресторанів і кафе. А ще - це відмінна можливість переконатися, що Росія не обмежується лише Москвою і Санкт-Петербургом.

Читайте також інші статті з серії "Куточки Росії":

Вояж по-російськи поверне до витоків

Невідома Росія: старший брат Пітера

Куточки Росії: заполярна "столиця світу"

Куточки Росії: місто п'ятисот рублів

Куточки Росії: Пушкін і пожарські котлети

Куточки РФ: місто ченців і кораблів

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство

Ви що, не зрозуміли?
Ви що, не зрозуміли?
Ви що, не зрозуміли?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.