Навигация
Реклама
Реклама

Докладний путівник по Вологді. пам'ятки

 1. Вологда - місто Срібного намиста Росії
 2. Що подивитися в Вологді
 3. Що спробувати і де поїсти в Вологді
 4. Кафе "Мак Дак" при готелі "Спаська"
 5. Кафе "Червоний міст"
 6. Клуб-ресторан "Спаський"
 7. Ресторан "Дрова"
 8. Ресторан "Північ"
 9. Ресторан "Сім вечорів"
 10. Що спробувати в Вологді
 11. Де купити Вологодське масло
 12. Про Вологодської згущеному молоці
 13. Що привезти з Вологди, крім масла і горілки
 14. Де купити хороші сувеніри в Вологді
 15. Де зупинитися в Вологді
 16. Готель "Спаська"
 17. Готель "Світлиця"
 18. Готель "Губернія"
 19. Готель "Атріум"
 20. Як пересуватися по Вологді
 21. Відеопрогулка по Вологді

Вологду часто називають культурною столицею Російської Півночі, Північними воротами, містом п'ятдесяти куполів і мереживною столицею Росії. Загалом епітетів набереться на цілу статтю. Однак завжди краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати. Вирушаємо до Вологди.

Про те, як дістатися до цього північного, але не надто віддаленого від центральної Росії міста було самим наіподробнейшім чином розказано в статті "Як дістатися до Вологди" - з цінами, розкладами та іншими необхідними будь-якому туристу даними, тому ми перейдемо до подробиць не менше практичним, але іншого гатунку. Поїхали.

Вологда - місто Срібного намиста Росії

Зовсім недавно Вологда увійшла в число міст Срібного намиста Росії. Всі ми знаємо про Золоте кільце, а тут нехай і менш дорогоцінний, але більш масивне. Хоча, оцінивши список міст, включених в намисто, мимоволі задумаєшся, адже Вологда потрапила в компанію до Пскова, Ізборськ, Печори, Старої Русе, Великому Новгороду і, увага, Санкт-Петербургу.

Чому так вийшло, що Пітер в срібному, а не золотом? Насправді все просто - кільця і ​​намиста придумані не за принципом цінності (такий підхід взагалі, мабуть, не застосовують до міст), а виключно за географічним принципом - на відміну від Золотого кільця Росії, куди входять в основному міста Володимиро-Суздальської Русі, в срібне намисто Росії входять міста Новгородської землі, що оперізують нині місто Санкт-Петербург.

Що подивитися в Вологді

У цій статті мова піде виключно про саму Вологді, цього для одного поста буде більш ніж достатньо, тому що про цікаві місця Вологодської області можна скласти цілий путівник.

По-перше варто просто прогулятися по місту і звернути увагу на дерев'яну забудову, тут вона збереглася дуже непогано. На будівлях, як правило, є таблички із зазначенням на те, що це пам'ятник архітектури такого-то століття. В основному, звичайно, мова про XIX столітті або на початку XX-го.

У місті зорієнтуватися нескладно, основні визначні пам'ятки зосереджені на лівому березі річки Вологда, дзвіниця Софійського собору видно практично з будь-якої точки.

Тут же на мапі добре видно зосередження інших визначних пам'яток міста: стародавні храми Вологодського кремля і новомодні міські скульптури на кшталт пам'ятника асенізаційні Возко, букві "О" або міському ліхтаря. Є і традиційні пам'ятники Леніну. У Вологді їх три - Великий Ленін, Маленький Ленін і Пам'ятник Леніну у Вогт. Загалом, Ілліча в місті люблять, хоча громадянин Ульянов в Вологді ніколи не бував.

Загалом, Ілліча в місті люблять, хоча громадянин Ульянов в Вологді ніколи не бував

Лише Спасо-Спасо-Прилуцький Димитрієв монастир знаходиться кілька стороні, на правій стороні річки по дорозі в аеропорт.

Лише Спасо-Спасо-Прилуцький Димитрієв монастир знаходиться кілька стороні, на правій стороні річки по дорозі в аеропорт

В обов'язкову програму також зазвичай включають вологодські музеї: Вологодський державний історико-архітектурний і художній музей-заповідник, в нього входить і знаменитий Музей вологодського мережива, Вологодську обласну картинну галерею, Будинок-музей Петра I, Музей «Світ забутих речей», Музей «Вологодська політичне заслання », Музей Н.Рубцова.

Найкрасивіші і атмосферні місця в Вологді ви можете (якщо захочете) побачити в Катериною - вологодчанкой, хорошою дівчиною і знавцем Вологди.

Що спробувати і де поїсти в Вологді

Кафе, ресторани і закусочні Вологди

Вибір закладів в Вологді досить великий. Як кажуть в таких випадках - на будь-який смак і гаманець. Розповім лише про ті місця, де бував особисто. Почнемо з самих бюджетних закладів, які можна охарактеризувати як кафе-їдальня. Їдальня бо самообслуговування, кафе - тому що асортимент і ціни ближче все-таки до закладів вищого класу.

Кафе "Мак Дак" при готелі "Спаська"

вул. Жовтнева, 25

Про готель розповім трохи пізніше, про ресторан теж, зараз тільки про кафе. Обід із трьох страв плюс компот обійдеться в 300-350 рублів. Тут можна вибирати страви з асортименту, який, правда лише на перший погляд здається великим. Насправді все приблизно одне і теж. Наприклад, є м'ясо під майонезом, а є під сиром або під тим і іншим. Салати - це в основному варіації на тему олів'є і все неодмінно з майонезом. Загалом все на тверду трієчку.

Кафе "Червоний міст"

вул. Hабережная 6 Армії, 143

Це кафе розташоване на протилежному від Кремля стороні річки Вологда біля пішохідного мосту, з якого, до речі, відкривається, напевно, найцікавіший вид на місто. Кафе я для себе помітив ще в перші відвідини Вологодської землі і звернув увагу, що сюди приїжджають на обід вологодчане. Це завжди показник хорошого і головне стабільної якості їжі.

Це завжди показник хорошого і головне стабільної якості їжі

Загалом, як обідній місце цілком рекомендовано для відвідування. Повечеряти тут навряд чи вийде, тому що закривається заклад о 17 годині. Тим більше, для вечері є й інші заклади, про які нижче.

Клуб-ресторан "Спаський"

вул. Жовтнева, 25

Ресторан при готелі "Спаська". У готелі, до речі, є ще кілька закладів на зразок бару, кав'ярні і пивний, але працює все це по якомусь одному відомому власнику закладів графіком. До того ж в ресторані часто проводяться різні корпоративи і банкети.

До того ж в ресторані часто проводяться різні корпоративи і банкети

Кухня і інтер'єр з замашками, але якість страв середнє при ціні вище середнього. Взагалі весь цей величезний комплекс під назвою "Спаська" вкрай популярний у місцевих жителів і відносяться вони до нього з пієтетом, хоча приводів для цього особливо немає. Мабуть позначається ще радянське минуле, коли цей готель і ресторан були чи не єдиним місцем, куди привозили іноземців. Загалом йти сюди має сенс тільки якщо ви зупинилися в "Спаській", а виходити в місто не хочеться.

Ресторан "Дрова"

Набережна 6 Армії, 159А

Знову повертаємося до Червоного мосту, ресторан "Дрова" розташований на тій же набережній що і згадане кафе "Червоний міст". Сучасний інтер'єр і сучасна кухня, хороша подача. Смачно, ціни трохи вище середнього, позиціонується як сімейний заклад. Днем непогані і дуже недорогі бізнес-ланчі. Загалом, цілком рекомендований, оцінка 4+.

Ресторан "Північ"

просп. Перемоги, 6

Ресторан з історією, так би мовити. Вважається першим рестораном в Вологді і існує вже понад 50 років. Ресторан "Північ" - це той випадок, коли ви можете поласувати справді цікавими стравами російської кухні. Є тут і осетрина і млинчики з ікрою під Вологодську горілку і котлети з ведмедини, хороший тут журавлинний морс. Загалом тут непогано можна провести вечір.

Ресторан "Сім вечорів"

пр. Перемоги, 13

Розташований прямо навпроти "Півночі". На проспекті Перемоги, до слова, взагалі багато закладів, але я обіцяв розповісти тільки про ті, де бував особисто, тому інші ви можете випробувати самі і розповісти в коментарях. Повернемося в "Сім вечорів". Я сюди повертався кожен раз, коли бував у Вологді і ні разу не пошкодував. Приємний інтер'єр і персонал. Страви російської кухні, але в оригінальній подачі. Днем пропонують відмінні комплексні обіди - максимальна ціна 350 р. Загалом, з усього набору на мене так це кращий ресторан Вологди з тих, в яких мені доводилося бувати.

Що спробувати в Вологді

Про Вологодському олії

Найвідоміший бренд Вологодчіни - Вологодське вершкове масло - винахід Миколи Васильовича Верещагіна брата художника-баталіста Василя Верещагіна. Він організував сироварні в різних куточках Росії, куди запросив іноземних фахівців-маслоделов. Пізніше, побувавши в Нормандії, Микола Васильович спробував в тих місцях масло з незвичайним горіховим присмаком і вирішив створити щось подібне в Росії, але на свій лад і за оригінальною технологією. В результаті вийшло вершкове масло з тим самим яскраво вираженим горіховим смаком. Такого ефекту вдалося досягти завдяки нагріванню вершків протягом 10-15 хвилин до температури 97-98 ° C. При цьому в маслі утворюються сульфгідрильні групи і лактони (не уявляю, що це), що формують даний смаковий відтінок. Було це в 1871 році і тоді масло називалося ні Вологодської, а "паризьким", при цьому в Європі його називали "петербурзьким". Перший маслоробний завод з'явився в селі Марфино Вологодської губернії, а в 1872 в селі Молочне (тоді воно називалося фоминск).

Де купити Вологодське масло

Найбільш правильна відповідь - в магазині при Вологодському молочному комбінаті, який знаходиться за адресою: Пошехонське шосе, д.14.

Це невеликий торговий зал, де продають продукцію комбінату і, звичайно, вологодське масло. Є варіанти в глиняних або дерев'яних горщиках. Відмінний сувенір з Вологди. Тут же можна купити сири Вологодського заводу з ностальгічними назвами "Костромський", "Пошехонський", "Волзький" та інші. Сир продається у вакуумній упаковці невеликим шматком, так що і тут завод подбав про туристів.

Про Вологодської згущеному молоці

Мені також часто доводилося чути про Вологодської згущеному молоці. Так ось, ПК "Вологодський молочний комбінат" згущеного молока не виробляє. У цьому ви можете переконатися в фірмовому магазині, на сайті комбінату, просто запитавши місцевих. Але це не означає, що хорошою згущеного молока Вологодська область не виробляє. Навпаки, відмінний продукт виробляє Сухонський молочний комбінат, розташований на березі річки Сухони. Цей комбінат, звичайно, не такий старий як Вологодський (молодше на 60 років), але теж зі своєю історією та продукцією відмінної якості. Так що згущене молоко теж можна везти з Вологди. У вологодських магазинах також можна зустріти цікавий продукт - пахта. По суті, це відходи, які утворюються при виробництві вершкового масла. Вважається, що пахта дуже корисний і дієтичний продукт. За смаком нагадує зовсім знежирене молоко. Як сувенір пахта, звичайно, не дуже, але спробувати варто.

Варто випробувати і місцеві міцні напої, якщо вам більше 18 років і лікарі не забороняють. Зокрема, Вологодську горілку. Дуже гідний напій на місцевій воді. Теж згодиться в якості сувеніра.

Крім фірмового магазину, місцевими продуктами торгує мережа "Максі". Асортимент молочки тут неповний, але якщо немає часу на поїздку на Пошехонське шосе, то цілком підійде. До речі, в інших поширених торгових мережах місцевої продукції я практично не зустрічав.

Що привезти з Вологди, крім масла і горілки

Вологда славна не тільки оригінальними продуктами харчування, а й виробами народного промислу. Мереживо, льон, береста - все це вологодське.

Де купити хороші сувеніри в Вологді

Перше, що вам, швидше за все попадеться - ринок на Торговій площі. Працює по вихідним, тут традиційні торговельні ряди з самої різної сувенірної і не тільки продукцією. При бажанні можна тут і "затоваритися".

Але правильніше відправитися в спеціалізований сувенірний магазин "Вологодський сувеніри", що на вул. Чехова, д.12. Знайти його нескладно.

Години роботи щодня з 09.00 до 19.00 (з вересня по травень). У літній період (з травня по серпень) щодня з 9.00 до 20.00. Офіційний сайт.

Де зупинитися в Вологді

Готелів в Вологді досить. Знову ж, розповім про тих, в яких доводилося зупинятися.

Готель "Спаська"

вул. Жовтнева, 25

Багатоповерховий готельний комплекс радянської споруди злегка відреставрований. Ковролін в коридорах пахне нафталіном і вже мабуть незнищенною пилом. Сантехніка в основному змінена, але не на дуже якісну і тому майже скрізь або тече душ або капає унітаз. Є номери люкс, але їхня перевага перед стандартними полягає лише в значно більших розмірах, однак простір при цьому використано як-то не дуже раціонально і зручно. У стандартних номерах немає фенів, що для готелю, який позиціонує себе на три зірки щонайменше дивно. З плюсів: гарне розташування, є такий-сякий ресторан, що позбавить від необхідності шукати їжу в окрузі, є магазини поруч, недалеко від кремля. Ще можна сказати про шикарний вид з вікна, але це якщо вам дістанеться номер з вікнами на Жовтневий проспект.
Booking.com
Сніданки - шведський стіл, проте асортимент для сніданку дивний: котлети, тушкована капуста, омлет як в дитячому саду з манкою і водичкою.

Готель "Світлиця"

Набережна 6 армії, 123а

Міні-готель. Розташований на набережній річки Вологди. Відразу про мінуси: парадній стороною готель "дивиться" на житлові далеко не сучасні будинки. Простіше кажучи, жителі навколишніх будинків буквально дивляться вам у вікна. З іншого боку вид цікавіше, але в цілому розташування не ідеальне, так як від центру все-таки далеко, але в Вологді поняття "далеко" вкрай щодо, так як мова в такому контексті йде скажімо про півтора кілометрах.

З іншого боку вид цікавіше, але в цілому розташування не ідеальне, так як від центру все-таки далеко, але в Вологді поняття далеко вкрай щодо, так як мова в такому контексті йде скажімо про півтора кілометрах

З плюсів варто відзначити чистоту, сучасний і абсолютно новий інтер'єр, уважний персонал. Те, що готель знаходиться в житловій зоні одночасно і плюс, так як увечері і вночі дуже тихо. Поруч, згадані вище закладу "Червоний міст" і "Дрова", що теж безсумнівний плюс.


Booking.com

Готель "Губернія"

вулиця Кірова, 8

Чимось нагадує "Світлиці" правда знаходиться в іншій частині міста значно ближче до Кремля. Будівля готелю - невеликий відреставрований особняк з хорошим видом з вікон, свіжої сучасною обробкою. У готелі чисто і затишно, персонал уважний і співчутливий. Загалом, цілком рекомендую.


Booking.com

Готель "Атріум"

вулиця Герцена, 27

Великий сучасний готель в самому центрі міста. Чисто і сучасно.


Booking.com

Як пересуватися по Вологді

Якщо ви прибули в місто з туристичними або діловими цілями, то пересуватися по місту найзручніше пішки або на таксі. Я, чесно, не впізнавав, скільки коштує в Вологді квиток на автобус і тролейбус, але таксі тут за ціною Московського метро. Мобільні додатки Rutaxi і Яндекс працюють без проблем, машин багато.

Відеопрогулка по Вологді

Стаття оновлена: 22/03/19

Чому так вийшло, що Пітер в срібному, а не золотом?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.