Навигация
Реклама
Реклама

бродячий Коктебель

  1. Мрії про прогулянці
  2. Мрії про враження
  3. Мрії про чарівників
  4. Мрії про повітрі
  5. Мрії про майбутнє

У Коктебель ми потрапили випадково. Повернули не в ту сторону. Але повертатися ми не любимо. Тому вирішили прогулятися по набережній. І відвідати якусь «виставку волоцюг».

Вражень так багато, що вже п'ятий день ми намагаємося скласти текст в пристойну картинку. Мучимося. Перегорнули десятки книг. Насмикала з Інтернету сотні статей. Подивилися сім кіношних епопей про Коктебель і Волошина. І один науковий фільм про причини неврозу.

Не допомагає. Інформації маса. Але все якась стара жуйка.

Тому наберемося нахабства. І трохи помріємо.


Коктебель, осінь 2016

Мрії про архітектуру

У Коктебелі архітектури немає. Від слова «зовсім». Цей нахабний висновок ми підкріпили невеликим дослідженням. Пошуковий запит типу «архітектура Коктебеля» видає тільки один приклад - будинок Волошина, поета і масона. Так як будинок «введений в експлуатацію» на початку минулого століття, ми робимо висновок, що міська архітектура в цей момент почалася і закінчилася.


В принципі це геніально. Місто, що складається з одного будинку, побудованого в 1913 році. Все інше - прибудови. Курники різної поверховості, пафосу і міцності. Місто курортної ентропії, де кожен будував як хотів. А хотів він тільки одного - зліпити шикарне «житло з усіма зручностями». І гребти гріш, розкошуючи, поки не скінчився сезон.

Виявляється мій чоловік розбирається в архітектурі. А я навряд чи побачу відмінності бароко від рококо. Тому мені було добре, а йому погано. У підсумку він поставив на ніс чорні окуляри, і занурився в хмари. В принципі він має рацію. Мене теж смикало від «архітектури Коктебеля».

Головний архітектурний акцент Коктебеля - оголошення на паркані. І, природно, сам паркан. Причому величний. Побудова забору - єдине зусилля коктебельского забудовника. Бог створив безліч простаків, які читають оголошення на паркані. І тих, хто довіряє повідомленнями типу «Еврожілье. Всі зручності. Wi-Fi ».

Прозріння, що «всі зручності» можуть обіцяти люди, які вважають зручністю приблизно те ж, що неандертальці вважали програмою суперництва з печерним левом. Але обіцяти треба. Тому що сезон. А значить головне - заманити довірливого туриста в лабіринт зборів, звідки виходу немає. Хіба що вихід до набережної, де, прогулюючись, можна відпочити від боротьби за виживання.


Мрії про прогулянці

Що робити в курортному місті? Звичайно ж прогулюватися! У кожного міста є свої секрети прогулянок ... Але як гуляти в місті, якого немає? Все місто - це пару провулків в облозі приватного сектора. А провулки зовсім паралельними прямими ведуть в торговий шалман набережній.

Втім коктебельці абсолютно впевнені, що у них найдовша набережна. «Чому? !!» - дивуємося ми. На жаль, ми любимо цифри і знаємо, що набережна Коктебеля довжиною близько півтора кілометрів. А, наприклад сумарна набережна Алушти всього на якихось пару кілометрів довше.

Але у жителів міста парканів відповідь завжди готовий, Набережна хороша «... тому що там будинок Волошина!» Цікаву відповідь. Архітектура міста Волошиним розпочато і на ньому закінчилася. Прогулянка по набережній починається Волошиним ... і не закінчується ніколи.

Так. Ми не обмовилися. З точки зору доморощеного естета набережна Коктебеля вразить хіба що дитину, яка народилася в гірському аулі і вихованого чабаном в суворості гір. Звичайний міський овоч, кинутий в скороварку набережній, миттєво перестає бути дорослим. Він стає дитиною. Бути може навіть з гірського аулу. Захоплюючись і китайському сміттю сувенірів, і вигадливим бесід ніколи не трезвеющіх відрядження, і шаманським бубном продавців «чарівних морських прогулянок».

Дитина миттєво забуває настанови суворого тата. Ви пам'ятаєте себе, одного разу опинився в луна-парку, пророслому вночі в покинутому сквері? Всі чудеса світу таяться в цих вогнях! Треба купити квиток, і ти в царстві жаху, на колесі захоплення або в тирі удачі. Все подобається і все добре, коли у тебе немає грошей, світ величезний і чудеса чекають буквально за кожними дверима, особливо якщо ці двері відкриваєте ви самі.

У Коктебелі те ж саме. Тільки не треба купувати квиток. Цілодобовий луна-парк, де обертаються в одній каруселі люди і товари, виразки і неврози, генії і трудяги, красуні і студенти, джазмени і байкери, депутати і електорати. Всі вони в одній пісочниці, під суворим наглядом тата Волошина, оберігає всіх з балкона дивного будинку.

Мрії про враження

Лимонов написав - Коктебель жахливий. Але жахливий тільки Лимонов. Дідок-письменник, який шукає прихильників серед голопузих дітей Коктебеля. До речі ми читали Лимонова і не переставали дивуватися, яким прекрасним стилем можна милуватися пелюшками зі своєї колиски. Нам сумно. Лимонов не знайшов конячки для себе-коханого на каруселях Коктебеля. Тому що не зміг відстебнути погони «знаменитого письменника».

Але зараз ми обнаглеем і скажемо більше. Той, хто буде «рвати і метати», борючись за «порятунок Коктебеля» смішний. Коктебель не треба рятувати. Коктебель треба створювати. Як будь-яка пісочниця для гри в «відпочинок на курорті», це місто дозволяє вам все. Ліпити паркани, за якими «шикарні» халупи готелів. І втягувати живіт, сподіваючись на симпатії поетичних дам. І навіть знайти тут любов. А потім проміняти її на пиво.

Все, що ви привезете з собою, стане вашим враженням. Коктебель - піщане дзеркало, залишене древніми богами в помсту за розкрадання Золотого руна, стиренного Ясоном з Кара-Дагу. Місцеві маги говорять, що саме тут, в Коктебелі, людина оголюється, демонструючи неба не тільки тіла різного ступеня стрункості, а й душу різного ступеня ожиріння. Тому тут, як і в Ялті, багато особливих людей.

Згаслий вулкан Карадаг, Коктебель, літо 2017

Мрії про чарівників

Чарівники живуть відразу в двох світах. У пісочниці дитинства. І в тверезому світі майстерності. Вони тусуються на набережних, то чи щось продаючи, то чи нагадуючи нам, що ні вином єдиним живе людина. Вони можуть бути з Вологди і Кушва, з Ялти або Мишкіна.

Чарівника ми побачили відразу. Так, ви зараз наді мною сміється. Дозволяю. Я була маленькою дівчинкою, коли купила маленьку мишку, яку треба посадити в гаманець, посипати манкою, сказати особливі слова, і чекати, коли прийдуть то гроші, чи то ще один чарівник. При цьому дуже відповідальна жінка в мені розуміла, що все це вигадки. Ніякої «кошелечной миші» не існує. Казки гарні тільки для наївності дитинства. А дорослим не варто слухати пройдисвітів на набережній.

Але історії, придумані чарівником з міста Мишкін, світилися веселкою вигадки. Тому я відправила «відповідальну жінку» за морозивом. Дівчинка залишилася. І познайомилася з друзями чарівника. Ось вони. Кінь в пальто, не боїться ніхто. Свинка почухай спинку. Зайчик втік в Нальчик (кінцеве ж від аліментів). При цьому всі фігурки були виліплені з великою майстерністю, що, в принципі, синонім великої любові.

Кожен, хто нам зустрівся на набережній, був таємним чарівником. Криклива торговка екскурсіями несподівано розповіла, що заробляє на квартиру для сина, позбавленого ніг у випадковій аварії. Лісова чаклунка продала склянку чебрецю і раптово подарувала кілька пучків трави з трепетним запахом лісу. Сказала: ви хороші, пийте чай, він всім допомагає. Похмура жінка за прилавком з вульгарними сумками раптом зажадала її сфотографувати. Тому що вона теж дуже красива, а від цієї безглуздої торгівлі сонце гасне. Медноліций старий з молодими руками відзначався дотепністю, благаючи купити справжній радянський фотоапарат, хороший, але поки зламаний, явно намагаючись відвернути чоловіка від античних монет, витягнутих з землі без нагляду держави.

І навіть п'яні з гітарами, що лежать під парканами Коктебеля, нас вже не печаль. Ну, п'яні. Ну, з гітарами. І що?!! Ви ж знаєте, що в Коктебелі сьогодні джазовий фестиваль? Так чому ж музиканти не відпочити під парканом перед концертом? !! Ні. Він не помер. Чоловік перевірив. Мій чоловік доктор. Він знає. І не треба йому заважати!

Будь-який прояв життя тут просто, природно і є незворотнім. Навіть якщо ви захотіли скинути все одягу і лякати людей похилого віку дам музикою обнаженності- ласка! Для цього тут багато пляжів. До того ж першим нудистом Росії був Волошин, головний йолоп «спільноти йолоп», які придумали Коктебель.


Чарівник з мишками з міста Мишкін, Ярославської області. Набережна Коктебеля. літо 2017

Мрії про повітрі

Наполегливо повторимо. Все, що ви зараз бачите, породив Волошин. Ніякого Коктебеля сто років тому не було. Було село на сто підневільних душ. І пан, що прогорів з ідеєю виноградників, тому розпродавати землі задешево.

Перший і останній, хто побудував тут «будинок для життя» - Волошин. Він перший дозволив повітрю Кіммерії увійти в його життя, залишаючи незабутні сліди в долях своїх гостей. Він перший в цих землях заговорив «голосом пагорбів», які не знають підлості й лицемірства, рятуючи білих від червоних, червоних від білих, і страждав від кохання до дівчини, що не вміє вибрати між Волошиним і Гумільовим.

Якщо Ялту створив туберкульоз царської сім'ї, то Коктебель витягнутий з небуття астмою Волошина. Мама Волошина привезла сюди сина одужувати. Чому? Хто їй розповів, що тутешнє повітря виліковує тих, кому не вистачає кисню життя? Ми не знаємо.

А ще ми поки не знаємо, як описати це повітря. Поезії тут мало. Може бути, якщо йти за канонами медичної науки, він навіть не дуже лікувальний. Але це повітря вривається в задимлене нутро, вимітає сміття амбіцій, залишаючи людині зовсім мало: вміння побудувати будинок, намалювати картинку, придумати казку. І розповісти її тим, хто волею Богів виявився поруч.

Це потім, після смерті, вас назвуть «геніальним художником». Або «великим поетом». Ви себе так не називаєте, ведені древнім повітрям Кіммерії. Вам ніколи. Тільки вперед. Тут. Зараз і негайно. Наприклад по набережній, крізь винний туман, від чарівника до чарівника, слідуючи невидимим підказкам повітря, струмує поверх парканів і дахів.

Повітря і тільки повітря приваблює сюди людей. І коли він закінчиться, помре Коктебель. Залишаться тільки хворі коти, жмущіеся до парканів в очікуванні курортників, які згадали мертві казки.


Набережна Коктебеля в радянські часи

Мрії про волоцюг

Знаєте, ми дуже втомилися від прогулянки по набережній. Занадто мало людей при загрозливому велелюддя. Занадто багато повітря для мандрівників, привчених до зможу. Ми рвонули кудись в сторону, на околицю. Де під парканом щось відбувається.

Дорога до цього паркану лякала. Безглузді обриси «елітного житла». Зарості покинутого провулка. Нескінченні повідомлення про «всіх зручностях» на зборах дворів, де взагалі присутність людини сумнівно. Пересварилися собаки, знавці дір в будь-якому паркані ...

Втім ... Що це там?

А там, практично на околиці Коктебеля, в приватному секторі, де і собаче весілля значна подія, вуличка була перекрита. Шлагбаумів не було. Люди клубочилися щільною стіною, абсолютно недоречною на некурортній околиці. Навіть велосипедисту доводилося спішуватися і неодмінно просити: «Дайте проїхати !!!»

Картини висіли прямо на парканах з обох сторін вулички. Художники з видом патриціїв дивилися на світ, що брязкає причандаллям камер і диктофонів. Концентрація патріарших борід і неймовірних капелюхів нікого не бентежила. Чари струменіло з дерев'яних парканів, приймаючи безліч форм.

Саме тут збулися всі наші мрії. Минуле і майбутнє пурхало в кружлянні часів, милостиво погоджуючись пожити в дерев'яних рамках картин. Нам було ніяково. Ми нікого не знали. Зовсім нікого. А тут «всі свої», тому що виставка була лише для тих, хто знав, навіщо крізь пил і спеку йти до заповітного забору.

Немислима концентрація чарівників надихала. Під парканом з епічної написом «ліжка не здаються» вони показували неба Коктебель, якого не було і ніколи не буде в реальності пива і чіпсів. Але він живий, в тонкому шарі повітря, поки живі люди, які вміють жити в світі без парканів. Вони створили свій художній стиль, яка зловила останній світло йде в минуле міста. І поки вони живі, місто буде жити. Але не під парканом, а десь над містом, куди можна дістати, якщо піднімеш морду від пляжу, відірвешся від склянки з вином, і трохи підстрибнеш, розуміючись вище своєї голови. Тоді тобі відкриється димчастий горизонт, подарований світу Волошиним. І стане ясно, що вдома цих чарівників і є справжній Коктебель, де ліжка не здаються, зате завжди лікувальний чай і зціляє розмова, іноді вельми гострий.

Бродячий виставка, Коктебель, вересень 2017

Пройдіться разом з нами! Дуже швидко, тому що часу все менше.

Ось потаємні місця, яких вже немає. Знищені будівельним байдужістю. Але живі на картинках п'ятдесятирічної давності, що добралися до цього дня тільки тому, що літня художниця отримала з повітря дар довгого життя.

Ось Справжній Карнавал, покликаний на картини Майстром Свята. Іменний такий, яким він міг бути, якби Коктебель НЕ терзали червоні і білі, чиновники і борці з чиновниками, продавці нерухомості і споживачі джазу. Той самий карнавал, де народився буйний бог Пан, і став повітрям, залишаючи нам злитися на жінок, яких ми не вміємо радувати.

Тихіше! Це Майстер Тиші. Він точно не художник. Тому що човни біля пірсу його картинок забирають в світ вечора, де вже все сказано, але ніч ще не прийшла, значить можна довго цілуватися, розчиняючись в повітрі вічності.

А ось Геній наївність, «простими» картинками маскує мудрість філософів і собак, які вміють відмовитися від шматка хліба заради тепла дружби.

Привіт Майстер Каменів! Ми знаємо ці особи. Ви оживили їх в гальці коктебельского берега, а ми познайомилися з ними в найдивніших снах, які зближують зі стихіями, ще не стали людьми.

А цей просто горщики з глини ліпить. Та ще криві. Потім їх малює. І знову ліпить. Але що це? Як тільки ми зупинилися, горщики зникли. Виникла магія лінії, яка не визнає горщиків або картинок. Лінія, народжена витоками світу. І горщики, народжені пламенем.Наследнікі вулканів. Діти Майстри Ліній.

Ми спеціально не називаємо імен. Ми нікого не знаємо. І ледь-ледь познайомилися в суєті раптового події. Дуже хочеться, щоб повітря Коктебеля допоміг з кожним поговорити. Попити чай. Помовчати. А потім розповісти вамісторіі повітряних людей, спадкоємців Волошина, що зберігають його повітря в своїх картинках

І якщо Коктебель породив таких людей, цьому місту можна пробачити все. І повна відсутність архітектури, і блогера Гірського.

Бродячий виставка, Коктебель, вересень 2017

Мрії про майбутнє

Чи є майбутнє у підпарканного Коктебеля? Є. За межами задушливих зборів, огороджувальних канав, грізних шлагбаумів і травмуючих сіток.

Майбутнє там, де живуть люди, які вміють обходитися без парканів. Ті самі люди, чий талант зберігає те, що інші зливають в канаву подобово і поліжкової.

Майбутнє там, де неспокійний отельер особисто перестилали ліжку і водить своїх гостей до неба Гріна. Там, де торговка на ринку ретельно перебирає свій товар, викидаючи підгнилі яблучка, щоб «не засмучувати людей». Там де художник черпає з повітря нікому не потрібні образи, щоб показати їх байдужому бродячий світу. І там де перебуваєте ви. Прямо зараз.

Ви ж зараз в Коктебелі? Чи ні? А знаєте, це не важливо, де Ви. Тому що навколо вас теж суворі паркани, де дуже мало повітря і світла. Тому легко заблукати, спіткнуться і впасти в депресивний дурман.

Піднімайтеся! Спочатку пройдіться по своїй набережній в пошуках чарівників. Вони є. Вони завжди поруч з вами. Розпочати їх шукати. Подивіться на те, що вони малюють. І спробуйте ...

Що намагатися? Та що завгодно! Наприклад, підстрибнути. Трохи вище вашого паркану. Щоб доторкнутися головою до повітря Коктебеля. Він теж поруч. Завжди. Але це трохи вище паркану, відволікаючого рекламою від повітря, що допомагає жити.

a_nerozina

Але як гуляти в місті, якого немає?
«Чому?
Ви пам'ятаєте себе, одного разу опинився в луна-парку, пророслому вночі в покинутому сквері?
І що?
Ви ж знаєте, що в Коктебелі сьогодні джазовий фестиваль?
Так чому ж музиканти не відпочити під парканом перед концертом?
Чому?
Хто їй розповів, що тутешнє повітря виліковує тих, кому не вистачає кисню життя?
Що це там?
Але що це?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.