Навигация
Реклама
Реклама

Верблюжа колючка в карловарской солі

Режисер Ігор Волошин (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   «Я» він називав фільмом-істерикою, а «Бедуїн» - це опис материнського подвигу, втім, теж на межі істерики Режисер Ігор Волошин (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) «Я» він називав фільмом-істерикою, а «Бедуїн» - це опис материнського подвигу, втім, теж на межі істерики. Є теми, такі як, страх втратити дитину, про які як не знімеш - все віддає істерикою. За сюжетом українка Рита намагається дістати грошей на лікування хворої на лейкоз дочки, для чого йде на сурогатне материнство для пари російських геїв. Її дочка вмирає, а дитина від геїв народжується, але тільки їм він вже не потрібен - вони розбилися в автокатастрофі.

- А як вам взагалі прийшла в голову ідея написати саме такий сценарій? Щось дало поштовх?

- Так, ви знаєте, ця тема хвилювала мене ще кілька років тому. Мені було дуже важко зрозуміти, наскільки при нинішніх можливостях медичних мати здатна на те, щоб завагітніти і ставитися до свого тіла як до апарату для бізнесу. Для мене це дивно, адже йде присадка ембріона. Та й саме це вяление, що можна заготовити ембріон - взяти у цієї жінки яйцеклітину, зробити ембріон в лабораторії, зробити цей перенос. І не з першого разу виходить. Це таке втручання в божий промисел, в процес світобудови, природного могутності. Це через чорний вхід ми входимо, сучасна медицина вторгається в щось дуже сакральне. Буває так, що матері не віддаю цих дітей, а буває так, що віддають, отримують гроші і входять в цей процес далі. Це жахливо, адже це ж дуже страшно. А хто ці діти? Як вони будуть рости? Це ж буде зовсім інше покоління. Я б не хотів засуджувати цей процес, але мене він дуже сильно лякає. Особливо, коли люди йдуть на це легко.

Ігор Волошин і Ольга Симонова (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   Як на мене, так дитячий лейкоз - це теж втручання в божий промисел, і невідомо ще, хто кому винен Ігор Волошин і Ольга Симонова (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) Як на мене, так дитячий лейкоз - це теж втручання в божий промисел, і невідомо ще, хто кому винен. Хвору на рак дівчинку зіграла 11-річна Серафима Мігай. Режисер стверджує, що шукав дитини зі знанням життя в очах.

- А мені цікаво, як батьки дітей, яким доводиться грати такі важкі ролі, як вони до цього ставляться?

- Є люди, схильні до містицизму, і які побоюються, що ця історія може якимось метафізичним чином проектуватися на реальне життя. А є люди, які ставляться до цього як до гри. Пам'ятайте, був фільм «Бруно», режисер який зняв «Бората» ... Саша Барон Коен! І у нього в фільмі «Бруно» є епізод, коли йде дитячий кастинг і з батьками дітей розмовляє режисер. Він запитує: «Нічого, що ми ваших дітей буде підпалювати, обливати бензином? Там є такі епізоди. І батьки кажуть: «Yes, yes, it's ok, ok!», Тому що всі хочуть, щоб їхні діти потрапили в кіно.

«Бедуїн» (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   Під головну актрису писався сценарій, а Михайла Евланова Волошин регулярно знімає у себе «Бедуїн» (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) Під головну актрису писався сценарій, а Михайла Евланова Волошин регулярно знімає у себе. Це актор, який знімався в таких фільмах, як «Прості речі», «Дев'ята рота», «День виборів», «Яр» і багатьох інших.

- Це актор, якого я постійно знімаю. Починаючи з короткометражки, де він грав у мене, будучи вже досить відомим актором в Росії. Ми з ним в житті спілкуємося і співпрацюємо. Його характер - один з найцікавіших в цьому фільмі. Є актори, у яких є власна життєва історія, яка як друк присутній на обличчі. Мені подобається, коли історія написана на обличчі. У Миши цікава доля, це не стерти. Мені потрібен був дуже правдивий персонаж, з яким би всі вірили.

«Бедуїн» (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   - А та епізодична роль, де знявся продюсер «Бедуїн» (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) - А та епізодична роль, де знявся продюсер? Це так модно?

- Та ні, я просто люблю знімати своїх знайомих. І отой режисер-режисер, це мій приятель, який в кіно взагалі ніколи не знімався ...

- Дуже колоритний.

- Так він взагалі композитор! Театральний. Іноді потрапляєш в типаж, і чомусь він робить це дуже переконливо.

- Це повне потрапляння.

Ремігіус Сабуліс (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   - А Саша, наш продюсер, взагалі наполовину араб Ремігіус Сабуліс (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) - А Саша, наш продюсер, взагалі наполовину араб. Він працює в йорданському консульстві в Пітері, і номери на машині представницькі. За сюжетом проявляє милосердя до вагітної жінки, що стоїть на дорозі. І коли мені знадобився людина з арабської зовнішністю, виявилося, що цієї мій продюсер. Чому ні? Знову ж таки, економія бюджету.

Якраз водій попутки, який підвозить Риту, повідомляє їй, що в Йорданії лікують рак верблюжим молоком. Коли в клініці Риті повідомляють, що ліки не працюють, і надії немає, вона забирає доньку і прямує з нею до Йорданії в пошуках верблюжого молока.

- Ось ця бедуїнська сім'я, яка у нас знімалася, це не актори, природно, це справжні бедуїни. До них приїжджають з міста - з Амана, з Мадаби, беруть це молоко, і везуть раковим хворим. Воно, звичайно, як ліки не діє, інакше не було б усіх цих проблем ... Просто молоко містить в собі компоненти, які засвоюються знесиленим організмом. На останній стадії організм не приймає ніякої їжі взагалі. І як би життя трохи продовжується. Героїня хапається за це як за останню соломинку.

Ремігіус Сабуліс, Александер Орлов, Ольга Симонова і Ігор Волошин (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary)   - Я читала, що суміш верблюжого молока і сечі перевіряли на хворих мишах, і миші якимось чином видужували Ремігіус Сабуліс, Александер Орлов, Ольга Симонова і Ігор Волошин (Фото: Film Servis Festival Karlovy Vary) - Я читала, що суміш верблюжого молока і сечі перевіряли на хворих мишах, і миші якимось чином видужували ...

- Так, так, там не просто сеча, це сеча верблюдиці, яка не родила ще.

- А навіщо ви показує так детально процедуру обрізання у фільмі? Мені здається, що вона сама по собі для сюжету не має ніякої цінності.

- Я вважаю, що це кіно мову. Без слів. Цим епізодом я закриваю кілька тем. Перше - Рита залишається в пустелі. Друге - що дитина буде обрізаний за мусульманськими звичаями, тому що його прийняли в свою сім'ю мусульмани. Третє - в структурі історії до фіналу потрібно мати ясність того, що відбувається. Безумовно, цей епізод дуже натуралістичний, але це те, що відбувається з нашою героїнею. Її ріже по живому її доля. Якщо говорити про метафорі, це початок нового життя, вся її історія - закінчилася, і вона йде разом з частинкою цієї плоті. Що буде далі, ми не знаємо, може бути, вона його забере, може, залишить там, але вона - змінилася.

Це була розмова з кінорежисером Ігорем Волошиним, який розповідав про свій новий фільм «Бедуїн».

А як вам взагалі прийшла в голову ідея написати саме такий сценарій?
Щось дало поштовх?
А хто ці діти?
Як вони будуть рости?
А мені цікаво, як батьки дітей, яким доводиться грати такі важкі ролі, як вони до цього ставляться?
Він запитує: «Нічого, що ми ваших дітей буде підпалювати, обливати бензином?
Це так модно?
Чому ні?
А навіщо ви показує так детально процедуру обрізання у фільмі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.