Навигация
Реклама
Реклама

Врятувати Коктебель від України

Українська транспортна блокада Криму, яка перекрила єдину сухопутну зв'язок півострова з материком, змусила відновити переправу через Керченську протоку. Пожвавлення вантажного і пасажирського потоків по трасі Керч - Феодосія - Сімферополь внесло свої корективи. Підвищеним попитом у туристів і відпочиваючих стали користуватися курортні міста і селища Східного Криму: море і краси - ось вони, і далеко їхати не треба.

Починаючи з першого літа возз'єднання, Керч, Судак, Феодосія, Коктебель переживають давно забутий туристичний бум. Радість, як водиться, виявилося з великою домішкою гіркоти. Ушатанная за 22 роки «незалежності» інфраструктура і відсталий сервіс кримських курортів виявилися не готові до прийому великої кількості відпочиваючих з материка.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

Спочатку на всі незручності і витрати кримського буття люди закривали очі: гості з материка спеціально їхали на півострів - підтримати своїх знову набутих співвітчизників трудовим рублем і добрим словом.

Однак чим далі віддалявся Крим від українського берега, тим більше ставало очевидним, що повного розставання з «рідними плямами» з українського минулого так і не відбулося. Особливо це позначалося на звичках місцевої влади і так званого «бізнесу».

З'ясувалося, що безліч начальників різного рівня продовжують панувать за українськими «поняттями», оскільки нові правила б'ють по їх особистим кишенях.

Мабуть, найбільш сильне дежавю «самостійна Україна нікуди не поділася» відчуваєш в селищі Коктебель - в інших місцях позитивні зрушення видно на макрорівні.

Вражаюче, що свідомим вдалося повністю винищити атмосферу і настрій Срібного століття Коктебеля, витримали Громадянську і Велику Вітчизняну війну. Начебто, все на місці: Карадаг, будинок Волошина, море, природа, але селище убитий - в ньому більше не відчувається атмосфери творчості, нальоту богемності, геть відсутні курортний шик і естетика. І це незважаючи на регулярні зльоти любителів поезії і фестиваль джазу.

Будинок Волошина - це взагалі окрема болюча тема, і його по-хорошому треба відновлювати заново після «реконструкції» рукожопов, яким слід було б пересадити без анестезії голову і кінцівки.

Важко відшукати атмосферу творчості в мареві смороду, оповита селище. Коктебелю вже не загрожує екологічна катастрофа - він і є екологічна катастрофа. За відсутності очисних споруд населення і підприємці незаконно врізають стоки в зливову каналізацію, яка щедро ділиться своїм вмістом з морем і повітрям.

Цікаво, що походженням коктебельского амбре зацікавився навіть президент Росії, який відвідав в минулому році джазовий фестиваль. Володимир Путін поставив місцевим чиновникам лише одне питання: «Що потрібно зробити, щоб цього позбутися?».

Судячи з безперервним скарг, за рік не зроблено нічого. Більш того, як би доповнюючи сморід, узбережжі Коктебеля продовжує зустрічати гостей гігантськими калюжами бруду, закиданими сміттям і покришками. Відвідувачів також чекають натикані всюди арматурні загородження, від яких в іншому Криму давно позбулися і забули.

Купатися в морі в центрі Коктебеля категорично не рекомендується - все стоки зливаються саме сюди. Місцеві жителі ходять купатися на околиці, подалі від шалманів, понатикали прямо на пляжі, всупереч всім санітарним та іншим нормам і правилам.

Громадські працівники з Громадського активу Коктебеля стверджують, що не допомагають звернення до прокуратури. Було повідомлення, що господарями місцевих шалманів, включаючи блощичник в природоохоронній зоні бухти Тиха, обіцяла зайнятися ФСБ, але, судячи з усього, у спецслужби, зосередженої на запобігання диверсій і терактів в Криму, руки до всіх проблем просто не доходять.

Проблема антисанітарії Коктебеля вирішується з 2004 року, але ніяк не наважиться. При України знайшовся було інвестор, який побудував в селищі каналізацію, але її не дали ввести в лад. Місцева влада постійно змінювали умови контракту, вводили і прибирали підрядників, додавали і зменшували деталі проекту, а закуплене імпортне обладнання роками не могло пройти розмитнення, поки не прийшло в повну непридатність.

Подейкують, що причина крилася в змові місцевої влади з бандитськими структурами, які вивозили нечистоти вантажівками і доівшімі місцевий бюджет.

Таке враження, що всі ці люди продовжують зберігати свої посади в місцевій владі.

Окреме питання - повернення Коктебелю елементарно пристойного вигляду. Особливо дратують сміття і дурні атракціони навколо пам'ятника коктебельська десантникам, а також безглузді «яйця Волошина», відстовбурчені в 2012 році поблизу від пам'ятника поетові завдяки українським організаторам джаз-фестивалю.

Після того, як в кінці липня Крим відвідав прем'єр-міністр Росії Медведєв, з'ясувалося, що ФЦП щодо подальшого благоустрою Криму буде продовжена і навіть збільшена ще на 37 млрд рублів. З них на рішення проблем Коктебеля держава готова виділити понад 4 млрд. У першу чергу, на те, щоб запрацювала каналізація, очисні і приведена в належний вигляд набережна.

З Радміну Криму феодосійському міськраді надійшла пропозиція - передати в державну власність РК ділянку землі по вулиці Морський смт Коктебель для більш ефективного освоєння коштів і розчищення узбережжя, на якому до цих пір діють понад 160 об'єктів незаконного комерційного призначення.

Здавалося б, ось вона, птах щастя, - хапай, погоджуйся. Не тут то було.

Єдиним фронтом проти передачі селищної набережної у відання РК виступили депутати міськради Феодосії та «громадські активісти», що складаються переважно з власників і орендарів прибережних лабазів.

Загалом, намалювалася картина у всій непривабливій красі: Коктебель існує для депутатів комірника, а не для живуть і відпочивають у ньому людей. Гості Коктебеля цінують історію, чистоту, місцеві краси більше, ніж орендарі і власники шалманів, яким не цікаві закони, екологія і Волошин з Цвєтаєвої.

Що моментально наводить на думки про депутатські тещ в сувенірних лавках і про кума колишнього коктебельского глави, власника арматурного цеху, як обмовляють злі язики.

Так би дурдому і тривати, а Коктебелю загнивати, але 1 серпня грянула важка артилерія. В ефірі радіо «Супутник в Криму» виступив відомий телеведучий Дмитро Кисельов, який запропонував провести місцевий референдум щодо зміни статусу смт Коктебель, що входить в міський округ Феодосія.

Кисельов назвав феодосійських депутатів «перешкодою в розвитку цього прекрасного і красивого місця», обстановку, що склалася - «знущанням над прекрасним куточком Криму». На думку журналіста, «люди абсолютно підтримають» виділення Коктебеля в самостійне муніципальне утворення.

В якості додаткової приправи журналіст розповів про отруєння журналістів знімальної групи РТР харчами громадського харчування з набережної Коктебеля і дав пораду радіослухачам не повторювати їх помилок.

Майже одночасно подав голос і знаходиться у відпустці кримський прем'єр Сергій Аксьонов, який назвав рішення феодосійських депутатів «верхом цинізму» і висловив припущення, що «комусь не хочеться втрачати прибуток від незаконних торгових точок на набережній». У разі продовження опору Аксьонов погрожує вийти з відпустки і приїхати в Коктебель особисто, для з'ясування: що і кому особисто з феодосійських депутатів належить в Коктебелі. З подальшими оргвисновками.

2 серпня на сайті міськради Феодосії був викинутий білий прапор. Повідомлялося про проведення позачергової сесії депутатами міськради . Другим питанням на порядку денному стояло статус смт Коктебель. Більшістю голосів при трьох проти було прийнято рішення - передати земельну ділянку по вулиці Морський (набережну) смт Коктебель у власність Республіки Крим.

При цьому депутати постаралися зберегти обличчя, повідомивши, що ними була почута громадськість міста, проведена робота з підприємцями, і «ми нічого не робимо кулуарно».

Загалом, мухомор - птах горда. Поки не даси копняка - НЕ злетить.

Попадання селища в ФЦП гарантує, що всі необхідні кошти для реконструкції будуть виділені і одягнені в проекти.

Все добре, але осад залишається, адже Коктебель вилізе з болота і почне чепуритися тільки завдяки втручанню публічних і впливових людей. Шкода тільки, що нікому поки ліквідувати кадрове болото, дісталося від колишньої влади. Це буде складніше сотні Коктебель ...

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Володимир Путін поставив місцевим чиновникам лише одне питання: «Що потрібно зробити, щоб цього позбутися?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.