Навигация
Реклама
Реклама

Таємничий чорний еліксир: 7 цікавих фактів про каву

Міцний і гарячий як поцілунок, солодкий як любов і чорний як ніч ... кави. Про нього складають легенди, сперечаються про його вплив, винаходять нові рецепти приготування і навіть поклоняються чудовим властивостям цього напою.

Його благородний смак і магічний підбадьорливий запах - важлива частина початку нового дня, частина своєрідного ритуалу, який створює особливу атмосферу.

Але що ми знаємо про це бадьорить чорному напої? Які секрети і таємничі властивості ховаються в його чорній глибині?

Блогер і телеведуча Єва Баженов підготувала для " оглядача "7 цікавих фактів про каву.

1. Кава в цифрах

Щороку жителі всього світу випивають близько 500 млрд чашок кави! А це приблизно 70 чашок на одного в рік. За останні 3 століття, 90% населення країн Заходу перейшли з чаю на каву. Сама ж індустрія виготовлення напою, що бадьорить дає прожиток більше 25 млн осіб. Сьогодні кава поряд з нафтою - самий товар, що купується. Також цікаво, що 58% кави п'ють під час сніданку, 30% - між прийомами їжі, а решта 12% під час полудня або вечері.

2. Кава - еліксир життя

У Російській імперії кава з'явилася не як напій і не як модне нововведення. Його прописали знаті як ліки. Загадковий чорний напій був покликаний боротися з такими недугами, як застуда і запаморочення. На Сході кавовим відваром лікували хвороби очей, цингу і подагру. У наш час вченими Гарварда доведено, що люди, які випивають 2 або більше чашок кави в день на 65% менше схильні до самогубства, гіпертонії і діабету, надійно застраховані від виникнення хвороби Паркінсона.

У той же час з кавою слід бути обережним, як відомо, будь-які ліки у великих дозах - отрута. Цей напій псіхоактівен. При високих дозах може викликати галюцинації, а також вбити. Крім того, кофеїн в списку заборонених речовин Міжнародним Комітетом. Спортсмени, у яких знаходять більше 12 мг кофеїну можуть бути відсторонені з Олімпійських Ігор. А такий рівень досягається після вживання 5 чашок кави.

3.Кофе як подружній обов'язок

В Османській імперії 16 століття серед головних обов'язків кожного пристойного чоловіка було забезпечувати кожен день дружину чашкою кави. Добропорядний турецький чоловік повинен був не тільки відповідним чином заробляти на життя, а й вміти зварити підбадьорливий смачний напій. Жінка, чоловік якої ухилявся від "кавової повинності", мала повне право подати на розлучення - і судді задовольняли це прохання

4. Кава як джерело натхнення

Чорний, солодкий, ароматний, інтригуюче терпкий, ну як він може не надихати на велике ... Є в історії яскраві приклади "кавових геніїв".

Бальзак випивав більше 60 чашок кава кожен день.

Вольтер, за спогадами сучасників, пив 50 чашок в день.

Бетховен пив каву не в таких великих кількостях, зате шалено любив дуже міцний напій.

А Себастьян Бах навіть написав оперу про жінку з пристрастю до кави.

5. Кавова ванна краси

Справжній хіт в сучасних спа-центрах. Спеціально підготовлена ​​кавова маса нагрівається до 50-60 градусів. У такій ванні необхідно провести 15-20 хвилин - і ви станете бадьорими і енергійними, якими б втомленими або сонними були до процедури.

6. Кавова пристрасть

"Кава в ліжко" - не просто традиція, характерна приємними враженнями і романтичним вранці. Виявляється, кофеїн сприяє порушенню, підвищує лібідо. Любителі кави отримують додатковий стимул до плотських задоволень! Доведено, що вони частіше займаються любов'ю і при цьому отримують більше гострих емоцій.

7. Кава в залі суду

Не так давно в Неаполі пройшов судовий процес над кави. Фармацевти звинуватили підбадьорливий напій в тому, що кава-брейки знижують продуктивність праці. У відповідь, італійські юристи з допомогою експертів довели: кава відмінно тонізує, покращує мозкові процеси і активно стимулює нервову систему. Таким чином, кава з розряду заборонених перейшов в категорію рекомендованих.

Міцного, підбадьорливого і солодкого вам кави!

Нагадаємо, раніше "Обозреватель" писав про 5 корисні властивості зеленого кава.

Нагадаємо, раніше Обозреватель писав про   5 корисні властивості зеленого кава

Тільки в нашому Instagram ви дізнаєтеся всі секрети Винника!

Але що ми знаємо про це бадьорить чорному напої?
Які секрети і таємничі властивості ховаються в його чорній глибині?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.