Навигация
Реклама
Реклама

Самарська область - Путівник вікімандри Wikivoyage

 1. Інші місця призначення [ правити ]
 2. Літаком [ правити ]
 3. На поїзді [ правити ]
 4. Автомобілем [ правити ]
 5. На кораблі [ правити ]
 6. електрички [ правити ]
 7. автобуси [ правити ]
 8. Водний транспорт [ правити ]
 9. Поромні переправи через Волгу [ правити ]
 10. Зимова переправа [ правити ]
 11. пам'ятки [ правити ]
 12. Музеї [ правити ]
 13. заходи [ правити ]
 14. Фестивалі [ правити ]
 15. Маршрути [ правити ]
 16. Велосипедні маршрути [ правити ]
 17. Пішохідні маршрути [ правити ]
 18. Оздоровлення і лікування [ правити ]
 19. Де зупинитися [ правити ]
 20. Запобіжні заходи [ правити ]
 21. На воді [ правити ]
 22. алергікам [ правити ]

Самарська область знаходиться в середньому Поволжі . відкрити карту

Самарська область лежить по обидва береги річки Волги, велика частина - в заволзьких лісостепах. Всього в області живуть більше трьох мільйонів чоловік, велика частина - в містах. Межує з Ульяновської областю на заході, Татарстаном на півночі, Оренбурзької областю на сході і Саратовської областю на півдні. Башкирія теж недалеко.

Географічно Самарська область розділена Волгою на дві частини, з'єднані лише двома мостами: автомобільним - по дамбі Жигулівське ГЕС (траса М5) та залізничним - в районі Жовтнева.

Але природні зони області значно різноманітніші: ліси в правобережній частині, включаючи Самарську цибулі, Сизранський і Шигонський райони; а на лівому березі великі лісові масиви знаходяться в Ставропольському і Красноярському районах, а також ліси в Шенталінском, Клявлінском, Ісаклінском, Сергіївському та Похвістнєвського районах. Сосновий «Бузулукский бор» знаходиться, як і слід було очікувати, в Борському районі, а також «зачіпає» Богатовскій і Кінель-Черкаський райони. В інших районах області переважає лісостеп, а на самому півдні - в Большечерніговском і Большеглушіцком районах - сухий степ Сиртовая Заволжя.

 • Самара - адміністративний центр області, стоїть на річці Волга
 • Тольятті - місто, де виробляють автомобілі ВАЗ. Варто на березі "штучного моря".
 • Сизрань - старий російський місто і великий транспортний центр на березі Волги.
 • Новокуйбишевськ - промислове місто-супутник Самари
 • Жигульовськ - невелике місто на території національного парку. Перетинаючи Волгу по дамбі Жигулівське ГЕС, ви обов'язково його побачите.

Інші місця призначення [ правити ]

Офіційний і найпоширеніший мова - російська. Але деякі корінні жителі області кажуть татарською, мордовському, чуваському, марійській мовами.

Літаком [ правити ]

область обслуговує міжнародний аеропорт «Курумоч» (IATA: KUF), розташований між Самарою і Тольятті.

Крім цього, є кілька аеродромів, призначених для малої авіації.

У 2013 році запущена програма пільгових польотів по Приволзькому федеральному округу, що зробило доступними польоти в Самару з довколишніх міст: Уфи, Казані, Пензи, Іжевська, Пермі, Нижнього Новгорода. Також є прямі рейси в Курумоч з Москви і Санкт-Петербурга.

На поїзді [ правити ]

з Москви до Самари можна дістатися поїздами з Казанського вокзалу:

 • 056М Москва - Самара
 • 132У Москва - Орськ
 • 040Й Москва - Уфа
 • 010Й Москва - Самара (фірмовий поїзд «Жигулі»)
 • 044У Москва - Оренбург
 • 014У Москва - Челябінськ
 • 028Щ Москва - Бішкек -2

і іншими.
Потяги з Санкт-Петербурга на Самару відходять з Московського вокзалу.
Денний поїзд № 45/46 Саратов-Самара має «загальні» (сидячі) вагони, зате квиток коштує всього 700 рублів.
до Тольятті поїзд 066 з Москви, поїзд 668 з Саратова .
Поїздами і електричками зручно добиратися до Сизрані (Є електрички з Інзи , Пензи та інших міст).

Автомобілем [ правити ]

На автобусі [ правити ]

З прилеглих областей можна дістатися до Самари на автобусі. центральний автовокзал [1] Самари розташований на перетині вулиці Аврори і Московського шосе.

Є також міжміські маршрути, які приїжджають в Тольятті, але не заходять в Самару; наприклад автобус «Воронеж-Тольятті» йде через Липецьк , Тамбов , Пензи і Сизрань .

На кораблі [ правити ]

По річці Волзі з травня по вересень (іноді довше) здійснюється навігація, курсують рейсові і круїзні судна. Круїзні маршрути часто включають невелику зупинку в Самарі. З осені по весну навігація не провадиться. По маршруту Рождествено-Самара круглий рік є щоденні рейси судами на повітряній подушці.

Основу громадського транспорту області складають електрички і міжміські автобуси.

електрички [ правити ]

Основні напрямки:

 • Самара - Сизрань

(Платформи і станції: Червоний Кряжок, Соцмісто, Конструкторська, Ліпягі, Молодіжна, Новокуйбишевськ, Томилово, Чапаєвськ, Зірка, Схід, Безенчук, Обшаровка, Октябрськ, Сизрань-1, Сизрань-2, далі на Інзу)

 • Самара - Жигулівське море - Тольятті

(Платформи Шкільна, Річкова, толеві, Кіркомбінат, Стаханівська, Безім'янка, П'ятирічка, Середньоволзька, Вишнева, Дачна, Яблучна, Козелковская, Ягідна, 176 км, 172 км, Водинский, 168 км, Сокская, Старосемейкіно, Царевщіне, 154 км, 151 км , Курумоч, Мастрюково, імені Валерія Грушина, задільних, Піскали, Канал, Жигулівське море, Тольятті, Жигульовськ)

 • Самара - Похвистнево

(Платформи Шкільна, Річкова, толеві, Кіркомбінат, Стаханівська, Безім'янка, П'ятирічка, Мирна, Зубчаниновке, Смишляевка, Енергетик, Олексіївка, Кинель, Язевка, Тургеневка, Георгіївка, Кротівка, Новоотрадного, Алтуховка, Штовхай, Тунгуз, Подбельський, Аверкін, Муравка, Похвистнево, далі на Бугуруслан)

Залізничний міст через Волгу знаходиться в районі Жовтнева.
Є міжміський електричка Самара-Пенза.

автобуси [ правити ]

З центрального автовокзалу Самари [2] [Dead link] відправляються автобуси до районних центрів Самарської області і деякі міста сусідніх областей.

З приміського автовокзалу в Самарі (Никитинская площа) також відправляються рейсові автобуси.

При цьому існує певна кількість приватних компаній, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення по області, але з метою зниження вартості проїзду не користуються послугами автовокзалів.

Водний транспорт [ правити ]

Навігація по річці Волзі з квітня по жовтень, за винятком суден на повітряній подушці.

Існують приміські маршрути Самари

 • Самара (Річковий вокзал) - прорана (острів Поджабний) - Рождествено
 • Самара (Осипенко, Кінап) - Зелений гай (турбаза «Ладья»)
 • Самара (Осипенко) - Гаврилова поляна - Підгори - Барбошіна поляна (колиш. Поляна імені Фрунзе)
 • Самара (Річковий вокзал) - Нижній пляж - Середній пляж - Шелехметь - Вінновка
 • Самара (Річковий вокзал) - Барбошіна поляна - Ширяєве - Богатир
 • прогулянкові рейси.

Використовувані типи суден: «Москва», «ОМ», «ПС», «Схід», «Хівус-10».

Приміські маршрути Тольятті

 • Селище Шлюзовой - Півострів Копилова
 • Тольятті - Автоград (6-й причал) - Березівка ​​- Климівка - Новодівочий - підвали
 • прогулянкові рейси: екскурсійні поїздки в село Ширяєве і на Молодецький курган на теплоходах «Жигулі» або «ОМ».

У Новокуйбишевську приміських річкових маршрутів немає. Є прогулянкові рейси від причалу на р. Кривуша (сел. Російські Ліпягі).

Самара-Сизрань-Самара: З Самари, від Річкового вокзалу на теплоході «Схід» щодня. Вартість 200 рублів в одну сторону, час в дорозі 2 години 15 хвилин. Рейси по буднях о 16-00 з Самари, по вихідним додатковий рейс в 09-30. Зворотно з Сизрані в Самару в 06-00 по будням, по вихідним додатковий рейс в 12-30. Розклад можна уточнити на сайті Самарського річкового пасажирського підприємства .

Поромні переправи через Волгу [ правити ]

З квітня по жовтень:

 • Сизрань-Приволзький район (уточнюйте розклад). З правого берега відправлення від причалу радгоспу «Комсомолець» (сел. Засизранскій); з лівого берега - з Ніжнесизранскіх Хуторів, від причалу в селі бестужевка (Приволзький район Самарської області). На переправі працює теплохід СП-101 (місткість - 50 автомобілів). Рейси здійснюються щодня з урахуванням метеорологічних умов.
 • Поромна переправа Самара-Рождествено. У 2015 році на поромній переправі «Жовтневий узвіз - Рождествено» працював вантажопасажирський теплохід «Окський-35», що вміщає 50 автомобілів.
 • Відправлення від Жовтневого спуску о 8:00, 11:00, 14:00, 18:00.
 • Відправлення з Різдвом о 6:00, 9:30, 12:30, 16:30.

Вартість проїзду 50 руб., Для дітей - 25 рублів; багаж 60 руб., велосипед 100 руб., мопед 180, мотоцикл 250, автомобілі від 370 до 750 з урахуванням проїзду водія. Діють пільги. Уточнити розклад можна на сайті Самарського річкового пасажирського підприємства [Dead link].

Зимова переправа [ правити ]

Зимова переправа по маршруту Самара-Рождествено здійснюється судами на повітряній подушці в світлий час доби. Зверніть увагу, що переправа залежить від погодних умов!

Зимова переправа по маршруту Самара - Ширяєво щодня в світлий час доби, починаючи з 29 грудня 2016 року. Вартість проїзду 300 руб. в один кінець. Ходить судно на повітряній подушці «Хівус» (місткість 10 осіб) або «Нептун» (20 чол.), Подробиці можна уточнити на сайті ТОВ «Самарське річкове пасажирське підприємство». Час в дорозі 1 годину. Попередній розклад: з Самари в 10:30 і 14:30, зворотно з Ширяєва в Самару в 11:30 і 15:30.

пам'ятки [ правити ]

За межами великих міст пам'ятки в основному природні або пов'язані зі знаменитими людьми, що проживали в цих місцях.

 • Жигулівські гори і національний парк Самарська лука, унікальний гірський масив в центрі Самарської області, оточений протягом майже 100 км річкою Волга, єдиний в своєму роді на всій Руській рівнині і центральної Росії. Незважаючи на порівняно невеликі висоти (до 381 м), Жигулівські гори вражають своєю красою і неповторністю. Найбільш вражаючі вершини - Молодецький курган, Усинський курган, Попова гора, Могутова гора і звичайно гора Стрельні з панорамним оглядовим майданчиком і відкривається видом на Самарську Луку і Волгу на десятки кілометрів навколо. Разом з Сокола горами на лівому березі Волги утворюють Жигулівські ворота - найвужче місце, затиснуте горами, в середній течії Волги. Жигулівські гори таять в собі безліч печер, гротів, в тому числі і підводних, цікавих об'єктів і явищ природи. Численні свідчення очевидців повідомляють про помітної активності НЛО і наявності інших паранормальних явищ в Самарській Луці, що безсумнівно притягує велику кількість уфологів і інших вчених дослідників. Жигулівські гори це джерело традицій, звичаїв, фольклору та обрядів багатонаціонального самарського народу.

Частина Жигулівських гір є заповідник му, де ростуть рідкісні рослини-ендеміки. Відвідати заповідник можна самостійно на автомобілі або з автобусною екскурсією. Гора Стрельні знаходиться на території заповідника. Офіційний сайт Жигулівського заповідника

 • Велику популярність придбало село Ширяєве, затиснуте з трьох сторін горами у самого берега Волги. Частину свого життя в цьому селі провів відомий російський художник Ілля Рєпін. Тут же була написана знаменита картина «Бурлаки на Волзі». Жителі села створили музей великого художника в старовинній російській хаті, там де Рєпін квартирував. Раз на два роки в Ширяєве проводиться бієнале сучасного мистецтва .
 • Блакитне озеро в Сергіївському районі Самарської області, недалеко від села Старе Якушкін. Майже правильної круглої форми, тому що розташоване в карстової лійки. Колір води інтенсивно блакитний, за що озеро і отримало свою назву. Озеро не замерзає взимку, тому що в його глибині (а вона більше 20 метрів) б'ють сірководневі джерела постійної плюсової температури. Пам'ятник природи регіонального значення.
 • Сергієвський мінеральні води, курорт.
 • Серноводське Шихан в Сергіївському районі біля впадіння річки Шунгут в річку Сургут, у села кишеню-Аделяково, приблизно в 5 км на південь від Серноводське.
 • «Рачейскіе Альпи», «Чортів палець», суфозійний печера в Старорачейском бору Сизранського району.
 • Будинок-музей Леніна (сім'ї Ульянових) в селі Алакаевка Кінельського району
 • Муравельний ліс поблизу Алакаевкі

Самарська область багата місцями для відпочинку на природі. Безліч різних баз відпочинку на Волзі, також є місця для відпочинку на інших річках та озерах області.

У Самарській області багато санаторіїв, де відпочинок можна поєднати з лікуванням.

Влітку і восени в лісах Самарської області багато їстівних грибів.

Музеї [ правити ]

12 музей ретро-мотоциклів «Мотомир В'ячеслава Шеянова», Самарська область, Волзький район, п. Петра-Дубрава, вул. Климова, д. 2Б.

заходи [ правити ]

У Самарі багато концертних майданчиків і театрів, такі як: театр опери та балету, кілька драматичних театрів, ТЮГ, філармонія, театр ляльок, цирк. У Тольятті театр «Колесо» і філармонія. Драматичний театр в Сизрані.

Великі спортивні заходи проходять в Самарі на футбольному стадіоні «Металург», в тольяттинской хокейної «Лада-Арені».

Фестивалі [ правити ]

У Самарській області щорічно на природі проходить найбільший фестиваль бардівської пісні (Грушинський фестиваль). Взимку, звичайно в кінці лютого, проходить «Зимовий Грушинський» - серія концертів на майданчиках міста Самари.

Ще один фестиваль авторської пісні «Платформа» - відгалуження Грушинського фестивалю на Мастрюковскіх озерах.

«Метафест» - не обмежений жанрово музичний фестиваль, де можна почути блюз, фолк, кантрі, фьюжн, фанк, реггі, ска, акустичний рок, блюз, джаз та інші стилі музики. Проходить зазвичай на Мастрюковскіх озерах в кінці липня. Фестиваль «Барабани світу» проходить влітку на Федорівське луках між Самарою і Тольятті. «Сизранський помідор» - такий ось свято врожаю проходить щорічно у вихідні десь в середині серпня в Сизрані . Святкові ходи в центрі міста, конкурси, розваги і звичайно ярмарок.

«Свято вишневого пирога» проходить в серпні в селі Ширяєва в честь особливого сорту вишні, виведеного селекціонером А. В. Бещева. Пісні, танці, частівки, літературні читання, ярмарок та головне - конкурс пирогів.

Маршрути [ правити ]

«Жигулівське кругосвітка» [ правити ]

Популярний ось уже десятки років маршрут «Жигулівське кругосвітка» дозволяє здійснити подорож навколо Самарської луки по водах річок Волга і Уса. Проходиться на байдарках або ялах. Починається маршрут від пристані Тольятті, від греблі Жигулівське ГЕС або від селища Федорівка. Вниз за течією Волги туристи спускаються повз Самари до села Переволока. У Переволока човна витягують на берег і переправляють через перешийок на розташовану в декількох кілометрах річку Усу. За перебігом Вуса спускаються до Молодецького кургану, а потім через Куйбишевське водосховище назад в Тольятті. Всього приблизно 200 км.

Велосипедні маршрути [ правити ]

Сайт велосипедистів Самарської області - «Велосамара» [3] детально описує маршрути як для початківців (40-50 км), так і для просунутих (80-100 км) велосипедистів:

 • Рождествено - Підгори - джерело Святого Іллі - Підгори - Рождествено
 • Прибережний - Грушинський поляна - селище Курумоч - селище Волзький - Червона Глинка - Самара
 • Жигулівське море - Жигульовськ - Бахілово - Бахілова Поляна - гора Стрельні - Сонячна Поляна - Богатир - Ширяєве - Гаврилова Поляна - Підгори - Рождествено
 • Рождествено - Новинки - Шелехметь - селище Джерельний - Аскули - Ширяївський яр - озеро кочкарних - кордон Чурокайка - Торновое - Рождествено
 • Дубки - Лиса гора - гора Борсук
 • Сизрань - Губін - Кушнікова - Шігони - Муранка - Усолье - Тольятті - Прибережний - Царевщіне - Самара
 • Зимник через Самарську Луку

та інші. На цьому ж сайті можна знайти попутників для велопокатушек навіть взимку.

Пішохідні маршрути [ правити ]

Кам'яна чаша. Пішки від села Ширяєве або через гори від села Сонячна Поляна ( Жигульовськ ).

Оздоровлення і лікування [ правити ]

У Самарській області є санаторії, де відпочинок можна поєднати з лікуванням.

 • Санаторій імені Чкалова (Самара, Бaрбошінa полянa, 9-я просекa)
 • Санаторій «Самарський» (Самара, Бaрбошінa полянa, 9-я просекa)
 • Санаторій «Можайський» (Самара, Студений Яр)
 • Санаторій «Волга» (Самара, 7-а просіка) належить Міноборони РФ. Не плутайте з однойменною готелем на Волзькому проспекті.
 • Санаторій «Червона Глінка» (Самара, пос. Південний)
 • Санаторій «Сергієвський мінеральні води» (Сергієвський район, сел. Серноводск) спеціалізується на захворюваннях опорно-рухової системи. У лікуванні використовуються сульфатно-мулові грязі озера Молочка, а також мінеральні сірководневі сульфатно-гідрокарбонатно-кальцієво-магнієві води Сірчаного озера.
 • Санаторій «Волзький стрімчак» Управління справами Президента РФ (Шигонський район)
 • Санаторій «Надія» (Тольятті, Лісопаркове шосе)
 • Санаторій «Русский Бор» (Тольятті, Лісопаркове шосе)
 • Санаторій «Ставрополь» (Тольятті, Лісопаркове шосе)

Де зупинитися [ правити ]

Тут ми перерахуємо тільки ті місця (готелі, турбази, санаторії), які не перебувають в містах і селах Самарської області і не потраплять до відповідних статей вікімандри.

1 Санаторій «Волзька стрімчак»

, Шігонській район, с. Волзька Утес. ☎ 8 800 200 26 43. Санаторій Належить медичний центр Управління справами президента РФ. Одного разу тут даже проходив саміт «Росія-ЄС». Альо їдуть сюди нема за історією, а за лікуванням и відпочінком на природі. Хоча будівля санаторію відреставровано и персонал в цілому намагається ВІДПОВІДАТИ сучасним вимоги, іноді ще зустрічаються відгомоні радянського минулого. Пропонують Різні лікувальні ванни, грязі, гідромасаж, Підводне вітягування хребта, кріотерапію, інгаляції та інші оздоровчі процедури. Для лікування та патенти мати санаторно-курортну карту. Контакт з найрізноманітніші: від 5300 до 36750 рублей за путівку. 2 Парк-готель «ВАСИЛІВСЬКИЙ» (Безенчуцькому район, на Північний Захід від села Володимирівка). ☎ +7 (846) 312-66-77, 312-66-78. від 3700 руб. / Сут. стандартний номер на двох, люкс 7500 руб., вілла 29000 руб. Відкрито в 2012 году. Колод котеджі и доглянутий територія, что охороняється. Неподалік від берега Волги, поруч є озеро. Відмінне місце, если ви любите Проводити час на природі, но НЕ Готові відмовітіся від досягнені цівілізації. Дістатіся до готелю можна только на автомобілі (по трасі Р226). 3 Готельний комплекс «Слов'янська село» , Красноярській район, село Мала Царевщіне, вул.Лісова, 18/2. ☎ +7 (846) 978-27-00. Не дешево. Давно відомій Самарцев готельний комплекс. Є основний корпус и окремо стояти двоповерхові котеджі. Тут іноді буває Досить шумно - проводять весілля, ювілеї, конференції. Є поле для міні-гольфу, обладнані майданчики для барбекю, баня и сауна. Взимку заливають ковзанка, а Неподалік є Гірськолижна база «Схили». 4 База відпочинку «Маяк» (Турбаза «Маяк», еко-готель «Маяк») , Шігонській район, с , Самарська обл, селище Курумоч (за селищем «Влада праці», на березі Мастрюковскіх озер, в 40 км від Самари). ☎ +7 (846) 332-32-79, + 7-927-710-25-61. стандарт 4000 руб. / добу, сьют від 5000 руб. (З харчуванням). Парковка 100 руб. / Добу. Поруч ліс, фестивальна галявина, Мастрюковскіх озера, річка Волга. Розміщення в срубових котеджах і віллах. Є лазня (фінська і російська) від 3000 руб. та плюс 200 руб. кожен віник. Прокат вейкборд, байдарок, каяків, приладдя для риболовлі тощо. Wi-Fi платний (вигідніше використовувати мобільний інтернет). Комарі влітку - в подарунок. 12 «Восьма миля» , Траса М5, 977 км. ☎ +7 (8482) 61-91-13. 11.00-24.00. Кафе в сосновому бору на трасі M5 близько Тольятті . Супи, салати, роли, шашлик, люля-кебаб, млинчики, морси і багато чого ще. Крім кафе там контактний зоопарк, ставок з качками, мотузковий містечко, гірки, гойдалки, пісочниці, різноманітні скульптури з мультфільмів. Є і мотель - для тривалого проживання не підходить, але зупинитися перекусити відпочити можна.

Запобіжні заходи [ правити ]

пожежонебезпека [ правити ]

Влітку в Самарській області встановлюється дуже спекотна і суха погода. У лісах і степах можливі пожежі. Будь ласка, утримайтеся від розведення багать у невстановлених місцях. Уважно ставтеся навіть до сигаретних недопалками. Унаслідок пожежонебезпеки деякі лісництва можуть заборонити в'їзд до деяких лісові зони, про це буде написано на покажчиках при в'їзді в ліс, будьте уважні.

На воді [ правити ]

 • У Самарській області багато водойм. Річки Волга, Сік, Самара є судноплавними; великі судна використовують фарватер, але маломірні судна і особливо гідроцикли часто порушують правила і набирають велику швидкість поруч з берегом. Будьте вкрай уважні при купанні у водоймах.
 • Чорні кулі на пляжі означають заборону на купання.
 • У малих річках і озерах водяться двостулкові молюски, найчастіше беззубки. Їх раковини мають досить гострі краї, так що наступивши з необережності на порожню раковину (яку не видно під водою на дні) можна порізати ногу. Так що аптечка з бинтом, пластиром і перекисом водню не буде зайвою.
 • Ніколи не намагайтеся переплисти Волгу навіть в найвужчому її місці.
 • У зимовий час річки замерзають і по ним можна ходити пішки, дотримуючись запобіжних заходів. Будь ласка, звертайте увагу на знаки, що забороняють пішохідну переправу по льоду.

Небезпечні тварини [ правити ]

 • Можуть зустрітися кабани, лосі.
 • Пам'ятайте, що лисиці, щура, миші, білки можуть бути переносниками захворювань, таких як геморагічна лихоманка і сказ. Уникайте контактів, якщо тварина поводиться неадекватно.
 • Водяться отруйні змії - гадюки, вони активні з квітня і до жовтня, уникайте зустрічі з ними. Якщо ви не можете відрізнити гадюку від полоза, про всяк випадок уникайте контакту з усіма зміями. Після укусу змії негайно зверніться до лікаря.
 • Маленькі, але неприємні тварини - кліщі - можуть бути переносниками енцефаліту, бабезиоза і бореліозу. У достатку водяться в лісах і парках Самарської області. Активні найбільше в травні-червні.

алергікам [ правити ]

 • У Самарській області ростуть дерева, чагарники і квіти, які в період цвітіння (травень-червень) можуть викликати алергію у схильних до цього людей.
 • У лісах і степах в теплу пору року живе безліч комах. Вас можуть покусати комарі, бджоли, оси, ґедзі. Використовуйте репеленти і антигістамінні препарати. При необхідності відразу зверніться до лікаря (швидку допомогу можна викликати по телефону 03).

екстремалам [ правити ]

 • У Жигулівських і Сокіл горах є печери і штольні. Будь ласка, не лазьте туди без супроводу, це небезпечно. А краще взагалі не лазьте.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.