Навигация
Реклама
Реклама

Доналд Трамп - Turkish Forum


© AP Photo, Marco Ugarte

Оглядач «Нью-Йорк таймс» критикує рішення Трампа відгородитися стіною від Мексики, щоб вирішити проблему напливу в США мігрантів з країн Латинської Америки. На думку автора, США потрібен «план, який створить стіну - а не стіна, яка замінює план».

в

Будівництво прикордонної стіни не вирішить нашу імміграційну проблему13.02.2019 11 1410 Томас Фрідман (Thomas L. Friedman)

Дебати навколо стіни на кордоні США і Мексики, а також питання міграції стали настільки спотвореними цим надмірно перегрітим нонсенсом президента Трампа - ми повинні побудувати стіну, щоб стримати всіх цих гвалтівників і вбивць, і Мексика заплатить за неї - що ми і забули, як би це звучало, якби це говорив президент, який визначає реальну проблему на кордоні заради цього рішення, а не просто для того, щоб активізувати свій електорат.

На жаль, ми маємо президента, який хоче витратити 5,7 мільярда доларів на стіну, щоб вирішити свої політичні проблеми з телеведучими Рашем Лімбо, Енн Кольтер і Лорою Інгрем. У той час як американці потребують президенті, який хоче витратити 5,7 мільярда доларів на багатосторонню стратегію міграційного виклику, з яким зіткнулися США.

Ось як справжній президент пояснив би це: «Дорогі співвітчизники, ми зіткнулися з глобальною кризою. Все більше людей сьогодні переїжджають в пошуках роботи, притулку, безпечного місця подалі від екологічних катастроф або просто прагнуть до порядку, як ніколи з часів Другої світової війни. Таких людей близько 70 мільйонів.

Чому зараз? Відповідь: в кінці XIX і протягом ХХ століття на зміну світу, яким у багатьох регіонах керували великі імперії, прийшов мир під керівництвом незалежних національних держав. І 50 років післявоєнного періоду були чудовим часом для того, щоб бути слабким маленьким національною державою - і цьому є кілька причин.

По-перше, тому що тоді були дві наддержави, які змагалися за їх симпатії, підкидаючи свою допомогу, створюючи їх армію, скуповуючи їх дешеві товари і навчаючи своїх дітей в їх університетах. По-друге, зміна клімату відбувалося поступово. По-третє, чисельність населення все ще була під контролем в світі, що розвивається. По-четверте, ні у кого не було смартфонів, щоб з легкістю організувати рух проти свого уряду або навіть побачити, як виглядають Париж або місто Фенікс зі штату Аризона. По-п'яте, Китай не був членом Світової організації торгівлі, тому кожна бідна країна могла розвивати текстильну або іншу низькооплачувану галузь.

Всі ці переваги зникли на початку XXI століття. Викликана змінами клімату екстремальна погода - повені, посухи, рекордні температури в результаті тотальної вирубки людиною лісів - початку добивати багато країн, а особливо дрібних фермерів. Кількість людей зі світу, що розвивається зросла завдяки кращій якості охорони здоров'я. Африка з 140 мільйонами людей в 1900 році розрослася до мільярда до 2010-го, а за прогнозами розростеться до 2,5 мільярда до 2050-го. Такий же стрибок стався в Центральній Америці, в країнах на кшталт Гватемали.

У той же час смартфона дозволили громадянам з легкістю порівнювати їх рівень життя з життям в Парижі або Фініксі - і знайти, як дістатися туди. Крім того, Китай приєднався до Світової організації торгівлі, захопивши низькооплачувані індустрії, а кінець холодної війни означав, що жодна наддержава не стане чіпати вашу країну, тому що все, щоб вона б від цього виграла - це рахунок.

Результат: сьогодні значно важче бути слабкою країною, і найслабші з них починають руйнуватися або дробитися. Це Гватемала, Гондурас, Сальвадор і Венесуела в нашій півкулі, а також Судан, Сирія, Афганістан, Лівія і багато країн на південь від африканської Сахари.

Це породило широкі зони «безладу» - великий геополітичний тренд в світі, коли всі ці люди намагаються вийти з цього безладу в світ порядку. І це те, що породжує всі ці популістські, націоналістичні і антіммігрантскіе спалаху по всьому світу близько, включаючи Америку і Європу.

Це справжній контекст міграційного кризи. Яка відповідь? Якщо ви подивіться, що сповільнило потік мексиканців, легальними або нелегальними шляхами прибували в Америку протягом останнього десятиліття, то це була комбінація величезною економічною потужністю Мексики - частково завдяки NAFTA і сповільненого зростання населення в цій країні. До цього мржно додати поліпшення принципів управління країною і більш якісним контролем на кордоні Мексики і США.

Така ж формула повинна зараз бути застосована до Гватемали, Гондурасу і Сальвадору. Вони перетворилися на основне джерело всіх мігрантів, які прибувають в Америку сьогодні, включаючи 187 тисяч неповнолітніх без супроводу дорослих, яких підібрав Прикордонний патруль США в 2014-2018 роки. Їх батьки відправили їх таким чином до рідних, які вже осіли в США, або щоб захистити дітей від насильства і примусової вербування з боку місцевих банд.

У червні минулого року рада з міжнародних відносин в своєму звіті зазначив: «У 2015-му, останньому році, коли ці дані стали доступні, 3,4 мільйона чоловік, що народилися в Сальвадорі, Гватемалі і Гондурасі проживали в США, що більш ніж в два рази перевищує їх кількість в розмірі 1,5 мільйона у 2000 році ». Внаслідок шаленої корупції і воєн кримінальних угруповань сальвадорці, гондурасці і гватемальці щорічно змушені виплачувати близько 651 мільйон доларів на вимогу організованих кримінальних угруповань. Ці банди, на зразок MS-13 виникли в Центральній Америці в середині 90-х «після масштабних депортацій з США нелегальних іммігрантів-кримінальників».

Ось чому, серед іншого, розумна американська політика щодо міграції могла б зайнятися просуванням сімейного планування на сільських територіях Центральної Америки. Дозволити релігійному праву Америки обмежувати допомогу США з планування сім'ї за кордоном - це нерозумно.

А Єдина річ, яка перевищує останню за своєю тупості, це відсутність роботи над врегулюванням зміни клімату, що відмовляється робити Трамп. Екстремальна погода зруйнувала дрібне фермерство в Центральній Америці. І коли дрібне фермерство слабшає чи перебуває в агонії, люди залишають сільську місцевість і йдуть в місто. І якщо вони стикаються там з високим рівнем безробіття і злочинності - вони направляються в Америку.

У той же час ми потребуємо інвестиції з боку місцевих та іноземних компаній і урядів для побудови інфраструктури, туризму і торгівлі в Центральній Америці, щоб більше людей могли там процвітати, особливо коли 61% населення - молодше 29 років. На жаль, зараз середній рівень інвестицій сягає всього 12% ВВП Гватемали, Гондурасу і Сальвадора, а в Мексиці - 26%.

Так, в кінцевому рахунку легальні і нелегальні мігранти насправді роблять свій внесок в розвиток Америки, але безсумнівно і те, що безпека на кордоні, надання притулку, облаштування та інтеграція тиснуть на федеральне і регіональні уряди. Однак ...

США могли б витрачати мільйони доларів, щоб допомогти стабілізації центрально-американських країн - щоб більше їх жителів могли залишитися вдома, чому віддають перевагу більшість мігрантів - і таким чином ми все-таки заощадимо гроші і зменшимо нелегальну міграцію. У будь-якому випадку ми витрачаємо від 14 до 38 тисяч доларів, щоб затримати і депортувати тільки одного мігранта.

Нарешті, нам потрібні огорожі, дрони і сенсори, щоб посилити кордон на місцях. Але замість того, щоб будувати стіну на кордоні з Мексикою за 5,7 мільярда доларів, нам потрібно допомагати Мексиці покращувати свою здатність перехоплювати мігрантів на їх південному кордоні з Гватемалою, яку всі мігранти Центральної Америки, що рухаються на північ, повинні пройти. І це не так важко. Існує тільки два головних шляхи з Гватемали на північ, з горою посередині. Це називається мексиканським «вузьким перешийком Теуантепек».

Якби ми разом з Мексикою працювали над тим, щоб створити на прохідному пункті кращу інфраструктуру - біометричний контроль і поліпшену здатність інспекції транспортних засобів, людей і товарів з метою зупинити контрабандистів, а також інтерв'ювали потенційних шукачів притулку - ми б істотно знизили кількість тих, хто йде з Центральної Америки через Мексику і збирається на нашому кордоні.

У підсумку нам потрібен план, який створить стіну - а не стіна, яка замінює план. Це те, що запропонував би справжній президент. Якби тільки у нас такий був.

І давайте без ілюзій: все більше слабких національних держав будуть руйнуватися під тиском обставин в майбутньому десятилітті, і ніяка імперія не встановив там порядок - ці дні давно пройшли. І ці держави просто-напросто більше не зможуть ефективно управляти собою. (Чорт, Великобританія більше не може ефективно управляти собою!)

Тому то, як світ буде взаємодіяти з метою принести порядок у все більшу кількість місць - Італія ось просто створила і профінансувала Лівійську берегову охорону, щоб захистити себе від мігрантів, які перетинають Середземномор'ї, - стає одним з найбільших управлінських викликів для цієї країни.

https://inosmi.ru/politic/20190213/244561660.html

Чому зараз?
Яка відповідь?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.