Навигация
Реклама
Реклама

Як визначити вік красноухой черепахи

 1. Зв'язок віку з плямами червоного кольору
 2. Як достовірно визначити вік красноухой черепахи
 3. перший спосіб
 4. другий спосіб
 5. третій спосіб

Багато стали заводити різноманітних вихованців, досить рідкісних і цікавих, батьківщиною яких є далекі тропіки - це і удави, і змії, і крокодили, і пітони, і черепахи. У більшості випадків віддається перевага нешкідливою черепасі, яка веде спокійний і розмірений спосіб життя, тим більше, що витрати на її утримання мінімальні. Дуже часто, виходячи з таких міркувань, заводять червону черепаху , Яка веде, в основному, водний спосіб життя.

Для утримання такої черепахи знадобиться акваріум з невеликою частиною суші, або як його називають Аква тераріум. Плюс такого змісту ще і в тому, що ці елементи зможуть доповнити загальний дизайн кімнати або квартири.

Черепах можна віднести до довгожителів серед безлічі тварин, червоновуха черепаха може прожити до 50-ти років. Що стосується домашнього утримання, то все буде залежати від того, наскільки домашнє утримання буде наближене до природних. Якщо за нею правильно доглядати і утримувати її в чистоті, то вона зможе прожити 30 років і більше, тим більше, що якогось виняткового догляду вона не вимагає, але деякі тонкощі слід знати. По-перше, потрібно знати, скільки років придбаної черепасі і лише потім визначатися з умовами утримання і раціонального харчування.

Зв'язок віку з плямами червоного кольору

Швидше за все, що черепаха буде куплена в зоомагазині і продавець повинен сказати її вік. Це необхідно для того, щоб визначитися з харчуванням, оскільки воно може відрізнятися, в залежності від віку.

Позаду очей, у красноухой черепахи є плями, не пов'язані з органами слуху. Протягом усього життя ці плями змінюють колір від червоного до бордового.

Молода черепаха має зелений з розлученнями панцир, який тьмяніє і темніє в міру її дорослішання.

Орієнтуватися на вік черепахи можна, знаючи розміри її карапакса. Але знову ж таки, в домашніх умовах, тим більше, сприятливих черепаха може рости кілька швидше, ніж на природі. Мало того, є багато підвидів черепах, у яких різне співвідношення довжини панцира по відношенню до віку.

Як достовірно визначити вік красноухой черепахи

Для нефахівців існує кілька способів визначення віку своїх вихованців: по довжині панцира і характер малюнка на ньому, за його формою і кольором.

перший спосіб

Незважаючи на те, що є ймовірність помилки при визначенні віку рептилії по довжині панцира, все ж про цей спосіб потрібно знати.

Для початку, слід з'ясувати, до якого підлозі належить вихованець, що теж не так просто визначити, особливо в молодому віці, а потім можна приступати до вимірів і зіставляти свої результати з базовими. Це буде виглядати наступним чином:

 1. Перший рік життя вихованців характерний однаковими розмірами панцира, що дорівнює 6 см.
 2. Самка на другий рік життя має панцир довжиною 9 см, а самець 8см.
 3. На третьому році життя панцир самки має в довжину близько 14см, а панцир самця до 10см.
 4. До четвертого року життя панцир самки виростає до 16см, а панцир самця - 12см.
 5. До п'яти років життя самка має панцир довжиною 18см, а самець - 14см.
 6. У шість років життя самка може похвалитися довжиною панцира близько 20-ти см, а самець - 17см.

Можна сміливо сказати, що до шостого року життя черепаха має панцир, який буде мати такі ж розміри в міру подальшого дорослішання.

Розміри можуть збільшуватися, але не значно, а потім панцир черепах перестане рости зовсім.

На величину панцира великий вплив мають наступні фактори:

 • Різноманітність раціону.
 • Розміри Аква тераріуму.
 • Умови утримання.
 • Впадає чи в сплячку черепаха.

Тому, даний метод, має серйозну погрішність і для домашніх вихованців малопридатні. В такому випадку, можна скористатися іншим методом, що зміцнить свої припущення, засновані на першому способі. Незважаючи на те, що він більш складний, він більш надійний. Основа даного методу - це визначення віку черепах по малюнку на панцирі.

другий спосіб

Панцир черепахи - це як відбиток пальців людини: він унікальний, якщо звичайно черепаха знаходиться в хороших умовах, у неї різноманітний раціон і їй досить місця для ведення активного способу життя.

На її панцирі є концентричні кільця, що свідчать про її віці. Кільця починають з'являтися після того, як вона досягне 1 року життя, і потім активно з'являються, в перші 2-3 роки. За кожні півроку життя додається по 2-3 кільця, після чого цей процес починає гальмується і, кожен прожитий черепахою рік, може бути засвідчена одним кільцем. Порахувавши кількість таких кілець можна легко визначити вік свого вихованця. Якщо бути точніше, то вік придбаного вихованця, оскільки кожен власник згодом може точно визначити вік черепахи, приплюсувавши до віку покупки, роки, які прожила черепаха безпосередньо у господаря.

Щоб зробити більш точні розрахунки, слід порахувати кількість кілець і вивести середній результат. Як видно з опису другого способу, він теж дає деяку похибка, тому можна і помилитися, якщо не знаєш точної дати появи на світло.

третій спосіб

Третій спосіб заснований на тому, що в процесі росту змінюється інтенсивність забарвлення панцира черепахи. Чим молодше черепаха, тим світліше і ніжніше її забарвлення. При досягненні чотирьох років життя панцир черепахи починає темніти. До цього періоду вікові кільця мають один і той же колір, а з потемнінням панцира, темніють і кільця. У черепахи похилого віку має майже чорний колір, такий же колір мають і кільця.

У міру зростання, панцир черепах починає набувати правильну овальну форму, ставати дуже гладким, чого не скажеш про панцирі молодий черепахи.

Про те, що черепасі вже не мало років, може свідчити її спосіб життя. У молодому віці черепаха більш рухлива і цікава, що свідчить про наявність великого запасу енергії. Чим ближче до старості, тим енергії стає все менше і менше, черепаха починає вести малорухливий спосіб життя: вона менше рухається і більше відпочиває. Ці ознаки характерні не тільки по відношенню до черепах.

На закінчення можна додати, що не так вже й важливо знати вік черепахи, якщо купується вона зовсім маленькою. Головне, щоб черепашка відчувала себе затишно, щоб умови її утримання були наближені до природних, а в раціоні харчування були присутні продукти, багаті усіма необхідними поживними речовинами. Плюс до всього - це увага і турбота, постійний контроль чистоти, який зводиться до регулярної заміні води, інакше навряд чи черепаха довго проживе, і навряд чи вийде за її панциру визначити її вік.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.