Навигация
Реклама
Реклама

Вік, ріст і тривалість життя черепах

Довжина і швидкість росту черепах

Зміна довжини черепашат можна побачити по світлим швах між щитками карапакса. Якщо черепаха росте швидко, то нові рогові шари по периферії щитків стають дуже світлими, потім туди вростають відростки пігментних клітин (дермальних меланофорів) і по ним переноситься пігмент, зазвичай у вигляді тонких променів або темних плям. Коли ці річні кільця "постаріють", пігментовані зони не будуть відрізнятися від попередніх. Це витрати прискореного зростання в неволі. (С) Д.Б.Васільев.

Смуги зростання у сухопутних черепах не повинні бути занадто широкими, в іншому випадку це буде свідчити про перегодовування.
У міру зростання у молодих черепах змінюється форма тіла і колір панцира. Панцир витягується в довжину і темніє. Коли черепаха виростає і стає статевозрілої, якщо це самець, то у нього може з'явитися поглиблення на пластроні, більш товстий і довгий хвіст, довгі кігті. Також може змінитися колір очей і колір носа.

Параметри червоновухих черепах, народжених і живуть в природі

Вік Новонароджений 1 рік 2 рік 3 рік 4 рік 5 рік Довжина (самці) 2,5-3 см 5-7 см 7-9 см 8-12 см 10-14 см 13 см Довжина (самки) 2,5-3 см 5-7 см 7-9 см 9-15 см 13-18 см 17 см

Параметри сухопутних черепах черепах, народжених і живуть в природі (на прикладі Testudo hermanni)

Вік Новонароджений 1 рік 2 рік 3 рік 10 років Довжина 30-34 мм 48-52 мм 56-60 мм 75-90 мм 13-16 см (самці)
15-18 см (самки) Вага 10-12 г 25-35 г 48-65 г 95-150 г

У домашніх умовах зростання черепахи залежить від розміру акваріума / тераріуму, частоти годування, раціону, додавання кальцію в корм.

Визначення віку черепахи Визначення віку черепахи

У черепах, що живуть в районах з добре вираженими сезонами року, можна приблизно визначити їх вік за кількістю річних кілець на рогових щитках. Річні кільця у середньоазіатської черепахи, наприклад, добре за-Метн і розмежовані різкими вдавлениями - відмітками зимових сезонів. Ембріональний щиток, з яким черепаха вилуплюється з яйця, добре помітний завдяки своїй нерівній, як би зернистої поверхні. За годіч-ним кільцям можна обчислити темп зростання даної черепахи, так як приріст ширини щитків пропорційний приросту довжини всього панцира. У деяких випадках показана кореляція між числом кілець в перетині довгих кісток і величиною панцира.

Точно дізнатися вік черепахи, що її вирощували з народження, неможливо, але приблизно його можна визначити так:

1. За розміром черепахи (довжині панцира)
2. За кількістю кілець на панцирі: за 1 рік утворюється 2-3 кільця. Щоб бути більш точним можна підрахувати кілька лусочок, а потім знайти середнє значення.
Але треба враховувати, що і розмір і число кілець залежить від умов утримання черепахи, а також впадала вона в сплячку.
Кільця з'являються, коли черепасі немає ще й року. У дуже старих екземплярів панцир стає особливо гладким, як у новонароджених, а річні кільця бліднуть.
При підрахунку борозенок, слід врахувати, що в період активного росту: від новонародженої, до дворічки борозни визначають термін розвитку від 3 місяців, до півроку, а в подальшому окологодічний термін.

Зростання здійснюється при додаванні нових порцій кератину, що призводить до поступового збільшення діаметра щитка. У черепах помірних широт ріст йде більш бурхливо в теплу пору року. Нові порції кератину утворюють добре помітну кільцеву скульптуру - так звані "річні кільця". Для підрахунку цих кілець потрібен певний навик. У молодих черепах і особливо у розведених в неволі протягом декількох перших років життя кератин відкладається у вигляді безлічі тонких кілець (це, звичайно, не відповідає віку черепахи). У дікоотловленних тварин річні кільця можуть дати більш корисну інформацію. Часто за кількістю та якістю "річних кілець" можна визначити (хоча і не у всіх випадках) вік черепахи, час, коли вона потрапила в неволю, початок хронічної хвороби, пов'язаної з порушенням росту, правильність умов утримання і т. Д.
З віком мальпигиев шар починає функціонувати в основному тільки по периферії щитка (в так званих ареолах). У центрі щитка гермінативний шар може дегенерувати і втрачати зв'язок з базальноїмембраною. Тут утворюється порожнина і щиток може відставати від підлягали кісткової пластини. У видів, що риють зовнішні шари рогового шару можуть стиратися і панцир стає абсолютно гладким. У деяких прісноводних черепах (в тому числі червоновухих) і особливо у молодих тварин в фазі инициального (бурхливого) зростання рогові щитки панцира можуть слущиваться і замінюватися новими. Механізм цього явища схожий з линянням лускатих рептилій. (Васильєв Д.Б. Черепахи. Зміст, хвороби і лікування)

Тривалість життя черепах

Втрата яєць через руйнівний гнізд становить 40-95%. Виживання молодняку ​​- 10-55%, у віці від 10 до 15 років гине 10-15% в рік. Повна зміна поколінь відбувається кожні 20 років, і тварини у віці 30 років зустрічаються вже рідко. У домашніх умовах часто черепахи гинуть від інфекцій і погане утримання. Але в середньому черепахи невеликих розмірів живуть по 50 років, великі по 80 років, дуже великі - 150-200 років.

Приблизні дані, взяті зі спостережень герпетологів в зоопарк і приватних колекціях:

  • середньоазіатська - 40-50 років
  • червоновуха - 40-50 років
  • індійська покрівельна черепаха (Kachuga tecta) - 37 років
  • коробчаті черепахи - 50-100 років
  • черепаха блендінгу (Emydoidea blandingii) - 60 років
  • пустельний гофер (Gopherus agassizii), морські черепахи - 80 років
  • промениста - 85 років
  • балканська (Testudo hermanni) - 90 років
  • шпороносная - 115 років
  • галапагоська, Сейшельські - 150-180 років

Тривалість життя черепахи залежить сильно від догляду за нею. У деяких людей зустрічаються 20-30-річні черепахи або навіть 40-50-річні, але багато хто з них з-за поганого змісту мають багато старечий захворювань і довго не простягають. Подейкують, що якби не хвороби і не зовнішні чинники, черепахи жили б вічно. =)
Тривалість життя черепахи залежить сильно від догляду за нею

визначення віку визначення віку

Докладна стаття про вік черепах

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.