Навигация
Реклама
Реклама

Твір на атестат зрілості

АРХІВ
екзаменаційна робота
(Твір по літературі)
на атестат зрілості
учня 10 "а" класу
Фотесова Геннадія
1 червня 1981 року.
ПІСНЯ Про БАТЬКІВЩИНІ (За обраним творам радянської поезії)

Мати-Росія моя,
З чим тебе мені порівняти?
Без тебе мені не співати,
Без тебе мені не жити ...
Ти мудра і добра,
І народи землі
Славлять твоє серце,
Славлять думи твої ...
Сергій Островой

Як тільки я замислююся про свою милою, ні з чим незрівнянну і неповторно красивою Батьківщині, переді мною постають блакитні обрії і квітучі степи, чарівні ліси і широкі, звивисті ріки. Я раптом відчуваю, як легкий срібний вітер куйовдить моє волосся, як летять мені назустріч переливаються на сонці бризки, які б'ються фонтаном через прибережного каменя в результаті налетіла на нього морської хвилі. Які гарні ці миті, миті безпосереднього зіткнення з рідною природою.
Трохи остудивши запал своєї уяви, я повертаюся до реальності. В моїй душі тут же спалахує, мов вогонь, почуття великої вдячності до тих людей, які силою свого обдарування і чудодействен талантів створили прекрасні твори про нашу безсмертною і нескінченно улюбленої Батьківщини. Саме їй присвятили свою творчість такі великі майстри слова, як Пушкін, Лермонтов, Блок, Єсенін і багато інших. Про Єсеніна я хочу сказати окремо, бо він один з улюблених моїх поетів.
Єсенін народився в селі, тому з дитячих років йому був близький фольклор. Як і в народній творчості, Єсенін одухотворяє природу, порівнював з живою істотою і наділяв її духовним світом.
Про червоний вечорі задумалася дорога,
Кущі горобин туманней глибини.
Хата-стара щелепою порога
Жує пахучий м'якуш тиші.
У поезії Єсеніна втілений чудовий вигляд нашої Батьківщини і тоді, коли "ниви стиснуті", "гаю голи" і тоді, коли вона перетворюється в "невимовне, синє, ніжне".
Невимовне, синє, ніжне
Тих мій край після бур, після гроз
І душа моя-поле безмежне
Дихає запахом меду і троянд.
Сам поет про свою творчість говорив наступне: "Моя поезія жива однією великою любов'ю, любов'ю до Батьківщини". І дійсно, читаючи Єсеніна, ми бачимо яскраву, звучну луною в кожному творі думка:
"Але і тоді,
Коли в усій планеті
Пройде вроджені племен,
Зникне лошь і смуток, -
Я буду оспівувати
Всім істотою в поета
Шосту частину землі
З назвою коротким "Русь"
Переймаючи традиції великих попередників, поети різних поколінь знову і знову зверталися до одвічної теми про Батьківщину.
Коли на нашу країну налетіли чорні сили фашизму, все поети без винятку звернулися з гарячим закликом до народу, щоб все як один встали на захист завоювань соціалізму, на захист Батьківщини.
Піднімайся країно велика,
Вставай на смертний бій
З фашистської силою темною,
З прокляту ордою.
Так починається пісня Василя Лебедєва-Кумача "Священна війна". У цьому творі ми відчуваємо і скорботу поета, і його величезне обурення загарбниками, для яких немає нічого святого, і його велику і світлу любов до своєї Вітчизни.
Не можна не згадати і долю татарського поета Муси Джаліля, який в жахливих умовах концтабору створив свою чудову "Маобітскую зошит". Основна тема цього твору - любов до Батьківщини і неможливості розлуки з нею. Вірші Джаліля містять в собі величезну силу і належать до тих творінь літератури, які з роками хвилюють все силнее, сяють все яскравіше.
Співав я, весняну свіжість почуя,
Співав я, вступаючи за Батьківщину в бій,
Ось і останню пісню пишу я,
Бачачи сокиру ката над собою.
Вітер часу далеко забрав дим жорстоких боїв з ворогом, дух фашистів повністю зник з меж нашої Батьківщини ціною нечуваного героїзму радянських людей. І ми вже в віршах сучасних поетів бачимо нашу Батьківщину знову красивою, спокійною і чистою.
Ти, Росія моя,
Золоті краю,
Ти, Росія рідна, заповітна
За твою широту,
За твою красу,
Я люблю тебе, Батьківщина світла.
Ці слова Сергія Острового є, так би мовити, епіграфом до всієї його творчості. Глибока любов до рідного краю, тонкий смак духовного сприйняття земної природи і невичерпна фантазія - всі ці риси притаманні острови - поету і громадянину радянської країни.
У творчості Василя Алфьорова тема Батьківщини - головна тема. Його вірші - це пісні про рідну природу, про Вітчизну.
Ти, як сад, по весні розквітати,
Світлої піснею в просторах брязкаючи.
Я рідною тебе називаю,
Вірним сином кличеш ти мене.
І на закінчення я хочу сказати, що як би далеко від естесвенно існування на лоні природи не йшов чоловік, які б міста і машини ні створював, він залишиться частиною живої природи, без якої його життя на землі негайно припинилася б, він вічно буде сином своєї Батьківщини, без якої немає щастя. Тому пісні про Батьківщину будуть звучати вічно.
На фото - острів Сахалін


рецензії

Треба ж! Який мову! Навіть і не скажеш, що писав учень 10 класу. Ви так і залишилися патріотом, Геннадій? Зараз в моді космополітизм, дуже багато хто відмовляється від своїх патріотичних уподобань на догоду тенденції глобалізації. Правда, я до їх числа не належу.
З привітом з есенинского країв :)
Мірьена 31.01.2012 11:04 Заявити про порушення Спасибі, Мірьена! Приємно! Насправді, питання складне - народився на Сахаліні (Росія), живу в Дніпропетровську (Україна), дочка вчиться в Нетанії (Ізраїль) - як тут не станеш космополітом.Только якщо брати три нині існуючих покоління, то в наявності коріння трьох національностей, а якщо заглянути і вивчити, хоча б сто поколінь по генеалогічному древу, який коктейль буде в ньому, навіть не представляю.Поетому все ми - Земляни, адже Земля маленька, світло за одну секунду огинає екватор сім з половиною разів! Але до Сахаліну ставлюся дуже ніжно, відчував ностальгію, повертався і знову покидав острів - МГК!
Геннадій Фотесов 31.01.2012 12:07 Заявити про порушення Ви так і залишилися патріотом, Геннадій?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.