Навигация
Реклама
Реклама

Зима прийшла - вставай на лижі!

Сезон бігових (в народі іменованих степовими) лиж началася, начебто, давно Сезон бігових (в народі іменованих "степовими") лиж началася, начебто, давно. Правда, для популярного маршруту "Переїзд-Слюдянка" відкриття відбулося після того, як Байкал покрився льодом.

Обсяг щастя, що випав на долю тих, хто вже встиг на цей момент прокотитися по цьому маршруту, дуже вагомий: чиста гладка м'яка лижня без крижаних кірок і розкатаних натовпами лижників спусків - чим не який-небудь Ліллехаммер зі спеціально нарізаною лижнею?

Що твориться при виїзді на Байкал? Власне, полій на річці Велика Крута Губа не так і страшна, а про її "мокрості" в зв'язку з останніми "знущаннями" термометра за вікном говорити і зовсім не доводиться, так що до моста на КБЖД доїжджаємо на ура.

Байкал перед нами і можна, протаранивши торосове льоди при виїзді з бухти, де гирло річки, вирватися на рівну крижану поверхню дідуся Байкалу. Тут кілометрів 15 коником (до побачення, руки непідготовлених до цього випробування учасників) по тонкому шару снігу в напрямку маячить нестерпно довгий час труби в Слюдянці і ми на місці, тобто в магазині з мінералкою / пивом і яблуками / пиріжками.

Власне, до початку березня (а вірніше до відлиги) можна застати лижню цього маршруту в отличном состоянии, але запросто з вітром на Байкалі (як зазвичай, холодним і в обличчя).

Рекомендації для тих, хто переситився прогулянкою вже до моменту виїзди на Байкал: не мучте себе, є варіант продовження подорожі не гірше, але коротше. А саме, уздовж КБЖД в сторону Култук (не переплутайте напрямок, а то прогулянка затягнеться :) до селища Ангасолка приблизно 8 км, а там дивіться за часом. До станції "Темна Долина" йти (краще без лиж) приблизно годину, але якщо ви маєте в своєму розпорядженні годинку-другу, то можна зайти на базу Федерації альпінізму Іркутської області і погрітися там до електрички.

До станції Темна Долина йти (краще без лиж) приблизно годину, але якщо ви маєте в своєму розпорядженні годинку-другу, то можна зайти на базу Федерації альпінізму Іркутської області і погрітися там до електрички

М'якої лижні і теплу погоду вам! Спецпожеланіе для "переїзду" - не сильно довгий "паровоз" попереду :)

Фото: Максим Пензин

Автор:

Елеонора Крижаева
джерело: Angara.net

Що твориться при виїзді на Байкал?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.