Навигация
Реклама
Реклама

Ціни на авіаквитки пішли на зліт

  1. Курс на підвищення
  2. Ціновий коридор можливостей
  3. Постраждають тільки відряджені
  4. Туреччина як орієнтир

Фото: РИА Новости / Віталій Анька

Перша половина квітня видалася несприятливою для російської валюти. З початку місяця рубль впав по відношенню до долара на 8,7 відсотка, а по відношенню до євро - на 9,3 відсотка. Слідом за різким стрибком курсів стали змінюватися ціни на номіновані в іноземній валюті послуги - перш за все вартість авіаквитків і туристичних поїздок.

Курс на підвищення

Вартість авіаквитків, номінованих в іноземній валюті, перераховується раз в тиждень - в ніч з вівторка на середу. Її встановлює Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA), відштовхуючись від курсу Центробанку Росії на понеділок. У зв'язку з нинішньою ціновою кон'юнктурою в ніч на 18 квітня вартість авіаквитків має зрости з 72 до 77 рублів за один євро. Тобто кожні 10 євро, закладені в ціну авіаквитка, обійдуться росіянам в додаткові 50 рублів. Ціни в доларах також підростуть на шість відсотків - з 59 до 62,5 рубля за долар, або на 35 рублів на кожні 10 доларів вартості квитків.

Мова йде перш за все про авіаперевезення зарубіжних компаній, які номінують ціни в доларах або євро. Однак збільшення цін на квитки вітчизняних авіакомпаній також уникнути не вдасться: через зростання аеропортових зборів в зарубіжних аеропортах вартість квитків російських перевізників виросте як мінімум на тих маршрутах, де вони конкурують з іноземними авіакомпаніями. Крім того, нові ціни будуть сформовані виходячи з вартості пального.

«Проблема в тому, що на вартість авіаперевезень дуже сильно впливає ціна палива, яка закладена у вартість авіаперельоту і становить його левову частку. Тому за вартістю я б не виділяв різниці по внутрішньому і виїзного квитку, за винятком дотаційних напрямків - таких як Далекий Схід і Крим », - зазначив голова правління Всеросійського об'єднання туристів Роман Бобильов.

Ціновий коридор можливостей

Одночасно з ростом вартості авіаквитків відповідним чином повинні вирости і ціни на туристичні поїздки, оскільки вартість турів в валюті не змінилася. «Вартість турів може вирости на кілька відсотків. Я б оцінив це зростання в межах трьох-п'яти відсотків », - розповів« Парламентській газеті »член Комітету Ради Федерації з соціальної політики, голова Експертної ради з туризму Ігор Фомін . Він додав, що прямої залежності від цін на авіаквитки в формуванні вартості турів немає, тому їх зростання буде істотно менше. До того ж, додав сенатор, на вартості турів може позначитися поведінку готельєрів: готельні мережі, бачачи падіння інтересу з боку росіян, можуть ввести спеціальні акції для залучення клієнтів, що посприяє поверненню цін в рівноважний стан.

Деяких росіян різке зростання курсів валют підштовхнув до поспішного бронювання турів. Тим часом Фомін порекомендував не поспішати з придбанням туристичних путівок і дочекатися стабілізації ситуації на валютному ринку: «Якщо рубль зміцниться, то вартість турів відразу ж знизиться, тому що там йде гнучке ціноутворення. І ті, хто бронюють зараз, змушені будуть заплатити більше. А коли курс валют встановиться в новому ціновому коридорі, можна буде очікувати і коригування вартості турів на кілька процентних пунктів в нижчу сторону ».

Постраждають тільки відряджені

У галузі також вважають, що ситуація на ринку валют вирівнялася і чекати серйозного підвищення цін не доводиться. Всі бронювання зараз йдуть в штатному режимі, зниження попиту на тури за кордон також не спостерігається. «Зараз рубль стабілізується, йде вниз, тому обговорювати цю тему вже неактуально», - повідомила «Парламентській газеті» прес-секретар Російського союзу туріндустрії Ірина Тюріна.

У свою чергу, заступник голови Загальноросійського об'єднання пасажирів Ілля Зотов вважає, що стрибок коливань на ринку валют взагалі жодним чином не позначиться на російській туріндустрії - хоча б тому, що пакетні тури купуються, як правило, завчасно, і в них уже закладений коефіцієнт зростання вартості . «Нинішнє підвищення цін відіб'ється лише на тих людях, які їздять у відрядження. А якщо ми розглядаємо поїздки на три-чотири місяці вперед, то там ціни приблизно такими ж і залишилися », - розповів« Парламентській газеті »експерт. Він додав, що очікує зниження цін на авіаквитки вже в доступному для огляду майбутньому в зв'язку з нормалізацією валютного курсу.

Туреччина як орієнтир

Залежно від поточного курсу валют може підрости вартість розміщення туристів в іноземних готелях. Мережеві вітчизняні готелі, що залежать від іноземних постачальників, також можуть незначно підвищити ціни за розміщення. Втім, багато готелів, на думку експертів, планують надати додаткові знижки на початку літнього сезону - для того, щоб підстьобнути попит з боку російського ринку.

«Якщо розглядати напрямки, які використовують власну валюту, - наприклад, такий напрямок як Туреччина, - то я думаю, що вони будуть маневрувати, - впевнений Роман Бобильов. - Ті ж турки, які бажають взяти в цьому році рекордну кількість туристів - шість мільйонів проти 4,5 мільйона за підсумками минулого року, напевно відреагують на зміни ринку і дадуть росіянам вигідніші пропозиції ».

Що стосується внутрішнього туристичного ринку, то, на думку експерта, туроператори повинні користуватися такою перевагою, як адекватне співвідношення ціни і якості. «Нам є ще над чим працювати, але будемо сподіватися, що золоту середину між ціною та якістю і взагалі підвищенням рівня послуг ми розвинемо найближчим часом», - вважає Бобильов. Він додав, що чимала частина громадян орієнтована саме на російський ринок і готова платити за прийнятні пропозиції.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.