Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: У Держдепі США відмовилися коментувати чутки про російську військову базу в Венесуелі

Заступник керівника прес-служби Держдепартаменту США Роберт Палладіно відмовився коментувати з'явилися в ЗМІ, про те, що Росія нібито збирається створити військову базу в Венесуелі

Заступник керівника прес-служби Держдепартаменту США Роберт Палладіно відмовився коментувати з'явилися в ЗМІ, про те, що Росія нібито збирається створити військову базу в Венесуелі. Відповідну заяву він зробив на регулярному брифінгу для журналістів, дані якого наводить ТАСС.

Палладіно було поставлено питання про те, як США ставляться до можливості створення бази РФ на острові Орчила в Венесуелі, і чи приймає Вашингтон це як загрозу для своєї безпеки. "Я попросив би вас звернутися до Росії за коментарем. Вони багато чого говорять, і я не буду коментувати це зараз", - відповів Палладіно.

На острові Орчила в даний час знаходиться одна з баз ВПС Венесуели. Про те, що Москва нібито має намір створити там військову базу, писали в останні дні ряд латиноамериканських ЗМІ. Коментуючи ці публікації, голова Конституційної асамблеї Венесуели Дьосдадо Кабельо заявив, що йому б хотілося, щоб на території Боліваріанської Республіки перебувала російська військова база. Відповідну заяву розмістила на своєму сайті радіостанція Union Radio . "З'явилася новина, що Росія готує установку військової бази на венесуельському острові Орчила. Якби це було правдою, а не черговими чутками", - уточнив венесуельський політик.

У свою чергу, директор Латиноамериканського департаменту Міністерства закордонних справ Росії Олександр Щетінін заявив, що недавній візит двох російських стратегічних ракетоносців Ту-160 у Венесуелі не викликав занепокоєння у Євросоюзу. Про це чиновник розповів за підсумками що відбулися в Брюсселі консультацій між МЗС РФ і Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) з відносин з державами Латинської Америки.

Відповідаючи на запитання, чи плануються ще такі військові візити, він заявив: "Це скоріше питання до наших колег в міністерстві оборони. Що стосується обміну думками з партнерами з ЄВС, то можу сказати що це питання розглядалося дуже спокійно, і ніяких хвилюючих моментів в їх словах ми не почули ".

10 грудня прес-служба Міноборони РФ повідомила, що два російські стратегічні ракетоносці Ту-160, важкий військово-транспортний літак Ан-124 "Руслан" і далекомагістральний літак Іл-62 ВКС РФ прибули до Венесуели. Під час візиту в Боліваріанської Республіки російські повітряні судна виконали плановий політ над Карибським морем, в тому числі спільно з венесуельськими ВВС. У суботу літаки ВКС РФ повернулися в Росію . Цей візит викликав гостру реакцію з боку США, однак посол США в Колумбії Кевін Уїтакер заявив, що російські військові літаки "схожі на музейні експонати" і не є провокацією.

Відзначимо, що режими колишнього президента Венесуели Уго Чавеса і нинішнього президента Ніколаса Мадуро однаково близькі до Кремля. Ідеї ​​віддати Росії острів для базування її стратегічних бомбардувальників виникла ще 10 років тому: тоді повідомлялося, що на острові знаходиться військово-морська база з аеродромом, який здатний забезпечувати посадку і зліт російських стратегічних бомбардувальників з повним завантаженням. Йшлося про можливість тимчасового базування на острові стратегічних літаків ВПС Росії в рамках повітряного патрулювання

Новий глава Венесуели також має намір використовувати зацікавленість Росії в авіаційних і морських базах в його країні для протистояння з США. У Білому домі ж вважають, що соціаліст Мадуро продовжує "банкрутити націю, колись багату нафтою, і привів населення країни до бідності". Про це заявив на Генеральній асамблеї ООН президент США Дональд Трамп , Який закликав надати допомогу в "відновленні демократії" в Венесуелі.

В останні роки Венесуела переживає гостру соціально-економічна криза, що супроводжується гіперінфляцією, девальвацією національної валюти і дефіцитом товарів першої необхідності і ліків. Важка ситуація змушує багатьох громадян залишати батьківщину. За даними ООН, до червня з Боліваріанської Республіки поїхали близько 2,3 млн осіб, в основному в Колумбію, Еквадор, Перу і Бразилію.

Тим часом у вересні цього року міністерство фінансів США ввело санкції проти шести фізичних осіб і трьох компаній в Венесуелі. Зокрема, до списку санкцій потрапили дружина президента Венесуели Ніколаса Мадуро Силия Флорес Мадуро, міністр оборони країни Володимир Падріні Лопес і віце-президент дельс Родрігес.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.