Навигация
Реклама
Реклама

Як вибирають імена ураганів

  1. Звідки вітер дме
  2. список негоди
  3. Урагани на пенсії

Ураганів прийнято давати імена, щоб уникнути непорозумінь при прогнозуванні погоди. Про те, як саме вибирають назви для стихії, - читайте в матеріалі порталу Москва 24. Ураганів прийнято давати імена, щоб уникнути непорозумінь при прогнозуванні погоди

Фото: ТАСС / Julian Leek / Newzulu

Звідки вітер дме

Погодні аномалії стали отримувати імена ще на початку XX століття, коли безіменні стихії утруднювали прогнозування погоди, оскільки в сезон ураганів траєкторії деяких з них перетиналися. Тоді метеорологи для назв ураганів стали використовувати географічні координати або ім'я святого, в день якого сталося лихо.

Крім того, до 1950 року ураганів привласнювали чотиризначні числа, перші дві цифри в якому позначали рік, другі дві - порядковий номер урагану в поточному році.

Давати імена ураганів стали під час Другої світової війни. Службовці військово-повітряних і військово-морських сил Сполучених Штатів, відстежуючи тайфуни в Тихому океані, давали аномалій імена своїх дружин і коханих. Але вже в 1953 році цей спосіб був затверджений офіційно. А з 1978 року ураганів стали давати чоловічі імена теж.

Власну систему назв стихійних лих використовують в Японії, ураганів дають назви тварин, квітів, дерев і продуктів: накрити, Юфунг, Канмурі, Копу. Тут відмовилися від ідеї давати тайфунів жіночі імена, тому що жінок в Японії вважають істотами ніжними і тихими.

Фото: ТАСС / Smiley N. Pool / Zuma

список негоди

Щорічно ведеться список імен ураганів, в який включено 21 ім'я, - за кількістю всіх букв в англійському алфавіті (за винятком букв Q, U, X, Y і Z, які не використовуються). Імена аномалій дають по порядку: перший ураган в сезоні називають по імені, яке починається з букви А, другий - з букви В і так далі. Один такий список розрахований на рік, а через шість років знову можна застосовувати перший список і повторювати імена ураганів.

Якщо ж букви в алфавіті закінчилися, що буває вкрай рідко, то 22-й ураган називають вже з першої літери грецького алфавіту: Альфа, Бета, Гамма, Дельта і інші.

На даний момент 2017 року список імен ураганів для Атлантичного узбережжя виглядає так: Арлін, Брет, Сінді, Емілі, Франклін, Харві, Ірма, Хосе, Катя, Лі, Марія, Офелія, Філіп, Рина, Сін, Теммі, Вінс і Уїтні.

На даний момент 2017 року список імен ураганів для Атлантичного узбережжя виглядає так: Арлін, Брет, Сінді, Емілі, Франклін, Харві, Ірма, Хосе, Катя, Лі, Марія, Офелія, Філіп, Рина, Сін, Теммі, Вінс і Уїтні

Фото: ТАСС / Zuma / Song Qiong

Урагани на пенсії

Якщо тайфун "відзначився" і став занадто руйнівним і забрав життя людей, то повторно його ім'я використовуватися не буде, оскільки це нагадає постраждалим про пережите жаху. Наприклад, ім'я урагану "Катріна", який обрушився на Новий Орлеан в 2005 році і буквально змив місто, або ім'я урагану "Чарлі", який вдарив в 2004 році за Флориді, завдав багатомільярдних збитків штату і убив 16 осіб.


Нагадаємо, що після урагану "Ірма" на узбережжі Атлантичного океану обрушився новий ураган - "Марія" , Який вже досяг максимальної п'ятої категорії потужності.

Швидкість вітру "Марії" становить 260 км / ч. Ураган знаходиться в 70 км на північ від французького острова Мартініка,

Через настання стихії вже була оголошена тривога на острові Сент-Люсія, Британських і Американських Віргінських островах, Мартініці, в Гваделупі, Антигуа і Барбуда.

Сезон ураганів триває в Атлантиці з початку червня по кінець листопада. Періодично океанічні шторми перетворюються в торнадо. Стихія отримує своє ім'я, якщо вітер в епіцентрі розвиває швидкість до 17,4 м / с. При швидкості вітру 33 м / с і більше атмосферне явище набуває статусу урагану.


Оленьово Христина

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.