Навигация
Реклама
Реклама

Як вибрати гірськолижний одяг: одяг для скі-туру і беккантрі

 1. Гірськолижний одяг для скі-туру. принцип багатошаровості
 2. базовий шар
 3. Термобілизна
 4. Утеплюючий середній шар
 5. фліс
 6. Куртка або жилетка
 7. зовнішній шар
 8. Гірськолижна куртка
 9. гірськолижні штани
 10. аксесуари
 11. рукавички Windstopper
 12. гірськолижні рукавички
 13. Шапка з вовни або флісу
 14. Балаклава, підшоломник, бандана
 15. гірськолижні шкарпетки

Новини

30.11.2016

Гід і інструктор з гірських лиж Володимир Храбовченко розповідає, як правильно підібрати одяг по верствам для такого виду катання, як скі-тур і беккантрі.

Гірськолижний одяг для скі-туру. принцип багатошаровості

Сучасна екіпірування для скі-туру відрізняється за своїми характеристиками від екіпіровки для альпінізму, фрірайду, катання на гірських лижах чи сноуборді. Настільки, що багато відомих брендів стали випускати лінійки саме для скі-туру. наприклад, Patagonia в минулому сезоні випустила вельми продуману лінійку Backcountry Touring (BCT) для скі-туру і катання на Сплітборд.

Ключові відмінності одягу для скі-туру від одягу для фрірайду - збільшення дихаючої здатності, тому що скі-тур передбачає підйом в гору своїм ходом. Більш облягаючий силует, що робить одяг зручною для сходжень і катання в страхувальної альтанці. Гібридний дизайн і крій, поєднання різних матеріалів в різних частинах одягу для хороших результатів і комфорту в широкому діапазоні кліматичних умов.

Отже, що входить в основний список одягу для скі-туру / беккантрі і на що слід звертати увагу при виборі екіпіровки? Основна концепція - використання шарів в одязі.

базовий шар

базовий шар

Архиз, 5 ранку. За вікном -25 ° C. У притулку гріє пічка, але на вулицю ні кроку без правильного термобілизни. Фото: Олексій Загинайко

Термобілизна

Базовий шар, прилеглий до тіла. Повинен зігрівати і відводити пар і піт назовні. У дуже спекотну погоду і в теплі гірського притулку / кафе / готелю виконує роль верхнього шару.

Я віддаю перевагу термофутболки з довгим рукавом і низьким коміром на блискавці. Мені подобається варіант з горловий блискавкою: в холодну погоду горло в теплі, в жарку блискавку можна розстебнути. Дуже корисні нарукавні петельки для великого пальця. Коли холодно, натягуєш рукава в рукавички, і зап'ястя залишаються в теплі. Відносно термобрюк, для скі-туру оптимальна довжина ¾ під високий скі-туровский черевик з катальні термоноском.

Для комфорту ходьби з рюкзаком необхідні плоскі шви, бажано, зміщені в бік від лямок рюкзака. Також рекомендую вибирати не надто облягає термобілизна, надійно закриває поперек. З матеріалів хороша суміш синтетики з вовною. Синтетика забезпечує хорошу паропроникність при русі, а шерсть мериноса - тепло під час зупинок. Також в атмосфері гірського притулку і в долині важливий гарний зовнішній вигляд термобілизни. Особисто у мене Patagonia Merino 2 Lightweight Zip Neck .

Утеплюючий середній шар

Утеплюючий середній шар

Беккантрі в Лаго-Накі. Легка пушок в нагоді на випадок погіршення погоди. Фото: Олексій Загинайко

фліс

Флісова куртка - проміжний утеплюючий шар. Повинен зігрівати і відводити випаровування тіла до зовнішнього шару. А в разі використання зовнішніх шаром захищати від вітру і невеликих за інтенсивністю опадів.

У випадку зі скі-туром важливо, щоб флиска сиділа по фігурі, без всяких складок і бульбашок на животі, інакше під час лазіння не видно, куди ставити ноги, і без того обтяжені не найбільш зручними для лазіння скі-Туровська черевиками. В районі попереку повинна добре прилягати і не натирати під рюкзаком. Куртка часто використовується в долині і в місті, тому зовнішній вигляд і колір теж мають значення.

Куртка або жилетка

Куртка або жилетка на синтетичному або пуховій утеплювачі - ще один матеріал, що утеплює шар на випадок дуже холодної погоди.

Для регіонів з вологим кліматом і сезонів, коли можливий мокрий сніг, краще синтетичний утеплювач. Пух краще для сухого морозного клімату. Знову-таки, для скі-туру актуальна посадка по фігурі. Дуже важливий показник стисливості, від нього залежить, який обсяг займають куртка в вашому рюкзаку. Як правило, пушок переважно подорожує в рюкзаку і її беруть на випадок похолодання і / або погіршення погоди, а також тривалого дня, спасработ і т.д. Тому важливо, щоб вона займала мало місця і легко переносила сусідство з мокрою мотузкою і гострими предметами альпіністського спорядження. У мене Patagonia Nano Air , І цим вимогам вона відповідає.

зовнішній шар

зовнішній шар

Володимир під час скі-туру на нагір'я Лаго-Накі. Це не тільки швидкі спуски, але і тривалі, місцями важкі підйоми, тому зовнішній шар повинен бути зручним і технологічним. Фото: Олексій Загинайко

Гірськолижна куртка

Гірськолижна куртка - зовнішній шар, що захищає від впливу вітру, опадів і виводить випаровування тіла назовні. Без утеплювача. Кращий варіант - GORE-TEX®.

В ідеалі, має всі атрибути куртки для фрірайду і добре сидить по фігурі. Снігова спідниця, вентиляція, що відкривається однією рукою в рукавичці, капюшон, сумісний з шоломом / каскою, кишені для навігатора, рації і смартфона, состежка з брюками, двостороння блискавка. Колір - помітний в умовах поганої видимості. Мені дуже сподобалася новинка минулого сезону Patagonia Kniferidge , Що володіє міцністю зовнішнього шару і легкістю і повітропроникністю середнього шару.

гірськолижні штани

Гірськолижні штани також зовнішній шар. Як правило, надягають відразу на термобілизна.

Гірськолижні штани повинні мати вентиляцію, накладки внизу штанин, що захищають від кантів і кішок, ремінь або знімних підтяжки. Хороша завищена талія для захисту попереку. Дуже зручні накладні бічні кишені для гідского блокнота або карти. Низ штанин повинен легко вдягатися на скі-турівські черевики. Колір повинен бути помітний, але не дуже мазкий.

аксесуари

аксесуари

Шкарпетки, рукавички, шапка і балаклава теж повинні бути правильними. Фото: Олексій Загинайко

рукавички Windstopper

Тонкі рукавички - для самостійної шкарпетки в теплу погоду і комбінації з рукавичками / рукавицями «верхонки» в холодну. Як правило, з WINDSTOPPER®. Обов'язкові посилення накладками для роботи з мотузкою і льодорубом. Дуже зручні накладки на пальці для використання touch screen на смартфоні без зняття рукавичок. Хороша якість при розумній ціні у Patagonia Synch .

гірськолижні рукавички

Гірськолижні рукавички - зовнішня захист для рук від впливу вітру, холоду, опадів. Повинні легко вдягатися на тонкі рукавички. Обов'язково посилення на пальцях і долонях для роботи з мокрою мотузкою і льодорубом. Гарні довгі / високі манжети, що захищають від засинає снігу. І в той же час вони повинні вивертатися, хоча б частково, для просушування. Дуже зручно, щоб була самострахування або состежка з рукавами куртки.

Шапка з вовни або флісу

Оптимальний варіант - шапка з утепленням по колу на рівні вух і полегшена у верхній частині для кращого відведення випарів від голови. Добре, якщо шапку можна надіти з шоломом / каскою. Мені подобається Patagonia Beanie Hat .

Балаклава, підшоломник, бандана

Тут - кому що подобається. Якщо ви йдете взимку або навесні на висотний скі-тур, наприклад, на Ельбрус, краще балаклава.

гірськолижні шкарпетки

Гірськолижні шкарпетки обов'язково з посиленням в області пальців. Краще мати, як мінімум, три пари: теплі на холодну погоду, середні і тонкі для весняного та літнього скі-туру.

Телефон магазину: +7 (495) 780-32-16

alpindustria.ru

Отже, що входить в основний список одягу для скі-туру / беккантрі і на що слід звертати увагу при виборі екіпіровки?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.