Навигация
Реклама
Реклама

Коньяк - ковток в мудрість - Перед тим як пити, "розбудіть" його і змусьте "проплисти" по стінках.

У давнину вважали виноград і всі напої на його основі даром богів, а сп'яніння - результатом божественного втручання, після якого людина повинна ставати мудрішими і прояснення. Але ніяк не навпаки. Тому коньяк не прощає ні поспіху, ні дурниці при його споживанні, перетворюючи цей процес у ритуал зі своїми тонкощами і законами. Видатний дипломат початку XIX століття Шарль Талейран так радив вибудовувати свої відносини з диво-напоєм: "Коньяк, мій друг, треба пестити поглядом". - " А потім?" - "Потім його вдихають". - "А потім?" - "Його благоговійно ставлять на стіл, не пригубивши". - "І? .." - "І довго про нього говорять" ... Говорити про коньяк директор по маркетингу Єреванського коньячно-винно-горілчаного комбінату "Арарат" Марина Аракелян може довго і натхненно. Наповнивши широкий коньячний келих-тюльпан на одну третину, вона дбайливо відкриває долоню назустріч напою кольору зрілого бурштину і розкриває секрети, як потрібно правильно пити коньяк.

Викликає КОНЬЯК НА ОДКРОВЕННЯ. Зігрійте напій руками, передаючи йому тепло свого тіла. Це допоможе швидше розкритися коньячному букету. Чим старше напій, тим більше часу йому буде потрібно. Взагалі, якщо ви збираєтеся дегустувати цілу колекцію, завжди починайте з менш витриманого напою, поступово переходячи до більш зрілому.

Приблизно через п'ять хвилин круговими рухами "розбудіть" коньяк, змусьте "проплисти" по стінках. Першу хвилю аромату, легку і неповторну, яка не дозволить сплутати цю марку з жодною іншою (у фахівців вона називається "перший ніс"), ви повинні вловити на відстані 5 см від келиха. Уміння відчувати відтінки аромату і смаку в собі потрібно виховувати, тренувати. Так, в 3-х і 5-річному простому коньяку першим ви відчуєте ванільний аромат, який, заглиблюючись, переростає в квітковий.

Злегка торкніться кінчиком носа краю келиха. Ви відчуєте зовсім іншу симфонію ароматів: густіші ванільно-шоколадні, смолисті тони, взяті спиртом з дубової бочки. "Третій ніс" передбачає власне ніс опустити всередину келиха, щоб відчути більш важкий і густий запах. Третя хвиля - це запахи "витримки", для яких характерні складні "портвейновие" тони.

Тепер черга дуже маленького глоточка, який потрібно затримати на кінчику язика і злегка прицмокнути до неба, відчувши перший ванільний присмак. Головне - не ковтати відразу, дати напою "розкритися" в роті. Відчуття легкої гіркоти свідчить про те, що в коньяку представлений всього один вид спирту. Поступово смакові рецептори явно розпізнають квітковий тон (ягода "пам'ятає" його ще з весняного цвітіння). Другий ковток побільше, який потрібно відправити в "подорож" по всій ротовій порожнині, принесе другу, більш сильну гамму аромату цвітіння. Заковтнувши, ви відчуєте, як зігрівається внутрішня частина ваших губ. Провівши мовою під верхньою губою, ви помітите, як солодкуватий присмак відходить назад і стане помітним переважання спиртуозності (це характерно насамперед для ординарних коньяків).

Коньяк більш поважного віку - 10-річний коньяк. Після процедури зігрівання і хвилеподібного збовтування довго чекати не доведеться: аромат відчувається майже миттєво. Це акорд з запаху хороших сухофруктів і навіть чорного шоколаду. Перший маленький ковток, який за допомогою мови піднесіть до неба, затримайте там, відчувши приємне тепло, і ковтніть. Коньяк м'яко спрямовується всередину, не обпалюючи. Другий ковток робіть, прічмокнув і зробивши видих, відчуєте квітковий і потім шоколадний прилив післясмаку. Коньяк 15-ти років від роду дарує букет і смак з переважанням в'яленого абрикосового або персикового плода. А 20 і 25-річний - запах шкіри і підкопченого чорносливу, нотки портвейну. Тільки щоб оцінити всі ці відтінки сповна, доведеться трохи довше затримати ковток мовою у неба. Тепер можна говорити про м'якість, збалансованості, бархатистості, округлості, гармонійності смаку і аромату.

коньячного ЧТИВО

 • Три зірки - коньяк виготовлений зі спиртів, витриманих не менше 3 років, фортеця 40% обсягу. Має світло-солом'яний колір. Смак злегка екстрактивний, приємний.

 • Чотири зірки - коньяк має вік коньячних спиртів не менше 4-х років, фортеця 41%, цукристість до 1,5%. Він світло-солом'яного кольору, букет і смак слабо екстрактивний, приємного коньячного тону.

 • П'ять зірок - коньяк містить в своєму купажі коньячні спирти 5-річної витримки, фортеця 42%, цукристість до 1,5%. Володіє смаком добре витриманого, екстрактного, приємного коньячного тону.

Марочні коньяки - готують з коньячних спиртів із середнім строком витримки понад 6 років. Їм присвоюються певні назви. Ці коньяки поділяють на групи:

 • КВ (коньяк витриманий) - середній вік спиртів 6-7 років, фортеця 42%.

 • КВВЯ (коньяк витриманий вищої якості) - з коньячних спиртів, витриманих 8-10 років, фортеця 43-45%.

 • КС (коньяк старий) - зі спиртів, витриманих 10 років і більше, містить 40-57% спирту.

Колекційні коньяки представляють собою марочні коньяки, додатково витримані в дубових бочках або бутлях понад 5 років.

Якість коньяків відзначається не тільки зірочками, а й буквами латинського алфавіту.

 • VS (Very Special) - спирт не менше 2,5 років витримки. Середня витримка ассамбляжа - 4-7 років.

 • VSOP (Very Superior Old Pale) - спирт не менше 4,5 років витримки. Середня витримка - 6-12 років.

 • XO (Extra Old), а також іменні (колекційні) коньяки (витримка не менше 8 років). Середня витримка - 20-30 років. В іменних коньяки наймолодший зі спиртів має витримку 6,5 років, а "середній вік" напою становить 25-45 років.

КОНЬЯК, АБО "ПОРУЧ НЕ СТОЯЛО"

Чим старше коньяк, тим більш насиченим його колір: від слабкого чаю до темно-золотистого і бурштинового. Чим темніше і насиченішим, тим поважніше вік напою. Правда, іноді виробники додають в коньяк карамель: так досягається більш темний відтінок і імітується тривала витримка. Тому додаткові тести не завадять.

Підтвердження інформації на етикетці щодо його віку можна отримати експериментальним шляхом: злегка покрутити келих з напоєм, потрібно зловити поглядом одну з стікають крапель, "слезок" або "ніжок". Кількість секунд, за які вона досягне поверхні, відповідає середньому числу років коньячного спирту. У густому витриманому коньяку ці "слізки" утворюють красиву корону з маслянистих слідів.

Прозорість коньяку - один з показників "справжності" напою. Підкладіть палець під дно келиха з коньяком: якщо крізь бурштиновий напій ви побачите чіткий дактилоскопічний малюнок, значить можна сміливо приступати до дегустації.

Справжній коньяк ніколи не залишає після себе відчуття печіння в роті або в горлі. Зате обов'язково - приємне багате післясмак. Сомельє називають це ще "тривалістю в роті" або "довготою". Хороший марочний коньяк дарує таку довгу пам'ять про себе протягом 24 годин. І чим вищий клас коньяку, тим більше триває післясмак. Є й таке поняття як аромат порожнього келиха, який інколи може розповісти про коньяк набагато більше, ніж випите. Так ось келих після справжнього старого коньяку може розкритися абсолютно новими, більш вишуканими тонами і так ніжно пахнути протягом декількох діб і навіть тижнів. Воістину, насолода коньяком може бути нескінченним!

Однак коньяки вже одним своїм походженням можуть бути зобов'язані своїми м'якістю (наприклад, вірменські) або "мужністю" (наприклад, французькі). Його властивості залежать від сорту винограду, грунтів, клімату, води тієї місцевості, де вони виробляються. Це вже, як то кажуть, дивлячись для якої цільової аудиторії.

КОНЬЯК БЕЗ "Ніколашку"

Дізнавшись про чарівну силу післясмаку, як-то і закушувати коньяк здається блюзнірським ... Але все ж. Молоді коньяки з деяких пір дозволено пити як аперитив, перед трапезою. У цьому випадку деякі навіть французькі виробники допускають в бокалі кілька кубиків льоду, а також готують на його основі коктейлі, змішуючи, наприклад, з журавлинним соком і лікером, з мартіні. Ординарний коньяк вдало поєднується з морозивом, апельсиновим і лимонним соками, сиропами і лікерами. Його навіть радять додавати в гарячий чай для підвищення тонусу і розширення судин. Можна подати до коньяку горіхи і сухофрукти: абрикоси, інжир, фініки, родзинки, а може бути і дуже-дуже стиглу грушу.

З більш зрілим, наприклад, 10-15-річним такі експерименти краще не проводити, щоб не "злякати" розкішний букет. Коньяки віком краще пити після їжі, слідуючи класичному правилу "Чотирьох" сі ": cognac, coffee, cigar, chocolat. Наполегливо намагається в цю четвірку вклинитися ще один персонаж на" з "-" сitron ", він же лимон. Закушуйте, якщо хочете все зіпсувати! Просто у імператора Миколи II в той момент, коли купець Микола Шустов підніс йому свій знаменитий вірменський коньяк, не було особливого вибору: солоний огірок або часточка лимона, опущена в цукор. О, краще б він тоді вибрав огірок: може, не так би прижилася шкідлива традиція, яка геть вбиває і спотворює і аро мат, і смак коньяку.

Що ж стосується кращої форми для коньячного змісту, то низькі кулясті келихи, кажуть, уже не в моді. Набагато краще напій розкривається в особливих келихах, "сніффером" з прозорого скла, тюльпановідной форми, трохи звужених догори. Наповнюють їх на одну чверть обсягу.

Хороший коньяк любить тісне коло друзів, запалені свічки, тиху задушевну бесіду ... Сподіваємося, що розмова про коньяк ви тепер підтримати зумієте.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу компанію СП "Марком" і ТМ "Ной"

ПЕРШИЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ "СІМЕЙНЕ СТРАВА"

Надія Федорівна Свірбій

Отже, перший млинець - не колом! Тепер на кухні у кулінаркі Надії Федорівни Свірбій з Херсона буде чудова млинниця. Перемогу їй принесло незвичайне блюдо під назвою "Корида". Таке екзотичне назву воно отримало неспроста: головний його інгредієнт - бичачі яйця.

"Коли в нашій родині належить якесь торжество, то всі гості запитують:" А "Корида" буде? ", - розповідає переможниця. - Ця страва дійсно дуже полюбилося і домашнім, і моїм друзям. Кажуть, що в сім'яниках міститься секрет незвичайною чоловічої сили. Так що якщо у кого в родині проблеми - частіше подавайте на стіл "Корида".

"Корида"

Правда, сьогодні може виникнути проблема з підготовкою основного інгредієнта. Раніше пам'ятаю, на сусідній фермі ми насінники відрами купували. А ось зараз ... Так що, якщо попадуться вони вам в супермаркеті або на ринку - беріть побільше і - в морозилку.

А взагалі, ваш конкурс - відмінний привід всією сім'єю зібратися за спільним столом і поласувати улюбленою стравою. Адже для того щоб блюдо сфотографувати, його потрібно приготувати. Та ще й постаратися особливо. Так що всі мої домашні залишилися конкурсом задоволені! "

Нагадаємо, що переможці кожного місяця стають півфіналістами нашого конкурсу і в грудні візьмуть участь у фіналі. Його переможець отримає кухонний комбайн.

ДУМКИ ЧЛЕНІВ ЕКСПЕРТНОЇ КОМІСCІІ

Андрій Валенчук; фото А.Іскріцкой

Андрій Валенчук, шеф-кухар ресторану "Царське село", член журі конкурсу "Сімейна страва":

"Мені сподобалися рецепти трьох страв, представлені на конкурс в жовтні. Це торт з куркою і грибами, печінковий торт і" Корида ". Але остання страва здалося мені найбільш оригінальним. До того ж часу на його приготування потрібно менше, ніж на торти, і його цілком можна приготувати, якщо гості, як то кажуть, на порозі. Воно поживна і в той же час легке. Я і сам люблю готувати страви з бичачих яєць. Наприклад, фарширую їх грибами або тушу в гострому соусі з часником.

В'ячеслав Грибов; фото А.Іскріцкой

В'ячеслав Грибов, шеф-кухар ресторану "Дніпро", член журі конкурсу "Сімейна страва":

Якщо хтось із читачів зацікавиться блюдом "Корида" і захоче його приготувати вдома, дуже важливо правильно підготувати бичачі насінники. Вони продаються у власній дуже міцною оболонці. Її слід надрізати дуже гострим ножем уздовж на глибину 2-3 мм і акуратно пальцями вивернути яйце навиворіт, відокремлюючи центральне ядро ​​від оболонки. Очищені яйця ріжуть уздовж на 6 скибочок (як апельсин) і промивають. Оболонку викидають. Під час кулінарної обробки яйця виділяють дуже багато рідини і сильно зменшуються в розмірах, так що для такої страви потрібно мінімум 6 штук. Має сенс спочатку відварити яйця 5-7 хвилин (вони не мають специфічного запаху субпродуктів, тому їх не потрібно довго відварювати), щоб пішла зайва вода і вони придбали остаточні розміри. Відварені яйця відкиньте на друшляк і промийте окропом.

Далі яйця зазвичай смажать в олії разом з ріпчастою цибулею і спеціями (коріандр, зіра, чебрець, чорний перець і ін. На вибір). Вони чудово поєднуються з основним білим соусом. Можна також використовувати їх і в стравах, де використовуються нирки.

Смачненьке ВІД ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "СЬОГОДНІ" НА КРАЩЕ РЕЦЕПТИ

Автор: Лідія Гриненко, г. Киев

Заливне з КАРПА

Складові:

 • короп 4 шматки по 150 г

 • оцет 200 г

 • корінь петрушки 1 пучок

 • корінь селери 0,25 шт.

 • морква велика 1 шт.

 • цибуля ріпчаста 1 шт.

 • перець чорний 5 горошин

 • гвоздика 3 бутона

 • лавровий лист 1 шт.

 • бульйон рибний 0,5 л

 • желатин 20 г

 • лимон 0,5 шт.

 • сіль за смаком

приготування:

Шматочки коропа покладіть на блюдо шкірою вгору. Полийте киплячим оцтом для додання шкірі блакитного кольору. Зваріть на слабкому вогні протягом 10 хвилин нарізані коріння з додаванням спецій. Опустіть у відвар шматки коропа і варіть на слабкому вогні ще 15 хвилин.

Замочіть желатин в холодній кип'яченій воді. Як тільки крупинки стануть прозорими, зцідіть зайву воду і з'єднайте желатин з теплим бульйоном. Доведіть до кипіння, процідіть і охолодіть до кімнатної температури. Очистіть рибу від кісток і викладіть на блюдо або в форму. Залийте желе і дайте застигнути протягом години в холодильнику. При подачі оформите скибочками лимона.

Автор: Валентина Черевко, м Конотоп, Сумської області

"ТРИ ПОРОСЯТИ"

Складові:

(На 10 порцій)

 • м'ясо (свинина) 700 г

 • картопля 2,5-3 кг

 • цибуля ріпчаста 3 шт.

 • морква 2 шт.

 • яйця 6 шт.

 • масло вершкове 100 г

 • борошно 1 ст.

 • манна крупа 100 г

 • молоко 0,5 ст.

 • сіль, перець, прянощі - за смаком

приготування:

Приготуйте з картоплі пюре. Поки картопля вариться, посоліть, поперчіть і підсмажте свинячі битки. Відваріть 3 яйця, що залишилися 3 шт. вбийте разом з вершковим маслом і молоком в пюре. Коли пюре трохи охолоне, замішати в нього борошно, щоб вийшла однорідна маса для формування тушок поросят.

Наріжте цибулю і моркву пластинами завтовшки в мізинець, викладіть на змащене маслом деко. З картопляної маси сформуйте овал товщиною у два пальці. Викладіть його на цибулю і моркву, зверху - битки, і накрийте другим овалом. Пюре розгладьте. Відварені яйця обліпили картопляної масою так, щоб вийшла голова порося, вушка і п'ятачок, дірки в якому зробіть сірниками. Замість вічко вставте великий запашний перець горошком. Приєднайте голову до тушки, підперши її морквяним пенечке.

Готових поросят змастіть сирим жовтком і посипте манкою. Випікайте в розігрітій духовці при середній температурі 25-40 хвилин. Подавати цю казкову сімейку краще з зеленню і смакоту.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Quot; А потім?
Quot;А потім?
Quot;І?
Quot;Коли в нашій родині належить якесь торжество, то всі гості запитують:" А "Корида" буде?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.