Навигация
Реклама
Реклама

Все, що вам потрібно знати про текілу

Текіла - сьогодні всесвітньо відомий напій, який вперше був виготовлений в мексиканському місті Текіла, штат Халіско. Текіла виготовляється шляхом ферментації і дистиляції соку блакитної агави в п'яти штатах Мексики: 7 муніципалітетах Гуанахуато, 30 Мічоакана, 8 Наяріта (в областях цих штатів, наближених до штату Халіско), 11 муніципалітетах Тамауліпас і, звичайно ж, у всьому штаті Халіско.

Щоб називатися текілою, напій повинен бути проведений в Мексиці і містити, принаймні, 51% цукрів з агави, хоча найбільш чисті текіли містять 100% (що позначається і на етикетці товару як «100% agave»). У змішаних текіли агава з'єднується з сиропом з кукурудзи або цукрового очерету.

На сьогоднішній день існує декілька видів текіли. Відповідно до кількості цукрів агави напій ділять на «100% agave» і звичайну текілу ( «Tequila»). Залежно від характеристик, придбаних після дистиляції, текілу присвоюється один з наступних класів:

- біла або срібна ( «Blanco» або «Plata»): прозорий продукт, отриманий шляхом дистиляції, допустимо розведення його дистильованою водою для досягнення потрібного градуса;

- молода або золота ( «Joven» або «Oro»): продукт, який отримують шляхом змішування білої текіли і текіли класу «Reposado Añejo» і / або «Extra añejo». Для пом'якшення смаку такий текіли допускається додавання в неї дубового екстракту, гліцерину і сиропу на основі цукру;

- витримана ( «Reposado»): текіла, дозріває в дубових бочках щонайменше два місяці і при необхідності розведена дистильованою водою для досягнення нормального алкогольного градуси. Напій, отриманий шляхом змішування текіли «Reposado» і текіли «Añejo» або «Extra añejo», також має клас «Reposado»;

- витримана «Añejo»: напій, який пройшов процес визрівання протягом про щонайменше одного року в дубових ємностях об'ємом не більше 600 л;

- витримана «Extra añejo»: текіла, термін визрівання якої становить мінімум три роки, але не вказується на етикетці. Її також витримують в дубових ємностях об'ємом не більше 600 л.

На міжнародному ринку часто використовується англомовний варіант класифікації: «Silver» замість «Blanco», «Gold» замість «Joven» або «Oro», «Aged» замість «Reposado», «Extra aged» замість «Añejo» і «Ultra aged» замість «Extra Añejo».

Вважається, що кращі якості текіла набуває через не менш ніж 4-5 років витримки. Ця технологія дозволяє виробникам отримувати не просто сорт, а свою власну марку текіли, в залежності від багатьох нюансів, починаючи від віку бочок, їх просочення і закінчуючи певним терміном витримки. Змішування текіли одного типу, але з різних бочок, дозволяє отримати напої з неповторним поєднанням смаку і аромату.

Найбільш популярними марками текіли Мексики є «Don Julio», «El Tesoro», «Herradura», «José Cuervo», «1800», «Centenario», «Azul», «Rey Sol», «Patrón». Кожен з виробників періодично випускає напій із серії «Gran Reserva» або «Reserva de Familia», який представляє справжню насолоду для гурманів. Хороша текіла в Мексиці коштує від 200 песо за пляшку, а окремі зразки можуть досягати вартості до 2000 песо.

Хороша текіла в Мексиці коштує від 200 песо за пляшку, а окремі зразки можуть досягати вартості до 2000 песо

За довгі роки в Мексиці склалася культура вживання цього напою. Витриману текілу п'ють маленькими ковтками, затримуючи їх між губами і кінчиком язика на кілька секунд, щоб розкуштувати. Білі і золоті текіли, як правило, використовують для приготування коктейлів, хоча деякі особливо вдалі п'ють і як самостійний напій. Для подачі текіли використовуються спеціальні чарки - вузькі і високі «caballito», її часто подають з сіллю і лимоном, а також з безалкогольним напоєм "sangrita" (напій на основі апельсинового і лимонного соків, чилі і солі).

Для подачі текіли використовуються спеціальні чарки - вузькі і високі «caballito», її часто подають з сіллю і лимоном, а також з безалкогольним напоєм sangrita (напій на основі апельсинового і лимонного соків, чилі і солі)

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.