Навигация
Реклама
Реклама

У туризмі знову з'явився мережевий маркетинг

  1. Як працює система
  2. У чому економія?
  3. Що американцеві добре, то російській ...

У соцмережах множиться число юнаків і дівчат, що зазивають людей в «крутий» клуб DreamTrips для тих, хто хоче вигідно подорожувати «без турагентств» та ще й заробляти разом з надійною американською компанією. Їх Інстаграм і ВК переповнені красивими фото і фразами про саморозвиток, бізнесі та шляху до мрії. кореспондент HotLine.travel Олена Струнина розбиралася, як будується мережевий маркетинг, пропонований туристам, і чи відповідають обіцянки реальності.


Як працює система

DreamTrips - це проект американської компанії WorldVentures, яка існує з 2005 року і базується в Техасі. Послуги членам клубу надає туроператор Rovia, що входить в той же холдинг. За інформацією з сайту представники компанії працюють в 30 країнах, в тому числі в Росії. Офісу у нас немає, але вербування членів на тренінгах йде дуже активно, в кращих традиціях мережевого маркетингу.

Наприклад, 12 травня в Москві перед багатолюдною аудиторією молодих і амбітних виступав румунський гуру проекту Разван Дінка.

За його власними словами, він вже досяг щомісячного доходу 50 000 $. Розповідь про історію свого успіху спікер розбавляв питаннями в дусі: «А ви любите свою маму? А подорожувати? А гроші? »І всі вони, звичайно ж, знаходили живий відгук в серцях слухачів. Моя сусідка, з якою я ділила навушник для синхронного перекладу, періодично скочила з місця і кричала «Так!» Разом з усіма своїми однодумцями в залі. В кінці нам показали яскраві слайди, обіцяючи, що саме через DreamTrips ми отримаємо найдешевші ціни на готелі та авіаквитки в мережі Інтернет; веселу компанію в турі «з таких же, як ви, веселих і активних хлопців»; супроводжуючого від компанії.

Якщо перейти до прози життя, то для того, щоб почати подорожувати з DreamTrips, необхідно стати членом клубу. Зробити це можна на сайті компанії тільки через реферальне посилання будь-якого з діючих учасників. При реєстрації вам запропонують два варіанти підключення: Gold або Platinum. У першому випадку вартість участі становитиме 200 $ річного депозиту (а точніше, за законом жанру, 199,99 $) плюс за кожен місяць абонемент в 55 $, у другому - 300 $ за рік і 100 $ щомісяця. Причому гроші автоматично перетворюються у внутрішню валюту - поінти. Річний депозит ви можете відразу витратити на оплату 50% вартості першої поїздки, а ось другий внесок - щомісячний - буде збиратися до кінця року. Неважко підрахувати, що за річним варіанту членство можна порівняти з витратами на хороший фітнес-клуб - за рік доведеться викласти 860 $.

Неважко підрахувати, що за річним варіанту членство можна порівняти з витратами на хороший фітнес-клуб - за рік доведеться викласти 860 $

Витрати можна «відбити», залучаючи нових учасників. Наприклад, за кожного підключився через вас до системи Gold ви отримаєте 100 $ поїнтамі, а до Platinum - 50 $ готівкою і 200 поїнтамі. А якщо ви захочете всерйоз зайнятися цим бізнесом і побудувати свою мережу, то вам обіцяють, що заробітки зростуть у рази.

У чому економія?

Під виглядом цікавого клієнта я вирішила зв'язатися з одним із членів клубу і з'ясувати, наскільки вигідні пропозиції по відпочинку. Для залучення уваги він опублікував в своєму блозі деякі тури, але напрямки там переважали не найпопулярніші - Румунія, Словаччина, Колумбія ... Причому на три-чотири дні. Побачити всі 2 000 пропозицій, які, за словами «наставника», зараз є на сайті, не можна - треба стати членом клубу.

Проте він допоміг мені зорієнтуватися в цінах на деякі дрімтріпи. Я вибрала для себе Родос і Пунта Кану і порівняла ціни на них з пропозиціями від російських туроператорів. Так, тур на грецький острів на сім ночей (8-15 липня) з розміщенням в Mitsis Grand Hotel і круїзом на острів Сімі обійдеться у клубу 969 $ на людину. По курсу це майже 60 тисяч рублів. З квитками авіакомпанії Aegean на двох поїздка вийде 165 тисяч рублів. Для порівняння: на сайті Sunmar розміщення в цьому готелі можна забронювати за 111 941 рубль, а повноцінний тур обійдеться в 147 тисяч рублів (а / к Royal Flight). Денний круїз на Сімі можна при бажанні знайти за ціною 50-60 €.

Домінікана на чотири ночі (11-15 жовтня) з розміщенням в AlSol Tiara Cap Cana з перельотом і підводним плаванням в DreamTrips буде коштувати близько 153 тисяч рублів (33,8 тисячі рублів - готель + екскурсія і близько 120 тисяч - найдешевші авіаквитки на прямі рейси Azur Air). У ANEX Tour тур з аналогічними умовами, але без снорклинга - майже стільки ж - 156 тисяч рублів.

Що американцеві добре, то російській ...

Отже, на перший погляд ціни американської компанії виглядають конкурентоспроможними, але реальна економія ілюзорна, оскільки не включені авіаквитки. Щоб «відбити» витрати на членство, подорожувати через цей клуб доведеться кілька разів на рік і активно займатися мережевим маркетингом, а це в Росії мало хто може собі дозволити. Крім того, далеко не всі вигідні пропозиції компанії стикуються з реальними потребами туристів. Хто полетить в Домінікану на чотири дні? Для туриста з США це нормально, для росіянина - немає.

Не можна не відзначити також, що діяльність DreamTrips знаходиться поза правовим полем Росії. У WorldVentures, як і у їх туроператора Rovia, немає зареєстрованого в Росії юрособи, через яке здійснюється організація подорожі. Платіж йде відразу за кордон і, якщо відпочинок виявиться зіпсований, пред'являти претензії доведеться на території США. Крім того, відповідальність іноземної компанії, на відміну від російських туроператорів, не застрахована.

Цікаво також, що в 2014 році в Норвегії компанія WorldVentures була офіційно визнана фінансовою пірамідою, її діяльність заборонена. В результаті судового розгляду з'ясувалося, що доходи від продажу турпослуг становили всього 5-6% річного обороту фірми, вся інша частина формувалася за рахунок депозитів, які вносили все нові і нові учасники. А це йшло врозріз з вимогами місцевого законодавства.

Виходить, що більшості з тих, хто теоретично міг би користуватися послугами американської фірми для організації свого відпочинку, вигідніше все-таки не купувати членство в клубі, а відкладати ці ж гроші вдома в банку.

Нагадаємо, кілька років тому ми вже писали про інший мережевої компанії Swiss Halley , Активно набирала учасників під легенду про надійне швейцарському туроператора і великі знижки на готелі.

Судячи з того, що зараз про неї нічого не чути, в Росії туристичний МЛМ-бізнес не пішов. Мабуть, учасники того клубу з часом зрозуміли - чудес не буває.

До речі, бренд DreamTrips раніше вже намагався просунутися на наш ринок - в Інтернеті можна знайти критичні відгуки користувачів від 2010-2011 років. Незрозуміло, що стало причиною нової хвилі - кількість пошукових запитів до Яндексу по цій компанії з початку року зросла в рази. Розгадка, ймовірно, ось в чому. За даними alexa.сom, основний трафік на сайт клубу DreamTrips йде з США, Бразилії, ПАР і, як не дивно, Румунії. Не виключено, що той самий румунський гуру, який виступав в Ізмайлово, вирішив розширити свою мережу рефералів.

Розповідь про історію свого успіху спікер розбавляв питаннями в дусі: «А ви любите свою маму?
А подорожувати?
А гроші?
У чому економія?
Хто полетить в Домінікану на чотири дні?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.