Навигация
Реклама
Реклама

Полювання на ведмедя на приваде: правда і вигадка

Є маса інформації - як достовірної, так і вигаданої - про полювання на ведмедя за допомогою приманки. Чого тільки не пропонують дозвільні умільці! Є маса інформації - як достовірної, так і вигаданої - про полювання на ведмедя за допомогою приманки

фото Pixabay

Якщо дотримуватися їхніх порад і рекомендацій, вже й не знаю, куди можна прийти, але тільки не до берега.

Загальновідомо, що вівсяне поле невеликій площі і за умови відсутності сільського господарства в окрузі дуже швидко стравливается.

Я дивувався, що на моє поле площею 0,3 га в різний час ходили три звіра.

Вже як вони його ділили, це їх звірине справу.

Але поле було стравлено дуже швидко, менш ніж за два тижні від вівса залишилися жалюгідні клаптики.

Задумався я: як продовжити полювання? Дізнався, що в найближчому сільгоспкооперативі намір різати худобу на продаж. Вчасно я подсуетился і вивалив тракторний причіп кишок посеред поля.

Природно, вороння, ворони, сороки, сойки, кукші тут як тут. Так вітер почав крутити на всі боки, так що інформація про гідну приваде моментально розлетілася по навколишніх селах. До вечора, відповідно екіпірувавшись, я вже сидів на коморі.

Читайте матеріал " Небезпечні ведмеді: з лісу годі й повернутися "

До привади було близько 80 метрів. День згасав повільно і урочисто. Сутінки, вечір, ніч. Великий схід повного місяця, повільний і чарівний підйом в темне небо сузір'я Плеяд, тремтячий блиск півпрозорій зірок, невимовна тиша і абсолютне злиття зі світом.

Тріскотня і чоканье дроздів на болоті дали знати всім, що спокій і тиша порушені появою незваного гостя. За слуху відстеживши його переміщення, я зрозумів: прийшов ведмідь.

Чи не дійшовши до поля метрів сто, він заліг, так як карбувати дроздів припинилося. Настали години чекання. Я не зрозумів: чи то він мене вирахував по запаху - вітер крутив на всі боки, то я сполошили, сидячи на коморі, то чи днем ​​шум трактора вплинув.

Але звір заліг, і пересування його не відзначалося птахами. Нічне небо з повним місяцем, що пливе по своєму маршруту, абсолютна тиша. Різко похолодало, я надів на себе все, що було в рюкзаку, досидів до другої години ночі і в кінці кінців покинув комору.

Підсвічуючи собі ліхтариком, пішов по стежці до велосипеда, залишеного в кущах. І щось мені спало на думку: дай перевірю фару на карабіні, як світить?

Фара потужна: галогенка на 50 Вт, хороший відбивач, знімний червоний фільтр. Висвітлив поле, посвітив тому, вперед. І коли светанул вправо, в кущі вільшаника, пролунав шум і тріск тікає в паніці звіра. Відстань 5-8 кроків. Все волосся на моєму тілі встали дибки!

Читайте матеріал " Купити мисливський ніж: як зробити правильний вибір "

Давно я не відчував такого переляку. Відчуття, прямо скажемо, не з приємних. Стріляти, шуміти я не став. Моментально прокрутивши інформацію в голові, я зрозумів, що зовсім випустив з уваги той факт, що ведмідь охороняє видобуток.

В даному випадку те, що було вивезено на поле. Вівсяне поле він сприймає як даність, погодувати, лягає метрів за двісті і фіксує, хто, навіщо ... Людини боїться і зазначає по шуму, голосу, запаху. Якщо на полі прийде побратим по породі, робить різні дії - від агресії до байдужості.

Якби я не светанул фарою по кущах, дуже навіть можливо було б напад з метою захисту принади.

Як то кажуть, бог проніс, а якщо пригадати, скільки разів бог проносив повз біду ...

Віктор Муністи 17 вересня 2018 о 12:44

Задумався я: як продовжити полювання?
І щось мені спало на думку: дай перевірю фару на карабіні, як світить?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.