Навигация
Реклама
Реклама

Провезення валюту через кордон - нове в правилах вивозу валюти за кордон

 1. Норми провозу валюти через кордон Росії
 2. Однак слід пам'ятати, що:
 3. Обов'язковому митному декларуванню підлягають:
 4. Перевіз валюти через кордон країн Євросоюзу
 5. Однак є й деякі нюанси:

Правила перевезення валюти через кордон - для мандрівників, які збираються в інші країни

Під час підготовки до подорожі за кордон завжди виникає питання - яку валюту найкраще брати з собою? Оскільки в багатьох курортних містах курс російського рубля в розпал сезону істотно знижується, туристи змінюють національну валюту на долари або євро ще на території Російської Федерації.

Однак при цьому слід пам'ятати, що в нашій країні і в інших державах існують певні правила провезення валюти через кордон. Саме про них ми сьогодні вам і розповімо.
Однак при цьому слід пам'ятати, що в нашій країні і в інших державах існують певні правила провезення валюти через кордон

Норми провозу валюти через кордон Росії

Отже, при перетині російського кордону, в будь-яку зі сторін, не заповнюючи митну декларацію, можна провозити суму до 10 000 доларів США.
Отже, при перетині російського кордону, в будь-яку зі сторін, не заповнюючи митну декларацію, можна провозити суму до 10 000 доларів США

Однак слід пам'ятати, що:

 • 10 000 - це сума всієї наявної з собою валюти. Наприклад, якщо ви везете з собою 6000 доларів + 4000 євро + 40000 рублів в дорожніх чеках, то ви будете зобов'язані заповнити митну декларацію та пройти через «Червоний коридор».
 • 10 000 - це сума на одну людину. Тому сім'я з трьох осіб (мама, тато і дитина) можуть провести з собою без декларування до 30 000 доларів.
 • У обумовлену вище суму не входять кошти на картках. Митників цікавлять виключно готівкові гроші.
 • Кредитні карти, які людина має з собою в наявності, також не підлягають декларуванню.
 • Пам'ятайте - гроші, які ви провозите в дорожніх чеках, прирівнюються до готівки, тому вони підлягають декларуванню, якщо сума провозять валюти перевищує 10000 доларів.
 • Якщо ви берете з собою готівку в різних грошових одиницях (рублі, євро, долари), то перед поїздкою в аеропорт перевірте курс ЦБ. Так ви убезпечите себе від проблем під час митного контролю, адже при перерахунку в долари у вас може виявитися сума більше 10 000.

Під час підготовки до подорожі не забудьте дізнатися про митне законодавство країни, в яку ви їдете. Незважаючи на те, що з Росії ви можете вивезти готівкою без декларування до 10 000 доларів, наприклад в Болгарію можна ввезти не більше 1000 доларів, а в Іспанію і Португалію - максимум 500 євро.
Під час підготовки до подорожі не забудьте дізнатися про митне законодавство країни, в яку ви їдете

Обов'язковому митному декларуванню підлягають:

 • Грошові готівкові кошти в конвертованій і неконцентрированной валюті, а також дорожні чеки, якщо їх сума перевищує 10000 доларів США;
 • Банківські чеки, векселі, цінні папери - незалежно від їх суми.

Грошові готівкові кошти в конвертованій і неконцентрированной валюті, а також дорожні чеки, якщо їх сума перевищує 10000 доларів США;  Банківські чеки, векселі, цінні папери - незалежно від їх суми

Перевіз валюти через кордон країн Євросоюзу

На сьогоднішній день в Євросоюз входить 25 держав, на території яких діє єдине митне законодавство.

Однак є й деякі нюанси:

 • У 12-ти країнах, де національною валютою є євро (Німеччина, Франція, Бельгія, Ісландія, Фінляндія, Ірландія, Італія, Нідерланди, Люксембург, Австрія, Португалія і Бельгія), немає обмежень на ввезення і вивезення валюти. Однак суми, які не підлягають декларуванню різні. Так, наприклад, в Португалію та Іспанію можна провозити без декларування до 500 євро, а в Німеччину - до 15000 євро. Такі ж правила діють в Естонії , Словаччини, Латвії та на Кіпрі.
 • Інші ж держави мають більш суворі митні правила. Вони не мають обмежень на ввіз і вивіз іноземної валюти, а ось транзит національних грошових одиниць строго обмежений.
 • Крім цього, щоб в'їхати в будь-яку з країн ЄС, під час митного контролю турист повинен пред'явити мінімальну кількість готівки, що становить 50 доларів США на один день перебування. Тобто, якщо ви приїхали на 5 днів, то при собі ви повинні мати мінімум 250 доларів.
 • Що ж стосується країн Європи, які не є членами ЄС (Швейцарія, Норвегія, Румунія, Монако, Болгарія), то в них також немає обмежень на транзит іноземної валюти, головне - щоб вона була задекларована. А ось на переміщення місцевих валют існує певний ліміт. Наприклад, з Румунії взагалі не можна вивозити національні грошові одиниці.
 • Азіатські країни, відомі своїми національними особливостями, мають і свої нюанси в митних правилах. Найпростіше подорожувати в ОАЕ, Ізраїлі та Маврикії, там можна перевозити будь-яку валюту, головне - її задекларувати. А ось в Індії вивезення і ввезення національної валюти строго заборонений. У Туреччині, Йорданії, Південній Кореї, Китаї, Індонезії та на Філіппінах діють обмеження на перевезення національних грошових одиниць.
 • У Канаді і США діють правила, подібні європейським. Перевозити можна будь-яку кількість готівкової валюти. Однак якщо її сума перевищує 10 тис.дол., То її потрібно задекларувати. Для в'їзду в ці сраний необхідно мати мінімальну суму готівки, з розрахунку 30 доларів на 1 день перебування.
 • Більшість острівних держав відрізняються демократичними митними правилами. Так на Багамських, Мальдівських, Сейшельських островах і Гаїті можна вільно перевозити будь-яку валюту. Деякі з них навіть не вимагають її декларувати.
 • Африканські країни відомі строгістю свого митного законодавства. А точніше - не так строгістю, як кримінальною відповідальністю за його недотримання. Тому місцеві митники рекомендують декларувати будь-які суми, що ввозиться і вивозиться валюти. Хоча в більшості країн формально суми провезення іноземної валюти ніяк не обмежені. А ось на транзит місцевих грошових одиниць в деяких держави існують обмеження.

Опубліковано в рубриці: туризм ;

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.