Навигация
Реклама
Реклама

NEWSru.com :: Оприлюднено причини вибуху на нафтовій платформі в Мексиканській затоці: недбалість і ризик

BP і співпрацювали з нею компанії, причетні до інциденту з розливом нафти в Мексиканській затоці, ухвалили низку рішень щодо скорочення витрат і часу, посприяли в кінцевому підсумку великомасштабної катастрофи
У компанії BP не виявилося адекватних заходів реагування для забезпечення безпеки, включно з нездатністю робочих визначити перші ознаки неминучої аварії
Подібна аварія може повторитися, якщо не буде проведена урядова реформа в нафтогазовій індустрії, йдеться у висновку експертів

Ряд системних помилок привів до катастрофи на нафтовидобувній платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці в минулому році, передає "Інтерфакс" з посиланням на 4четвертую главу доповіді профільної комісії, який повністю буде опублікований 11 січня.

Зокрема, керівництво компанії British Petroleum (BP), якій належала нафтовидобувна платформа, звинуватили у використанні надмірно ризикованих методів управління, невідповідному проведенні випробувань на тиск в свердловині, недотриманні норм безпеки і халатності при усуненні наслідків катастрофи.

BP і співпрацювали з нею компанії, причетні до інциденту з розливом нафти в Мексиканській затоці, ухвалили низку рішень щодо скорочення витрат і часу, посприяли в кінцевому підсумку великомасштабної катастрофи, передає в четвер BBC .

У 48-сторінковій четвертому розділі доповіді, відзначає РІА Новини" , Американські експерти вказують, наприклад, що у компанії BP не виявилося адекватних заходів реагування для забезпечення безпеки, включно з нездатністю робочих визначити перші ознаки неминучої аварії.

"Будь то навмисно чи ні, багато рішень BP, Halliburton і Transocean збільшили ризик прориву свердловини Macondo, цим явно зберігши компаніям багато часу (і грошей)", - наводить BBC цитату з доповіді.

Крім цього компанію BP звинуватили в помилках під час усунення течі нафти з аварійної свердловини, зокрема, відзначені прорахунки із цементною рідиною під час операції по закупорці свердловини. За даними експертів, проведені компанією тести цементної рідини виявили наявність проблем, проте були "неправильно сприйняті як успішні".

Подібна аварія може повторитися, якщо не буде проведена урядова реформа в нафтогазовій індустрії, йдеться у висновку експертів.

Керівництво BP заявило, що доповідь президентської комісії, як і власне розслідування британської компанії, проведене у вересні 2010 року, збігається з висновком, що відповідальність за аварію в Мексиканській затоці лежить на "декількох компаніях, включаючи BP, Halliburton і Transocean".

За підсумками свого розслідування компанія відзначила основні помилки, через які сталася аварія. По-перше, повідомляє BP, цементні бар'єри на дні аварійної свердловини Macondo не могли затримати вуглеводні в резервуарі, як повинні були, тому крізь них протікав газ і конденсат. По-друге, BP і Transocean помилково прийняли негативні результати головного тесту з безпеки (перевірка свердловини на герметичність), хоча свердловина була негерметична.

По-третє, екіпаж Transocean не помітив, що зі свердловини йде потік вуглеводнів. Після цього потік досяг свердловини, а повинен був бути виведений на поверхню. Коли газ досяг машинного відділення через вентиляційну систему, він був пожежонебезпечний, а система не запобігла пожежа. Навіть після вибуху і пожежі автоматичні роботи не були запущені, щоб заткнути отвір в негерметичной свердловині.

BP заявила 4 серпня про зупинку витоку завдяки гідростатичному тиску закачаної бурової рідини в рамках проведення операції "Static kill" (повна зупинка витоку). У свердловину спочатку було закачано спеціальна важка бурова рідина, а потім цемент. Заява інженерів BP про остаточну закупорці свердловини було 19 вересня.

Інженери нафтової компанії BP 19 вересня забили аварійну свердловину в Мексиканській затоці, поклавши край найбільшої в історії США витоку нафти, що тривала майже п'ять місяців.

Керована BP платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня після 36-годинної пожежі, що послідувала услід за потужним вибухом, який забрав життя 11 осіб. Витік нафти, який почався слідом за цим, склала 4,9 мільйона барелів.

Інцидент в Мексиканській затоці став найбільшим аварійним розливом нафти в США, масштаби якого перевищили наслідки від аварії танкера Exxon Valdez біля узбережжя Аляски в 1989 році. Тоді з судна, що сіло на мілину судна вилилося близько 260 тисяч барелів нафти.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.